Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honor 6 vagy Xiaomi Redmi 4x?

Honor 6 vagy Xiaomi Redmi 4x?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy van egy Honor 6-om aminek berepedt a kijelzője (jelenleg használhatatlan), de 25 000 Ft-ért javítható lenne. Nem tudom, hogy egy 1,5 éves telefont érdemesebb-e javítani vagy venni egy újat 50-60 ezer Ft -ért. Amit kinéztem az a Xiaomi Redmi 4x.


[link]


Az összehasonlítás annyiban hibás, hogy én semmiképp sem a 2gb os 4x-et venném hanem tutira a 3 vagy 4.


Két dolog zavar a Redmi 4x -ben. Egyik hogy a kijelzője csak egy sima plexi üveg kb. mivel se gorilla glass nincs benne se semmi. Illetve a pixelsűrűség 294 ppi szemben a Honor 6 441 ppi jével.

Az aksi telep 4100 mAh a 4x-ben nálam nagy előny mivel merülési gondokkal küzdök elég sokat :P


Nem tudom melyik lenne a jobb döntés, megjavíttatni a Honort vagy venni egy új Redmit ? Esetleg más javaslat?

Köszönöm előre is!



2017. máj. 29. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Annyiért én semmiképp nem csináltatnám meg a kijelzőt, bár én telefonoknál úgy vagyok, hogy inkább új mint több 10 ezres javítás.


A Xiaomi-nak ügye azért kisebb a ppi értéke, mert ugyanakkora kijelzőméret de "csak" HD felbontás, ami szerintem bőven elég egy 5 colos telefonba is. Kamerája nekem jobbnak tűnik, mint a honoré. Kijelzőfelbontáson kívül jobb a xiaomi, plusz még ujjlenyomatolvasója is van és persze frissebb android van rajta.

2017. máj. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazad van egyébként. Jelenleg (mivel a honor 6-om rossz) Alcatel One Touch Idol 2S t használok és nem veszem észre, hogy úú a Honor 6-on milyen szép a kép ebbe meg milyen szar(294 ppi ugyanúgy). Kb nem látom a különbséget :D Csak ez a hülyeség az agyamba, hogy eddig 441 ppi t használtam most meg lejjebb kell adni belőle :) De igazából tényleg nem sokat számít.. Meg a másik nagy problémám, hogy egy kb 40 ezret érő telefonra költsek el 25 ezret .. akkor inkább hozzácsapok még annyit és veszek egy újat.

A legfontosabb szempont, hogy gyors legyen és sokáig bírja az aksi.

2017. máj. 29. 08:47
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyre inkább hajlok a Redmi 4x felé csak az a kérdés, hogy 3/32 vagy 4/64 gb változat legyen? Sokat számít az a +1 giga ram ? Tárhely igazából nem nagyon izgat, hogy 64 vagy 32, mert a Honor 6 ba 16 Gb van és tökéletesen elég, illetve van egy 16 gigás SD kártyám amit át tudok pakolni az új telóba.
2017. máj. 29. 09:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát igazából rajtad áll, ha nem sűrűn játszol nagy rendszerigényű 3D-s játékokkal akkor elég a 3/32, viszont ha nem sokkal drágább és van rá keret akkor mindenképp a 4/64-est választanám. Nagy különbség nincs mert 3GB rammal is bőven el lehet lenni átlag 1-1,2 GB szabad memória mellett, de mivel az alkalmazások folyamatosan frissülnek és némelyiknek egyre nagyobb az erőforrása, a 4GB mégiscsak időtállóbb.
2017. máj. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha van pénzed vennék egy új Xiaomi-t.


Nem bajlódnék rossz telefonokkal.

2017. máj. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A honor 6-ot anno 90 ezer Ft ért vettem és kicsit megdöbbentem, hogy 2 év eltelt és ott tartunk, hogy gyakorlatilag 40-50 ezerért jobbat kapok mint a Honor 6-om. Egyébként most nem akartam volna 90-100 at telefonra áldozni, de 40-50 még belefér simán, ha ezért újat és jobbat kaphatok mint a régi. Köszi a válaszokat!


Esetleg ha valaki tud jobb alternatívát, szívesen megfontolom.

2017. máj. 29. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!