Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri xiaomit venni? Én azt...

Megéri xiaomit venni? Én azt látom hogy rettenetesen rövid a szoftvertámogatás.

Figyelt kérdés

Xiaomi mi4i-n még 5-ös android van.. Viszont hasonló korú samsungokon legalább 6-os van, ha nem 7-es...



Kb. arra lehet számítani hogy a telefon azzal marad amivel megvettem? Nem lesznek rá frissítések? Ez olyan szempontból aggasztó hogyha 3 évre tervezek telefont venni, nem igazából lesz használható 2 év után. L920-ammal is ugyanez lett, wp 10 nem jött ki, s most se messenger, se skype, se facebook, se semmi. Lassan kuka az egész.



2017. máj. 21. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Van rá customrom formályában újabb Android, itt találod őket a leírásokkal együtt, itt nem lesz a WPhoz hasonló dolog:

[link]

2017. máj. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Sajnos a legtöbb telefonnál azzal kell számolni hogy max +1 szintet lép a szoftver miután megvetted, a csúcskategória talán kettőt.


Mondjuk alapvetően őrjítően nagy különbségek nincsenek az 5-6-7-es android verziók között. Sőt, még a 4.x androidon is futtatható a legtöbb alkalmazás.

2017. máj. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

SDzerintem nem éri meg.

Nálunk kb horror összegért árulják.

Amikor megláttam a MI5 tesztjét. sírtam a röhögéstől.

Nincs normális terméktámogatása. nincs rá hivatalos Magyar Android rendszer.

Kész vicc az egész. Nem tudom mit istenítenek benne annyira. Ennyiért bármelyik korábbi csúcsmodell megvehető. És a MI5 KB egy középkategóriás telefon, béna kíanai verziója. Nézd meg a Mobil Arena tesztet róla. Ha ezek után még szeretnél ilyen telót... Akkor gratulálok :D Én tuti nem

2017. máj. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Van rá customrom formályában újabb Android, itt találod őket a leírásokkal együtt, itt nem lesz a WPhoz hasonló dolog:

[link]



S az ilyen frissítésekben nincs semmi buktató? Nem lassul be a telefon vagy valami? És akkor így képes lesz azokat az alkalmazásokat is futtatni amit csak pl. 7-es androidon lehet? Ilyen frissítés mennyi időn keresztül fog jönni? Mert a mi4i elég sokáig megbírná hardveresen első ránézésre.

2017. máj. 21. 17:48
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

S az ilyen frissítésekben nincs semmi buktató?

Lehetnek bennük hibák, de ezt bele szokták írni, a rom készítője vagy a hozzászólók

Nem lassul be a telefon vagy valami?

Van, hogy gyorsabb is a gyári rendszernél.

És akkor így képes lesz azokat az alkalmazásokat is futtatni amit csak pl. 7-es androidon lehet?

Milyen olyan appok vannak, aminek feltétlenül kell az Android 7?Amúgy igen, ha volna ilyen, futna rajta.

Ilyen frissítés mennyi időn keresztül fog jönni? Mert a mi4i elég sokáig megbírná hardveresen első ránézésre.

Amíg elég szabadidejük van a romot készíteni, nekem mondjuk nem tetszik a mi4i, mert fogad memóriakártyákat.

2017. máj. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Trevor. ***** válasza:
53%
A legfrissebb MIUI-t megkapják a régebbi modellek is, android főverziót már ritkábban. Az Mi4i lassan 2 éve jelent meg, egy év múlva is teljesen jól használható lesz még a Lollipop. Emiatt annyira nem érdemes aggódni, max felraksz valami custom romot.
2017. máj. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Az Mi3 kijött 2013-ban 4-es droiddal, most 2017 van és 6-os van rajta. Mit akarsz még? Mi ez ha nem szoftvertámogatás? Nyilván a 7-est már nem kapja meg egy 4 éves telefon.
2017. máj. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Az Mi3 kijött 2013-ban 4-es droiddal, most 2017 van és 6-os van rajta. Mit akarsz még? Mi ez ha nem szoftvertámogatás? Nyilván a 7-est már nem kapja meg egy 4 éves telefon."


Ha nem derült ki abból amit írtam, leírom hogy nem vagyok jártas ebben. Azért kértem a segítségeteket és véleményeteket.


Most úgy állok hogy vagy Redmi 4 Primet vagy Redmi note 4-et veszek. Esetleg valaki letudná írni hogy mire figyeljek vásárláskor? Sajnos még nem tudtam dönteni melyiket vegyem, de a prime felé hajlok mert a kezem is kicsi, s nekem a 4.5 col is tökéletes volt.



Amitől tartok:

Kínai vagy globális változatot vegyek? Amit "hallottam" hogy a globális az szervízképtelen (xiaomi magyarország videójában a Note 4-ről mondta hogy ami B20-as azt nem lehet szervizelni de nem teljesen értettem/hülyeségnek tűnt).


Másik még mindig az hogy örülnék ha legalább az android 7 vagy jobb esetben a 8 rajta lenne. De nem nagyon találom fel magam interneten hogy most melyiken van 6 s melyiken 7 :\. Mindenütt mást ír.

2017. máj. 22. 14:09
 9/10 anonim válasza:
100%

Üdv!

(Ha még aktív a kérdés, leírok majdnem mindent :D )

Ha jól tudom, a Prime-ba nincs B20 (4G támogatás), de sok teszt/eredmény azt mondja, hogy kiváló telefon.


Note4: B20 támogatással bír, most jött ki a 7-es droid hozzá, megkapja a MIUI9-es verziót, van magyar szervíze(Globálist vegyél akkor kapsz hozzá garit..1 évest)

Jelenleg Note 4-et használok, és megvagyok vele elégedve.

2017. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ahogy látom, a Redmi 4 primemnak az android támogatása kb. "-3" hónap volt, szóval ilyen szempontból abszolút csalódás.


További negatívumok a gagyi mikrofon és telefonálós hangszóró, gagyi gps, gagyi jel antenna, s a Miui 8.2-ben rengeteg a hiba, és rettenetes a teljesítménye is.


Pozitívum az ár/érték arány (bár amibe snap 625 van, nem vártam volna hogy a telefonálási funkciókon spórolnak...), képernyő nagyon nagyon nagyon nagyon jó, akksi, kamera, hangszóró, és tárhely is rendben van.



Jelenleg kukáztam a Miui-t mert egy szemét az egész, szép, letisztult, viszont fórumon is olvasom hogy másnak is tucatnyi baja van vele, béta verziónak is gáz lenne....



Resurrection Remixel viszont jó kis telefon, android 7.1.2, majdnem 10.000-el több pontot hoz benchmarkon is, rammal is jobban gazdálkodik, és eddig még hibával sem találkoztam, ami dicséretes.

2017. szept. 5. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!