Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 7 vagy Samsung Galaxy...

Iphone 7 vagy Samsung Galaxy S8? A két készülék közül melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Nekem mindig Samsungom volt.Egy galaxy ace, egy s3 és egy galaxy s6 edge. Megadta magát az S6 és most ott állok hogy lehet hogy váltanom kellene IOS-re. De nem vagyok benne biztos mert eddig nagy android "fan" voltam. Igazából nem is rendszer miatt félek hanem maga a kijelző miatt. mert kisebb is a sima iphone7 mint az s6edge volt meg ugyebár a felontása is jóval alacsonyabb. És ettől félek hogy lehet rosszabb lenne az élmény egy iphone kijelzőt nézni?! Mert ugyebár az vissza esés lenne az s6edge-hez képest. Az s8 ennyiből lehet jobb döntés lenne. De nem kevés pénzről van szó ezért kérem ki a véleményeteket. Előre köszi!

2017. máj. 9. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Én iPhones vagyok évek óta, de hogy őszinte legyek a 7 annyira hidegen hagy hogy az már-már faj.. Leginkább megvárnám a 8-at és azután döntenék, ha nem számít az ár. Amúgy a 7 kedvéért nem térnék át egy megszokott rendszerről..
2017. máj. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

"rosszabb lenne az élmény egy iphone kijelzőt nézni?!"


A TB kártyád mindenesetre tartsd magadnál, sosem lehet tudni.

2017. máj. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! De sajnos nem várhatok mert most jelenleg telefon nélkül vagyok. És telefonra pedig szükségem lenne sürgősen. De hosszú távra akarok beruházni rá kb 2 évre. Ezért ezekre a telókra gondoltam
2017. máj. 9. 23:34
 4/7 A kérdező kommentje:
igen pl. egy VR szemüvegbe máris rosszabb a minőség
2017. máj. 9. 23:36
 5/7 anonim ***** válasza:
szia nekem is s6-om volt és megadta magát,én iphone se-t vettem helyette,ez is kb 3 szor gyorsabb,mint az s6,és abba csak egy 6s hardver van,én azt mondom ne a kijelzővel törődj az iphonból még talán a sima 6 is gyorsabb,mint az s6 edge,ja és az iphone legalább nem nyomódik mindig félre amiatt a b*zi kijelző kialakítás miatt.
2017. máj. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Galaxy S8-at vennék mindenképpen, több okból kifolyólag:


-A Bixby sokkal okosabb a Sirinél.

-Nagyobb akkumulátor kapacitás

-gyorstöltés

-vezeték nélküli gyorstöltés

-Samsung Dex (asztali gépként is használhatod, aminek olyan a teljesítménye, hogy a legtöbb felhasználónak több, mint elég)

-dual pixeles kamera lézerrel kiegészítve, hogy eszméletlenül gyorsan és pontosan fókuszáljon.

-jobb kameraképességek gyenge fényviszonyok mellett, és jó fényviszonyok mellett is.

-Nagyobb kijelző

-élénkebb szinek, dinamikusabbak. A fekete teljesen fekete.

-nagy felbontás =>alkalmas VR-re. Persze le lehet húzni spórolás céljábol FHD-ra. Az iPhone felbontását nem állíthatod.

-iris szkenner

-arcfelismerés (bár nem ajánlott, állítólag egy fényképpel is feloldható.

-számítógép nélkül tölthetsz le rá zenét, filmet.

-képzeld el, hogy vonatozol. Út közben filmet nézel. A készüléked lemerül. A Samsungot rá tudod dugni töltőre minden további nélkìlül, míg az Apple csodakészülékét nem, mert akkor a fülest a lightning átalakítóval együtt ki kéne húzni, és a hangszóróból jövő hang zavarná az utasokat.

-üveg hátlap és előlap-prémium érzet. Az alumínium is szebb a műanyagnál, de pl a Xiaomi is használja a 170€-s készülékénél, ami messze nem prémium.

-dizájn. Ez vitatható, mert mindenkinek más tetszik. De tény, hogy a Galaxy S8 mellett bármilyen más készülék elavultnak hat. Persze vannak, akik szeretik a retró dizájnt.

-bővíthető tárhely. Ha valami nagyon hosszú kirándulásra mész, akár számítógéb, vagy külső merevlemez nélkül is elvagy, csak cserélsz SD kártyát, ha netán betelne, és fotózhatsz tovább.

-testreszabhatóság. Gondolok itt arra, hogy elég azokat az ikonokat kiraknom a kezdőképernyőre, amiket használok, és nem kell állandóan bámulnom az x appot, amiket soha életemben nem használok. De akár a kezelőfelületet is megváltoztathatod...

-vissza a fényképezőhöz: pro mód.

Nem tudom, az iPhone 7-es hogy van vele, de a 6S-ben tudtommal semmi ilyesmi nem volt.

Az S8-ban is van Auto mód, de ha szeretnél a beállításokkal bűvészkedni, van rá lehetőséged.

-sebesség: tény, hogy az iPhone 7 gyors. De az S7 sebességével sem volt gond, csak a testesebb alkalmazásokat nyitotta egy hajszállal lassabban. Mindenesetre megnéznék wgy i7 vs S8 sebességtesztet.

-időtállóság? Már nem jellemző. Az Android ugyanolyan jó ezen a téren mint az IOS, ha nem jobb. Feltéve, hogy egy felsőkategóriás Androiddal hasonlítod össze (amilyen az összes iPhone is). J5 vs i7 az nem korrekt. Hiába hívják azt is Galaxynak. J a Samsungnál az alsó kategória.


Ezek voltak az észérvek. Az iPhone 7 a felsorolt területeken hátrányban van a Galaxy S8-cal szemben, ha tetszik, ha nem. Lehet lepontozni, de jobban örülnék, ha helyette megpróbálnátok rendes érvekkel alátámasztani, hogy miért nem értetek egyet velem.


Egyébkénd nagyon jó az iPhone 7 is, de sokmindenben marad el a Samsung jelenlegi zászlóshajójától.


5 évig használtam Note 1-et, és még tőlem megvették 5 évesen, jelenleg egy Galaxy S6-ot használok. Be kell ismerni, hogy nem mai darab, de mind fogásra, sebességben, képességekben és felhasználói élményben nem sokkal marad el a jelenlegi felsőkategóriás telefonoktól. Ennyit az elavulásról...

2017. máj. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ákiboy11 ***** válasza:
100%
Egyértelműen s8. Iphone 7-nél nincs sok újdonság. A samsungnál pedig teljesen új design van és hardveresen is jobb.
2017. máj. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!