Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefon vásárlásnál...

Gyuribacsika kérdése:

Okostelefon vásárlásnál milyen műszaki jellemzőkre kell odafigyelni? Van valami műszaki paraméter amiből az akkumulátor terhelhetőségére lehet következtetni?

Figyelt kérdés
Szeretném megvenni életem első okostelefonját az eddigi hagyományos telefonok után. Vagy Sonyt vagy Samsungot nézegetek, javaslatot szívesen fogadok. Olyan 80 ezerig bezárólag gondoltam.

2017. máj. 1. 17:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom mennyire mérvadó, hogy milyen verziójú android rendszer van rajta, de gondolom a 7-es jobb (pl. Xperia X), mint mondjuk a Samsung Galaxy 4.4-es androiddal. Nagy kérdésem lenne, hogy mivel eddig csak hagyományos telefonjaim voltak, mennyi a reális idő amennyit egy feltöltéssel használni lehet, mert ismerősömnek pl. napi szinten kell töltenie annyira gyenge az aksija vagy nem tudom. Vagy mikre kell még figyelni ? Ha van egy SIM kártyám azt áttudom rakni bele? És a SIM-hez t-mobil esetén lehet változtatni, hogy előfizetéses vagy feltöltőkártyás legyen, illetve a mobil net előfizetés hogyan működik hozzá ?
2017. máj. 1. 17:12
 2/13 anonim ***** válasza:
A Mobilarénán olvasgasd a teszteket.
2017. máj. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az akkumulátor az összes okostelefonnál 1, max 2 napot bír ki. Nem az akksikkal van a bak, csak annyi a különbség, hogy míg a butatelefon egy kis energiaigényű egyszerű kütyü, addig az okostelefon egy számítógép, ami elfér a zsebedben. A mai felső kategóriás telefonok teljesítménye vetekszik a 2000-ben kapható legerősebb számítógépekkel. Amit érdemes nézni vételkor: RAM (Random access memory). Azt befolyásolja, hogy mennyi alkalmazást tud egyszerre futtatni a háttérben. Kihatással van a telefon sebességére. Manapság a 2GB RAM a legkevesebb memória, amivel érdemes telefont venni.

A következő fontos tényező a ROM (Read Only Memory). Ez a telefon tárhelyét jelöli. Értelemszerűen minél több, annál jobb. 16GB az alap amit érdemes venni, 32-vel meg már nagyon jól el lehet lenni.

Fontos tényező még az operációs rendszer. Android nyitottabb, több lehetőséget nyújt IOS drágább, zárkózottabb, hülyebiztsabb. CP U és a GPU teljesítménxe sem mindegy. Még a kamera jó ha jó képeket készít. A helyedben megnézném a Galaxy a3 2017

2017. máj. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyébként mobilnetet csak havidíjas előfizetéshez lehet kérni vagy sima domino feltöltőkártyás verzióban is lehet mobilnetem ?
2017. máj. 2. 11:18
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehet.
2017. máj. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

A képernyő méretéhez és felbontásához mérten lehet kb. belőni az akku teljesítményét (pl.: több időt bír az 1920x1080 képernyő 5.5"-on mint a 2560x1440 képernyő 5.5"-on.). Ha életed első okostelefonja akkor gondolom neked a hardver (a telefon játékokban mért teljesítménye, magyarul milyen erős lapkakészlet van benne) nem számít, annál inkább a kamera, méret, anyaghasználat stb.

Én feltétlenül nem vagyok jóban a sony telefonokkal bár nem rossz gépek, jó a kamerájuk. 80 ezerig érdemes a Xiaomi (ejtsd: saomi) telókat is nézni. A Huawei gépek is jó árban vannak, de hogy ne csak ázsia keleti feléről említsek termékeket ömmmm... de onnan fogok ahogy Te is írtad a Samsung is jó kis telefonokat gyárt.

Ezeket ajánlom:

[link]


[link]


[link]


Utolsót írták már.

Ezek webshop-ból kártyafüggetlenek (erre kell figyelni), abba tudsz T-home-os kártyát rakni.

Ha régi gombos telefonod van akkor gondolom most MINI-simed, vagy MICRO-simed van, ebből tudod kivágatni egyszerűen a T-homenál NANO-simre, vagy amilyenre kell. Ha olyan telefont veszel mint amilyen foglalattal a mostanid rendelkezik akkor evidens hogy át tudod bele rakni.

2017. máj. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, ezt nézegettem még, erről valakinek véleménye?

[link]

2017. máj. 3. 11:52
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem rossz ez... de szerintem ha már Samsung, akkor egy A3, vagy A5 2017-es jobb választás lenne. Vagy egy S6.
2017. máj. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

+1 #8

A 2017-es A3 jobb választás lenne.

2017. máj. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Pár hónap használat után azért a belső flash memória sebességadatai is kezdenek fontossá válni, legalábbis ha tényleg használod is, nem csak egy-két játék meg minimális online élet appjai vannak fenn. Legtöbbször a felső kategóriások lesznek eléggé gyorsak, nehéz utánajárni, hogy mégis ténylegesen szinte telipakolva (70% mondjuk) mennyire kezd vad merengésekbe.
2017. máj. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!