Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobilnak tényleg rosszat...

A mobilnak tényleg rosszat tesz, ha éjszaka töltik?

Figyelt kérdés

Most történt egy ismerősömmel, hogy egy nem egészen egy éves, magas kategóriájú Samsungja-tehát ismert, minőségibb márka-gyorsan merült. Kicserélte benne az aksit, ami göcsörtös, púpos volt. Egy barátja mondta, hogy azért, mert éjszaka töltötte.


Én is éjszaka töltöm. Lefekvés előtt mindig töltőre teszem, még ha csak 70%-ra van lemerülve, akkor is. Gondolom így tölt egy keveset, aztán egész éjszaka rajta van teljes feltöltöttséggel. De ezzel most komolyan ártok neki?



2017. máj. 30. 08:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%

Nem az éjszakán van a hangsúly, hanem a 100% közeli töltöttségi szinttel.


"aztán egész éjszaka rajta van teljes feltöltöttséggel. De ezzel most komolyan ártok neki?"


Nem te ártasz, hanem a kémia.


[link]


Az akku életciklusát csökkenti a

-hideg

-magas cellafeszültség


Ha nem töltöd pl. 65 % fölé, a 100% -os töltési ciklushoz viszonyítva 10x élettartamot produkál.

Igaz, gyakrabban kell tölteni.

Valamit valamiért.

2017. máj. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tehát nem is az a baj, hogy egész éjszaka rajta van 100-as töltöttséggel, hanem maga a tény, hogy egyáltalán eléri a 100-at?
2017. máj. 30. 08:55
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Ge ci😅😅 csak a felkelő nappal szabad tölteni azt is csak akkor ha megpillantod a nap sugarait mert ha felhős az ég azt a mobilod automatikusan éjszakának érzékeli így tönkre megy az akksid. Ezért is van hogy télen a statisztikák szerint több a mobiltelefon eladás mint nyáron mert ugye kevesebbet aüt a nap plusz a nappalok is rövidebbek szóval oda kell erre nagyon figyelni ha nem akarsz állandóan mobilra költwni.
2017. máj. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
A belinkelt cikk nem épp mai adatokkal dolgozik. És hozzátenném, hogy a telefonok általában csak 4.1V-ig töltik a Li-ion akkukat, pont az élettartam meghosszabbítása céljából. Manapság egy minőségi akku, normális használat mellett (amibe beletartozik az éjszakai töltés is), sok-sok évig bírja. Nekem még ma is megvan a 6 éves Galaxy S-em, 4 évig használtam napi szinten, de még ma is előveszem időnként. Rendszeresen töltöttem 100%-ra, általában éjszaka, de volt, hogy nap közben is. Az akku még mindig az eredeti, kapacitása biztos csökkent valamelyest, de nem púpos, nem merül túl gyorsan ahhoz, hogy használni lehessen. Szóval kár ezen aggódni, az ismerősöd simán kifogott egy gyári hibás darabot.
2017. máj. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Új Samsung telónál mondták nekem anno, mikor vettem, hogy az a legideálisabb töltés, hogyha sosem hagyod 20% alá menni, és sosem hagyod 80% fölé tölteni. Így hozható ki a leghosszabb élettartam az aksiból.

Viszont még akkor is évekről beszélgetünk, ha nem figyelsz ezekre (én sem teszem, mert nyilván az a kényelmes, hogy töltöm, ha lemerült, nem lesem folyamatosan), szóval azért annyira gyorsan nem lehet tönkrevágni.

Púposodni meg semmiképp sem szabad neki, az gyártási hiba. A fentiekben max arról beszélgetünk, hogy pár év után azon kapod magad, hogy már nem elég napi egyszer tölteni a telefont.

2017. máj. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Jól van, hülyén fogalmaztam :D


De szerintem a szövegem végéből értelmezhető, hogy nem konkrétan az éjszakát kérdezem, hanem hogy ha rendszeresen minden nap egész éjszakahossznyi időtartamokat van töltőn a mobil.

2017. máj. 30. 09:48
 7/15 anonim ***** válasza:
20%

De buták vagytok. Éjszaka alszik a telefon, ahogy te magad is. És gondolj bele, mindeközben a seggébe van dugva a telefonnak a madzag, amin keresztül kvázi "eteted". Te hogyan viselnéd, ha alvás közben a seggeden át táplálnának? :)

Viccet félre téve, lehet, hogy tényleg nem tesz jót az akksi élettartamának ha folyamatosan 100% körül tartod, ki kell pörgetni a ciklusait, de ugyanakkor a teljes lemerítés se tesz neki jót. De igazából kit érdekel? Sajnos az egész készüléket(hiába akár 200 ezer ft) max 3-4 év használatra tervezik. Tovább úgyse fogod használni, legalábbis nem jellemző, mert jön ki újabb, modernebb, erősebb hardverrel, esetleg "új fícsörökkel", amiért az amúgy még tök jól használható régi telefonodat a fiókba dobod (ami által ismét csak pusztul az akksi, mivel így meg nem rakod fel tölteni). Másrészt, tapasztalat, sajnos egy idő után az egyéb alkatrészei kezdenek el megpusztulni a telónak, pedig az akksi még bővel vállalható állapotban van. Nekem van egy régi, lassan 5 éves Sony Xperia Go okostelóm, amin új korában úgy ment a GTA III mint a parancsolat, most már a taximban használom csak TV nézésre (ki van rakva tartón, és az autóban lévő wifi routeren át netről nézem rajta a Telenor MyTV adását), illetve néha filmet nézek rajta, és már ez is megerőltető neki. A gyárinál frissebb Android van már rajta (talán 4.x, nem tudom pontosan), ami a gyári 2.3.1-nél rendszerigényesebb, így az is fogja, és még lehetne sorolni. Már a főmenü is akad rajta.

Röviden: úgyis hamarabb lesz elavult a telefon, mint hogy kinyírjad az akksiját (kivéve ha eleve gyári selejt az akksi)

2017. máj. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy értelmezhető csak valaki szeret kötekedni. Nyilvánvaló, hogy arra gondoltál, hogy amennyiben lefekvés előtt ráteszed akkor 8 órán át rajta is marad a töltőn, mivel alszol. Nappal meg, ha észleled hogy 100%-ra töltött egyből le tudod venni. Én őszintén nem tudom már, hogy melyik info hihető, mert annyi félét mondanak már, hogy ezen egyszerűen nem lehet eligazodni.

Olvastam már ( [link] olyan cikket ahol azt írták, hogy folyton 90% fölött kell tartani a telefont, amikor csak teheted tedd a töltőre, hogy ne merüljön és akkor vagy király ha 70% alá sose megy. Más szerint pont ez nyírja ki az akkut, mivel a lithiumos aksik töltési ciklusonként "gyengülnek", azaz az tesz jót ha engeded 15-20% ra merülni majd egy töltéssel visszanyomod 90-95%-ra. (Nekem ez tűnik hihetőnek) A HVG-s cikk inkább olyan mintha az aksigyártók kidobtak volna egy leírást, hogyan nyírjunk ki minél több akkut, hogy aztán egy kicsit jobban beinduljon az eladás....


Én igyekszem minél kevesebbet tölteni. Amikor nem használom akkor bekapcsolom az ultra takarékos üzemmódot és ilyenkor van, hogy 3 naponta töltöm csak. Persze amikor kell használom napi szinten és olyankor a nap végére már rakni is kell a töltőre.

Ha esetleg van olyan aki tényleg ért hozzá és nem csak cikkeket tud linkelni (mert azt én is tudok, de láthatjuk hogy ennyire hitelesek, egymásnak homlokegyenest ellentmondanak) engem is érdekelne, hogy mi is az igazság. Pontosan mi a legjobb az akkunak?


A teljes lemerítésről is megoszlanak a vélemények. Állítólag a régi nikkel alapúaknál kellett a csontra lemerítés, majd teljes töltés, de a lithiumost ez meg egyenesen megöli. (valahol azt írták, hogy a gyengébb aksik a teljes kimerültség után fel sem élednek).

Viszont egyes leírások szerint havonta érdemes a lithiumos aksit is teljesen lemeríteni, hogy a töltés jelző "beálljon".

2017. máj. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"valahol azt írták, hogy a gyengébb aksik a teljes kimerültség után fel sem élednek"


A hír igaz, de mégsem.

Az elektronikus cellavédelem része hogy nem engedi tölteni egy bizonyos feszültség alatt, ami a zárlatos cella üzemen kívül helyezését szolgálná.

Napi szinten kerülnek hozzám olyan készülékek ami nem kapcsol be. Az akku csomag megbont, rátölt, és voila, újra szól a hatlövetű, akár még évekig is.

2017. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

10:06 Telefonokkal dolgozom, tudom, miről beszélek. A nagy gyártók csillió dollárokat öltek abba, hogy az akkujaik a lehetőség mértékéig hülyebiztosan, tartósan, karbantartásmentesen működjenek, és a ritka hibás darabokon kívül (minr a kérdező ismerőséé), ez általában sikerül is. Bőven van biztonsági ráhagyás a kapacitásban (azaz az akku tényleges kapacitásához képest eleve szűkre szabták a telefon által használható tartományt), 3 külön biztonsági mechanizmus védi az akkut a mélykisüléstől, 2 a túltöltéstől (vagyis ennyiről tudok). Minden akku saját szabályozó-védő elektronikával rendelkezik, amire a telefon még rátesz.

A teljes töltöttség valóban képes redukálni valamelyest az akku kapacitását, de ez hosszú idő alatt következik be. Ezért is nem 100% töltöttséggel szállítják a telefonokat a gyárból, hanem 70% körülivel, mert lehet, az akku egy évig fog ülni egy raktárban, és utána még úgy kell teljesítenie, ahogy egy "vadiúj" akkutól elvárható. Nem kell formázó töltés, nem kell mélykisütés, nem kell semmit sem "csinálni" egy akkuval, hogy túlélje a telefon várható élettartamát.

2017. máj. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!