Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vízálló telefontokok mennyire...

Vízálló telefontokok mennyire hatékonyak 0-5m mély tengervízben?

Figyelt kérdés

Van valakinek tapasztalata vízálló telefontokokról?

Nagyon szeretek sznorkellezni ha tenger mellé megyünk nyaralni. Már az első alkalommal megfordult a fejemben, hogy milyen jó lenne ha nem csak én látnám a vízalatti világot, hanem kamerával megtudnám örökíteni. Ezt eddig sajna nem sikerült megvalósítani, mert egy akciókamerát fölöslegesnek tartok megvenni ezért a pár alkalomért évente. Láttam már a tengerparton, meg a bazárokban is azokat az univerzális tokokat, amikbe szinte bármilyen telefont bele tudsz rakni és csak egy elhúzós zár van a száján. Ezek már ránézésre is elég megbízhatatlannak tűntek, szóval alapból kizártam. Viszont idén vettem új telefont, ami már alapból "vízálló" - persze hülye lennék tok nélkül használni víz alatt - és a kamerája is elég jó, hogy akár azzal csináljak pár videót. El is kezdtem nézelődni neten vízálló telefontokok után kutatva és találtam egy egész jónak tűnő tokot. A Catalyst Waterproof iPhone 7-hez. Vannak valakinek tapasztaltai akár kimondottan erről a tokról vagy más vízálló telefontokokról, akár van más ötlete vízalatti videórögzítésre telefonnal? Videók alapján jókat mondtak róla, viszont egy videót vagy leírást sem találtam, ahol rendesen letesztelték volna. Oké, hogy állítólag 10 méteres mélységig bírja. De mindenhol csak belerakták egy tál vízbe, vagy 2m-es víz alá 5-10 percre. 0-5m között használnám és legalább 1-2 órát szoktam bent lenni a vízben, nem tudok kiszaladgálni vele 20 percenként. Lehet, hogy csak én féltem túlságosan a telefonomat, de azért jó lenne ha valaki megtudna nyugtatni bármiféle tapasztalattal... :D



2017. máj. 1. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Van olyan teszt, ahol a Hudson folyóba beleereszti a srác, van vagy 20-30 méter és fél órára bent hagyja. Amúgy az S7-et meg az i7-et hasonlította össze. Semelyiknek sem lett baja.
2017. máj. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. A vége a kérdésnek tényleg félreérthető lett. Az utolsó 3-4 mondatban nem a telefon vízállósága érdekel, hanem a vízálló tokok felé irányult a kérdés. Simán a telefont semmiképp sem viszem a vízbe... De köszi! :)
2017. máj. 7. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!