Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mostani telefonokba mért...

Csokigta kérdése:

A mostani telefonokba mért nem tesznek FM rádiót?

Figyelt kérdés
Most vettem egy gyönyörű Huawei Honor 8-at, és nagyba akartam hallgatni a rádiót a munka helyemen, erre nem találtam, mondom ez mi??? Anno a Samsung Kezdte el, hogy nem tesz Fm rádiót a mobilokba, meg is utáltam ez miatt, most meg már a Huawei is? Ne már, meg se néztem vétel előtt, hogy van e benne, mert tudtam, hogy van, a Honor 8 ba, na már nincs :( se a P9-be Sőt a P10 be se, hát menjenek az any..ba

2017. máj. 10. 17:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Mert úgy gondolják hogy már nem olyan fontos, nem hallgatnak annyian rádiót mint régen, nem kerül annyi pénzbe a telefon legyártása, de így is meg fogják venni.
2017. máj. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%

Milyen telefont vettél?


Huawei Honor 8?


A Honor nem egy külön márka?


Asszem el vagyok tévedve, azt hittem egy márka a Huawei meg egy márka a Honor.

2017. máj. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Alex Fly ***** válasza:
100%

Mivel manapság az online zenehallgatás terjedt el, így a hozzá képest szegényes, nehézkes FM rádiózásra nem igazán van igény. És ahol van internetelérés (ami okostelefonnál alap), ott rengeteg rádióállomás elérhető.

A mobilokat nem a magyar viszonyokhoz (méregdrága mobilnet minimális adatkerettel) tervezik, hanem a nagyobb piacok igényeinek megfelelően, ahol az FM rádiózás huszadrangú.

2017. máj. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

#2 A Honor a Huawei almárkája

[link]

Wikipédia szerint Huawei Honor-nak is lehet mondani.

2017. máj. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

És tényleg köszi 4-es.


Eddig azt hittem két külön márka mint pl. Apple vagy Sony, tehát hogy semmi közük egymáshoz.


De most néztem a Honor honlapon az van alulra írva hogy Huawei Technologies.


Nem is tudtam, köszi mégegyszer.

2017. máj. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Honor 6Nekemom van, ebbe meg van. Igaz, hogy a 2-3 ev alatt kb 2x hasznaltam. Interneten barmilyen radio csatorna elerheto.
2017. máj. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem a Samsung kezdte el, az iPhone-okban sose volt, de amúgy ne álltalánosíts, vannak bőven telefonok, amikben van, például Huawei Mate-sorozat, Huawei P8-P9-sorozat, Samsung Galaxy A- és J-sorozat, Vernee típusai, LG legtöbb típusa, Xiaomi legismertebb típusai, stb.

Amúgy igen, szerintem is hülyeség, hogy a telefon használói helyett a gyártók töntik el, mennyire tartják fontosnak a rádiót! >:(

2017. máj. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Alex Fly ***** válasza:
100%

@7: mellesleg sok Samsung hardveresen képes lenne az FM vételre, csak szoftveresen van letiltva illetve hiányzik a driver.

És hülyeségnek tűnik vagy nem, de minden esetben a telwfongyártó határozza meg a készülék specifikációit, a user pedig eldöntheti, hogy ezekkel a szolgáltatásokkal megveszi-e avagy keres másik típust.

2017. máj. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Tedd fel a Tune-In radiot. Minden megvan rajta. Es meg antenna sem kell.
2017. máj. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Egyre több ilyen okostelefon lesz - kiveszik belőle a FM rádiót. Le lehet menteni zenét, maga a készülék OTG képes, úgyhogy átalakító kábel segítségével, Pendrive-re is rakhatsz, amiket ugyanúgy hallgathatsz. Ezen felül, ha csak az egyik SIM kártyát használod, a másik helyére betehetsz MicroSD kártyát, amire ugyanúgy tudsz menteni filmeket, zenéket, illetve bármi más hanganyagot. Ezen kívül, még mindig ott van az on-line hallgatás lehetőség is (wi-fin, vagy 4G-n. Utóbbi már kezd jobb árban lenni).

Sajnos többet én sem tudok mit mondani ... esetleg vegyél hozzá tunert, ha létezik micro USB Type-C-re TV/radio tuner (csak azt, még pluszban kell csatlakoztatni hozzá).

2017. máj. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!