Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tényleg nem a felbontás és a...

Tényleg nem a felbontás és a mgpixel mérete a lényeg a telefonnál?

Figyelt kérdés
Volt egy Huawei nova plusz telom ,16mg pixel kanerával és 4k videó( 30 fps) felbontással, de most lecseréltem egy Huawei Honor 8X re és állítom jobb videót csinál Fhd (60fps) el mint a Nova plus Qhd (30fps) el, a sötétben pedig szebbek a képek a 12mgpixeles honorral mint a 16mg pixeles nova plussal. De pl volt Huawei Y5II telom ,(8mgpixel kamerával) s olyan rosz képet csinált mintha 2-3megapixeles lenne, egy hét múlva eladtam. Ez a honor 8 nem rosz az árában..mit gondoltok a megapixellel kapcsolatban?
2017. jún. 2. 07:46
 1/6 Wadmalac ***** válasza:

A 4K felbontás csak 8,3 mpx! Ennél nagyobb felbontású képeket meg tudtommal egyik teló sem menteget (a raw formátumban is menteni tudók kivételével).

A fölötte lévő pixelszám csak arra jó, hogy ha jó a kamera szoftvere, akkor a "felesleges" pixelekből átlagolva-számolgatva javítani tud a képminőségen.

Ha jó a szoftver.

Tipikus eset a Sony, az ő kameráik rengeteg kínai telóban pazar képeket produkálnak, míg a saját készülékekben hagynak némi kívánnivalót maguk után.

De persze a fizikát nem lehet seggbeq...

A jó kép ott indul, hogy jó minőségű, lehetőleg nagy méretű optika, lencse kell és mögötte nagy méretű érzékelőlapka. A miniatürizálás itt nagyon nagy minőségrontó.


Szóval a 8 megapixel feletti kamerafelbontás éppen arra való, hogy a xar leképezést utólag javítani lehessen, sajnos nem garancia a szép képekre.

Az optika jósága meg olyan paramétereken múlik, ami nekünk, laikus halandóknak nem feltétlenül mond sokat, csak a fotózásban mélyebben járatos hobbistáknak és profiknak. Ja és a telók reklám-paramétereiben nem feltétlenül vannak felsorolva.


Éppen ezért én jobban bízok egy teló neten kikeresett fénykép-tesztelési eredményeiben, mint az adattáblázatban.

2017. jún. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Ezek a telefon fényképezések inkább arra valók hogy szelfizni, meg hasonló gyors képeket csinálni aminek semmi értéke nincs. Ha valaki egy kicsit is igényes akkor vesz egy alapgépet, ami már valamire való.
2017. jún. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Hát azért, ha nem plakátgyártáshoz kell, az új csúcstelók már igencsak korrekt képeket tudnak.

Persze sokkal kötöttebb leehtőségekkel, mint egy brige vagy tüköraknás, csereobjektíves gép, de a fényképezőgépek kompakt kategóriáját nagyrészt xarrá verik a csúcskat. mobilkamerák.

2017. jún. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem. Optika, szenzorméret, képfeldolgozó hardver/szoftver mind számít a végeredményben.


Szerintem a kamera minőségének legjobb indikátora a telefon ára és a megjelenés ideje - folyamatosan fejlesztik a gyártók a kamerákat, viszont arra ügyelnek, hogy kategóriájukban kb. a piacon található hasonló árú telefonokhoz hasonlót adjanak képminőség tekintetében, nehogy lemaradjanak a versenytársaktól, vagy éppen a saját felsőbb kategóriás, netalán újabb telefonjaiknak állítsanak konkurenciát. Szóval ha jó kamerás telefont akarsz, a zsebedbe kell nyúlnod, máshogy nem fog menni. Műszaki adatok helyett meg inkább tesztképeket/videókat nézegess.

2017. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A huawei honor8 ,régebbi kiadás ( néhány hónappal), mint a nova plus 4k videóval, nagyon megszerettem, magyarországon 120.000, nyugaton 300€...(90000ft) amcsiban 299$....
2017. jún. 3. 07:16
 6/6 A kérdező kommentje:
Eladtam már a Nova plust...recsegett a hangfelvétel, és szagatott a videó, a képminősége pedig 16mgpixellel roszabb volt mint ez a kis honor, 12x vel...
2017. jún. 3. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!