Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megrázhatott az áram?

Megrázhatott az áram?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne írjatok lenéző válaszokat, csak kicsit meg vagyok ijedve az ilyesmitől. Nem sokat értek a technikához, de az Iphonom a múltkor leesett és betört, egy pici le is vált, szal benézhetek a belsejéb, bár szerencsére a képernyő részét elkerülte a törés. A lényeg, hogy a töltőm (mint mindig) pár hónap után szétjön, és újat kell venni. A napokban készültem venni és javítani is, de ma ahogyan a töltőn volt és hozzá értem a telefon képernyőjéhez, hogy megnézzem hány óra, olyan rázás érzést éreztem csak az ujjamba, mint amikor itt-ott hozzáérek a rég nem használt kabáthoz, ha pokrócot fogtam, valami ilyesmihez tudnám hasonlítani. Később ez a gépemhez is hozzáért. Viszont meg szeretnék nyugodni, hogy ez nem áromrázás volt, ugye? Mivel merülök, muszáj volt újracsatlakoztatnom, és tölti, még félek hozzáérni.

Kérlek ne nevessetek ki! A válaszokat előre is köszönöm!



2017. máj. 18. 23:01
 1/6 A kérdező kommentje:

Javítok, bocsi, gyorsan írtam.

*ugyanazzal az ujjal később a számítógépet megérintve is éreztem ilyen rázást.

*áramrázás

2017. máj. 18. 23:03
 2/6 anonim válasza:
100%

az lehetséges lenne, hogy a megbuherált töltő maga ráz, de azt kétlem, hogy a töltőre dugott telefon rázna - illetve, mivel adapterre vannak ezek a telók tervezve, mág ha át is húz a tzelón az áram, biztosan nem a 220 - hiszen az a telefont is taccsra tenné, nem csak aki hozzáér.

Az adapter által leredukált áram viszont kevés ahhoz, hogy egy csípésnél nagyobb bajt okozzon, kivéve, ha esetleg extém súlyos szívbeteg vagy, bár még akkor se...


Amúgy van olyan, hogy az ember fel van töltődve elektromossággal valami oknál fogva, és ilyenkor bármilyen) elektromos dologhoz érsz is hozzá, megcsíp, mert jobban vezet a tested a szokásosnál.


Azért, ha azt veszed észre, hogy rendszeresen áthúz az áram a telón, ne hagyd annyiban a dolgot.

2017. máj. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
jah, most olvastam a kommentedet... :) hát, így már 100%, hogy csak neked van "túltöltött" napod, a kütyüknek semmi baja :)
2017. máj. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugtattál :)
2017. máj. 18. 23:41
 5/6 Szirty ***** válasza:

Igen, megrázott az áram.

Valószínűleg statikus feltöltődés eredményeképp, mint amikor műszálas dolgok miatt szikrázol.

Sokkal veszélyesebb ez a készülékre mézve mint rád :)

2017. máj. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
ESD. Mindennapos dolog, nem kell vele foglalkozni...
2017. máj. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!