Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefont javasolnátok...

Melyik telefont javasolnátok hosszú távra?

Figyelt kérdés
Iphone 7 vagy Samsung Galaxy S8?

2017. ápr. 6. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Mindenképp az Iphone-t. Én nagyon küzdöttem ellene, azt gondoltam, csak nagy a hype, túl van árazva és ajnározva, pedig biztos nem jobb... Aha. Miután 3 Samsung halt meg teljesen normális használattal a kezeim között 3 év alatt, úgy döntöttem, kapja be az Android és keressünk mást.


Kínait nem mertem, a Windows oprendszerétől kitépem a hajam, így megvettem egy Iphone 4s típust, ami ugye jó pár évvel ezelőtti modell, tehát elvileg nem kéne működnie sem már kb, és láss csodát: 2 éve hibátlanul működik, semmi baja nem volt soha, és minden app letölthető rá.


Egy új Iphone még tovább jó lehet az újabb szoftver miatt, szóval én biztosan azt választanám. :)

2017. ápr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Androidom nem volt még, de használtam mar a rendszert also es felsokategorias telefonokon is. Nekem egyszeruen nem jon be. Se a logikaja se a kinezete. Szamomra a szifon tökéletes.

Idosebb apamnak is samsung galaxy valamennyi van, utalja. En mondtam, hogy a nyomogombos nokia utan az iphone jobb valasztas lenne neki... Mostmar ö is iphonet fog venni ha vált.

2017. ápr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Psycho válasza:
77%

Régebben androidos telóim voltak, hajam téptem tőlük, majd 2 és fél éve váltottam 4S-re én is, mint #1-es. Viszont sorry, de rögtön jönne egy ellenvélemény. :D Imádtam az ájfónt, viszont ahogy szépen telt-múlt az idő, egyre rosszabb lett. Köszönhetően annak, hogy állandóan köpködte kifele az új szoftverfrissítéseket, a teló meg csak lassult tőlük. Ja, olyan beállítási lehetőség nincs, hogy "köszönöm, ne keress új szoftvert". A hardver gondolom idővel elavult a sok újításhoz képest, amiket egyébként úgysem használtam volna sose. Ez nem szubjektív vélemény, vannak a youtueon iphone szoftver összehasonlító videók, a 6-os és 7-es verziók a legjobbak, a későbbiek teljesítménye drasztikusan csökken (1-2 funkció kivételével).


Jelzem, ez iPhone 4S esetében igaz!!!


De ha ez egy trend, esélyes, hogy a 7-es két év múlva szintúgy ratyi lesz. Kivéve, ha nem frissítesz. Viszont idővel rém idegesítő, amikor a telefon állandóan az ember arcába tolja a popup üzit, hogy hurrá, új szoftver érhető el. Lelőni meg nem lehet.


Egy hónapja váltottam galaxy S6 active-ra. Eddig imádom, sokkal jobb, gyorsabb, de az is tény, hogy már csak időben is, hardverben is más kategória a kettő. Azt nem tudom, két év múlva ez milyen lesz. De tény, hogy a mobilgyártóknak nem céljuk hosszú távra gondolkodni, kényszerüljön csak rá szépen csóri felhasználó, hogy 2-3 év múlva új telefont kelljen vennie. :/ Ez nem összeesküvés-elmélet, hanem üzlet, logikus is valahol.


Én a galaxyt javaslom. Amennyire tudom, játékokban az iphone a jobb, de menüműveletekben, multimédiában a samsung, és nem utolsó sorban az androidnál jóval több a személyre szabhatóság lehetősége.

2017. ápr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Én a samsungot, évek óta azt hasznalom. Az elején voltak gondok az első telóval, de garamciaba megcsinálták, amikor 2x jött elő a hiba, akkor mondtam hogy 3x nem akarok jönni...

Akkor ietam a samsungnak, hogy folyamatosan előjön a hiba, hogy nem érzékel a képernyő...

Korrektek voltak es felajánlottak egy uj telefont, ha 3x is előjött volna ez a hiba... de persze ez olyan erős motivacio volt a szetvizesnek, hogy kenytelen volt normalisan megcsinalni...

Azota semmi problemam nimcs vele...

Iphone-ról nem tudok nyilatkozni.

2017. ápr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyiket sem szólom le, mert mind a kettő jó a maga módján, de Én inkább Huawei Mate 9-et javaslom (hasonló árfekvésben van az is és a jótállásával sincs baj). Érdemes megnézni a teszteket, felhasználói visszajelzéseket (főleg a Mobilarena oldalán) és az alapján dönts.

Amúgy a kettő között, értelemszerűen a Galaxy S8 az újabb, de fél év múlva a következő iPhone lesz az.

2017. ápr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

Az én felhasználási igényeimnek mindig csak valami éppen csúcsmodell android fele meg, mert az android rendszer adja csak meg azt az app választékot és univerzális kompatibilitást egyéb hardverekkel, ami nekem kell, de ehhez meg egy erőgép kell az android alá, hogy ne vágjam falhoz.

Gyártó szerint nem kötném magam semmihez, minden gyártónak vannak mélypontjai és felvillanásai.

A hosszú távú használhatóság számomra kb. a két éves hűségidőt takarja, mert ennyi idő alatt a szoftver- és hardver-szolgáltatás igényeim is változnak, bővülnek annyit, hogy a régebbit nem elromlás miatt cserélem.

Jelen helyzetben, ha anyagi szempontok nem lennének, én azS8-at választanám, mert azandroid nekem mindenképpen kell, plusz az S8 rendelkezik olyan kvalitásokkal, amelyek még jobban alkalmasak egy asztali PC kiváltására, az meg nekem fontos szempont.

Viszont én iszonyatosan túlárazottnak érzem a Samsungot, főleg, ha figyelembe veszem, hogy Samsungék szoftver-optimalizálásban nem éppen az élmezőnyt képviselik.

Ár-érték viszony alapján és a szolgáltatások szűkebb köre miatt nálam az Iphone szóba sem jöhet.

Jelen pillanatban, éppen csere előtt állva nálam a következő versenyzők állnak leendő választási listámon:

LG G6

LG V30

Huawei P10+

Moto Z

Nokia 9 (bár erről még csak rebesgetnek).

2017. ápr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Galaxy S8-at vennék mindenképpen, több okból kifolyólag:


-A Bixby sokkal okosabb a Sirinél.

-Nagyobb akkumulátor kapacitás

-gyorstöltés

-vezeték nélküli gyorstöltés

-dual pixeles kamera lézerrel kiegészítve, hogy eszméletlenül gyorsan és pontosan fókuszáljon.

-jobb kameraképességek gyenge fényviszonyok mellett, és jó fényviszonyok mellett is.

-Nagyobb kijelző

-élénkebb szinek, dinamikusabbak. A fekete teljesen fekete.

-nagy felbontás =>alkalmas VR-re. Persze le lehet húzni spórolás céljábol FHD-ra. Az iPhone felbontását nem állíthatod.

-iris szkenner

-arcfelismerés (bár nem ajánlott, állítólag egy fényképpel is feloldható.

-számítógép nélkül tölthetsz le rá zenét, filmet.

-képzeld el, hogy vonatozol. Út közben filmet nézel. A készüléked lemerül. A Samsungot rá tudod dugni töltőre minden további nélkìlül, míg az Apple csodakészülékét nem, mert akkor a fülest a lightning átalakítóval együtt ki kéne húzni, és a hangszóróból jövő hang zavarná az utasokat.

-üveg hátlap és előlap-prémium érzet. Az alumínium is szebb a műanyagnál, de pl a Xiaomi is használja a 170€-s készülékénél, ami messze nem prémium.

-dizájn. Ez vitatható, mert mindenkinek más tetszik. De tény, hogy a Galaxy S8 mellett bármilyen más készülék elavultnak hat. Persze vannak, akik szeretik a retró dizájnt.

-bővíthető tárhely. Ha valami nagyon hosszú kirándulásra mész, akár számítógéb, vagy külső merevlemez nélkül is elvagy, csak cserélsz SD kártyát, ha netán betelne, és fotózhatsz tovább.

-testreszabhatóság. Gondolok itt arra, hogy elég azokat az ikonokat kiraknom a kezdőképernyőre, amiket használok, és nem kell állandóan bámulnom az x appot, amiket soha életemben nem használok. De akár a kezelőfelületet is megváltoztathatod...

-vissza a fényképezőhöz: pro mód.

Nem tudom, az iPhone 7-es hogy van vele, de a 6S-ben tudtommal semmi ilyesmi nem volt.

Az S8-ban is van Auto mód, de ha szeretnél a beállításokkal bűvészkedni, van rá lehetőséged.

-sebesség: tény, hogy az iPhone 7 gyors. De az S7 sebességével sem volt gond, csak a testesebb alkalmazásokat nyitotta egy hajszállal lassabban. Mindenesetre megnéznék wgy i7 vs S8 sebességtesztet.

-időtállóság? Már nem jellemző. Az Android zgyanolyan jó ezen a téren mint az IOS, ha nem jobb. Feltéve, hogy egy felsőkategóriás Androiddal hasonlítod össze (amilyen az összes iPhone is. J5 vs i7 az nem korrekt. Hiába hívják azt is Galaxynak. J a Samsungnál az alsó kategória.


Ezek voltak az észérvek. Az iPhone 7 a felsorolt területeken hátrányban van a Galaxy S8-cal szemben, ha tetszik, ha nem. Lehet lepontozni, de jobban örülnék, ha helyette megpróbálnátok rendes érvekkel alátámasztani, hogy miért nem értetek egyet velem.


Egyébkénd nagyon jó az iPhone 7 is, de sokmindenben marad el a Samsung jelenlegi zászlóshajójától.


Egyébként 5 évig használtam Note 1-et, és még tőlem megvették 5 évesen, jelenleg egy Galaxy S6-ot használok. Be kell ismerni, hogy nem mai darab, de mind fogásra, sebességben, képességekben és felhasználói élményben nem sokkal marad el a jelenlegi felsőkategóriás telefonoktól. Ennyit az elavulásról...

2017. ápr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Samsung DEX lemaradt. Ha a számítógépet arra használod, amire az emberek 90%-a (filmnézés, net, 1-2 játék, Office, mail, chat, vagy hasonló programok), akkor akár az asztali számítógépet is kiválthatod vele.
2017. ápr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!