Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy S4, "SIM...

Samsung Galaxy S4, "SIM kártya eltávolítva. Nem észlelhető a SIM kártya. Az eszköz újraindul a SIM kártya ellenőrzéséhez" Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
A telefonom a fenti üzenetet írja ki és csak újraindítás után lesz használható ismét. A gyakorisága elég változó, 2 és fél hónapja használom a telefont, múlt héten nem jött elő (van, hogy egy-két hétig semmi), csak ma 2x is (volt már olyan nap, hogy 3-4x is eljátszotta ezt). Általában akkor látom a fenti üzenetet, amikor a zsebemből előveszem. SIMet próbáltam már megtisztítani, telóban érintkezőkhöz nem férek hozzá közvetlenül, mert egy fémlap védi (alá kell becsúsztatni a SIMet). Próbáltam már azt is, hogy a fémlap és a telefon hátlapja közé egy öszehajtott papírdarabot ékeltem (hogy lenyomja a SIMet) de ez is csak ideig óráig használ, pár nap/hét után újra előjön. Nincs valakinek valami jó ötlete, mert elég kellemetlen (mi van, ha valaki pont akkor akar hívni, amikor épp nincs kapcsolat a kártya és a telefon között).

2017. ápr. 3. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Velem is szórakozik, de azt vettem észre, hogy akkor csinál ilyet mikor hand-over-t hajt végre, egyébként nyugton van. Ebből arra következtettem hogy a SIM lehet a ludas, de még nem nézettem meg. Ugyanis az előző 3 telefonomnál is tapasztaltam ugyanezt a jelenséget. Annak meg elég kicsi lenne a valószínűsége hogy 4 különböző márka produkálja ugyanazt a hibát. Telekomos előfizetéses vagyok.
2017. ápr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem előző telefonon (Galaxy. S3) nem csinálta ezt, ugyanaz a Sim. 1 évig használtam...

Én is telekomos vagyok...

Még némi +infó:

Modellszám: GT-I9505

Android: 4.4.2.

2017. ápr. 3. 12:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a modell csak 5.0.1 droid.
2017. ápr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na, mindenkinek nagyon szépen köszönöm a "rengeteg és hasznos" választ, végül külföldi oldalon találtam megoldást a problémára, mely egyelőre tartós megoldásnak tűnik. Megosztom, hátha a jövőben valaki hasonló problémába fut bele és itt csak a mostanihoz hasonlóan "segítőkész" embereket talál.

[link]

2017. máj. 6. 23:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Még az is szivathat ha nano sim van adapterbe rakva.
2017. máj. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem ez a probléma, néhány hete sim-kártyát cseréltem (azért is mert kártyásról előfizetésesre váltottam), utána ugyanúgy csinálta tovább az újraindítgatást. A fentebb belinkelt megoldás segített.
2017. máj. 7. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!