Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kell azért fizetni, ha külföld...

Kell azért fizetni, ha külföldön külföldi szám hív?

Figyelt kérdés
Külföldön tanulok, de még magyar a mobilszámom, feltöltőkártyás. A páromnak az adott külföldi ország egyik telefonszolgáltatójával van szerződése, ő szokott hívni. Tegnap beszélgetés közben a telefonom benyögte, hogy az egyenlegemből 15 másodperc maradt, majd megszakadt a vonal. Újrahívott és folytattuk a beszélgetést, ahol abbamaradt. Egyébként nem nagyon szoktam telefonálgatni, ezért van feltöltősöm, de most ez kíváncsivá tett. Ha külföldön vagyok és külföldön hívnak nekem is fizetni kell?! Lehetséges ez? Ha ez így van, akkor mégis hogy tudtunk utána zavartalanul beszélni ismét? Egy feltöltőkártyát hogy mínuszolnának? Egyébként próbáltam lekérdezni az egyenlegem, de technikai hibát kaptam vissza és, hogy a szolgáltatás átmenetileg nem elérhető. Vagy ez az egész csak azért van, mert a Telekom szokás szerint bealakított?

2017. jún. 4. 09:33
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
87%
Bárki hív, mindig mindenhol ugyanannyit kell fizetni a bejövő hívásért. Magyar számmal Magyarországon (és június 15 után az EU-ban mindenhol) semmit, máshol pedig a tarifacsomagodnak megfelelő díjat, ami országonként (területenként) más lehet. Az, hogy magyar, eu-s, vagy eu-n kívüli szám hív, az lényegtelen (az meg egy nagy urban legend, hogy hívnak téged és azért fizetsz - ha visszahívod, az már más).
2017. jún. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Nem.


A hívó fél fizet.

2017. jún. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Roamingdíjat kell fizetned, ill kell fizess a bejövő hívásokért, ez díjcsomagfüggő
2017. jún. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A T- nél a rooming hivásfogadás 4,2 ft./ perc.
2017. jún. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát ezt nem nagyon értem, hogy a hívásfogadásért miért kell fizetni, de akkor megérett az idő külföldi szolgáltatóra váltani.

Köszönöm a válaszokat.

2017. jún. 4. 12:53
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

2-es vagyok.


Pár perce megkédeztem a telefon szolgáltatót. T.


Idézem:

"A hívó fél köteles fizetni az összes telefon tarifát.

Akár külföldről hív, akár nem."

"Az ügyfélnek nem köteles hívás előt tudnia, hogy a hívó fél éppen külföldön tartózkodik e".


Üdvözlet, a tisztelt lepontozgatóknak.

2017. jún. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6, cuki vagy, de tanulj meg olvasni! A kérdező is külföldön van, ahol idegen hálózatot használ, egy magyar SIMmel ezért kell fizessen a bejövő hívásokért. ;)
2017. jún. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves cukizó, bocsánat.

Igazad van.

A 4,2 Forintot a hívott félnek is fizetnie kell.


Köszönjük cuki mazsika.😘

2017. jún. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A legtobben az EU-s roamingot irjatok. Ha EU-s orszagban fogadtok hivast ott tenyleg igy van a hivas fogadas ingyen van.


De van EU n kivul is orszag :D Na ha ott nincs valami kulon megallapodas akkor a bejovoert is fizetni kell mint a katonatiszt.


Legalabb is 2019 ben az USA ban es az UAE-ben meg igy volt.

2021. nov. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!