Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy fogyasztott el a Facebook...

Hogy fogyasztott el a Facebook reggel óta 1 giga forgalmat?

Figyelt kérdés

Android teló.


Ez történt ma: Reggel felkeltem hatkor, láttam, hogy választ kaptam egy kommentre. Nosza, megnyitom az értesítést. Nem tölt be. Kilépek az appból, majd vissza, megint nem tölt be. Inkább ráhagytam. Tehát nem néztem videót, még képeket sem.

Majd gyakorlatilag egymás után, pár másodperces különbséggel jön a két figyelmeztető SMS. Először a 80, majd a 100%-os adatforgalom elhasználásáról.

Megnézem az appok adatforgalmát, a Face ma 874 MB-ot (!) használt el. Az összeset, ami még maradt erre a hónapra.


Ez mégis mi a fene volt? Elég ijesztő. Ha 5 gigám van hátra, akkor annyit zabál meg? Ha most következő hónapban feltöltődik, akkor majd azt is lezabálja?



2017. ápr. 24. 08:49
 1/8 A kérdező kommentje:

Hát, azért kell az app, meg a Face, mert vannak csoportok, ahova számomra fontos információkat raknak fel. Például diákoknak sulis csoportok, vagy nekem a munkahelyi csoport.


Második: van asztali pc-m, azonban jelenleg nem tartózkodom otthon. Milyen kézenfekvő, ha már van okostelefon meg mobilnet, akkor ugyanúgy meg lehetne nézni a Face-t. De nem, így megszívatott ez az istenverte app :/


De teljesen mindegy is, nem erre irányult a kérdés. Ha egy tinilány volnék, aki a hírfolyamára kíváncsi, akkor sem várható el, hogy így működjön az app. Gyakorlatilag anyagilag megkárosított. Ne haragudjatok, de egyik sem volt releváns vagy hasznos válasz.

2017. ápr. 24. 09:36
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Nálam is volt ilyen, három emberrel beszélgettem, pár mondatot csak mégis elment 500 mega. Az egyik partner küldött két animált smileyt, amiből az egyik meg se jelent, gyanítom az lehetett a ludas.
2017. ápr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Töltsd le a facebook lite-t, az nem használ akkora adatforgalmat. Az olyan fapados facebook aplikáció.
2017. ápr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jaja, vágom. Vagy arra gondoltam még, hogy böngészőből jelentkeznék be. De azért elég gáz, hogy egy ekkora vállalat ilyen hibát ejtsen...
2017. ápr. 24. 10:17
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Hibásan működő Facebook alkalmazás, biztos megoldás csak az ha nem használod, de másikkal is előfordulhat, nem csak ezzel.


Beállítható a telefonon adatforgalmi figyelmeztetés és korlát, azzal a jövőben elkerülhető az ilyen.

2017. ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is állítsd be az adatforgalmi figyelmeztetéseket, vagy még jobb, ha bezárod az appot, ha végeztél vele. Nekem úgy van, hogyha lezárom a képernyőt elvileg nem fut az alkalmazás a háttérben.
2017. ápr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért szavaztatok le? Leírtam egy esetet, a sunyi kis férgek meg egyből keresik a piros gombot.
2017. ápr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hatos: be szoktam zárni a feladatkezelőben. Viszont pont erre gondoltam, hogy esetleg ez is lehetett a baj. Mikor bekapcsoltam, talán akkor akart mindent szinkronizálni. Bár ez biztos, valamilyen hiba volt, mert ez nagyon nagy adatmennyiség főleg 2 perc használatért.


Hetes: én pluszt adtam neked. A te kommentednek örültem kb. a legjobban, mert ugyanaz történt majdnem, mint velem. Így nem éreztem egyedül magam ezzel a problémával, és közelebb is vittél hozzá, hogy mi okozhatja.


Ez a baj ezzel az oldallal, nagyon megtalálták a trollok, akik folyton nyomogatják a mínuszt. Ezért nem szoktam már válaszolgatni, csak a frusztráció van belőle. Ezt a kérdést is meglelte két jóképességű az elején, csak ki lettek törölve.

2017. ápr. 24. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!