Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi történik ha formázom a...

Mi történik ha formázom a telefon belső tárhelyét?

Figyelt kérdés

Tudom amatőr kérdés de sosem volt okostelefonom...

Nem rég kaptam egyet ismerőstől amit hébe-hóba előveszek az offline térkép miatt.

Egy használt Sony Xperia SP telefon. Nincs is vele semmi gond, 1 dolgot kivéve...

Sokszor bekapcsoláskor sokadjára "indul" csak a betöltés.

Normálisan úgy nézne ki, hogy kiírja, hogy SONY úgy 5-6 másodpercig majd kiírja, hogy Xperia szintén 5-6 másodpercig majd hullámzó effektek és betöltött :D


De sokszor az van, hogy kiírja, hogy SONY.... telik az idő és láthatóan lefagy (kicsit elhalványul a kijelző, a SONY feliraton pixelhibák jelennek meg) majd újraindul és szintén kiírja, hogy SONY... ilyenkor vagy újra lefagy vagy betölt a rendszer.

Van, hogy elsőre betölt de van, hogy lefagy 5-6 alkalomkor egymás után indításkor és csak utána tölt be.


Csináltam már gyári beállítások visszaállítását vagy háromszor is, rendszer is frissítve van rajta.

SD kártya formázva lett.

Telefonokhoz nem értek, nem tudom miket tárol a belső tárhelyen vagy hogy hogyan indul a rendszer.

Számítógépen ugye a BIOS az alaplapi chipben "tárolódik" és az "tölteti" be a windows-t a merevlemezről vagy SSD-ről.

Ilyen telóknál, hogy van? :)

Hátha valami a rendszerrel van és valahogy tudnám orvosolni a hibát..


Bármi ötletet meghallgatok, köszönöm előre is a válaszokat!


2017. ápr. 6. 09:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Formázd le, és írd meg az eredményt.
2017. ápr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Na persze és ha tönkre teszem vele a telót? :D
2017. ápr. 6. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!