HUAWEI P9 megéri?

Figyelt kérdés
Kamerázásra,megéri? Sok nyomkodás alatt is kibírja az 1 napot? Megérni beruházni? Hány évig tudja az embert "szolgálni"?

2017. jún. 13. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
A kamera jó. Van jobb, de azért az árért jó. Az akksi használatfüggő. Átlagos nyomkodás mellett estig elmegy. Hány év? Nos ez is rajtad múlik. 2-3 de lehet 5 is, ahogy 1-2 hónap. Nekem a 6 éves symbian nokia a mai napig hibátlan. Egy akksicsere volt csak.
2017. jún. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem P8-am volt, egy nap kétszer kellett töltenem. Meg is váltam tőle nemrégiben.
2017. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálam az aksi bírta. Egy napot simán, nagyobb igénybevétel mellett is. A kamerája, hááát... fényképezésre jó, jópofa funkció a háttér elhomályosítása, és úgy összességében szép képeket lehet lőni vele. De kamerázásra nem az igazi, több okból kifolyólag: max felbontás a FHD. Nincs optikai képstabilizátor. A gyenge fényviszonyokat elég gyatrán kezeli. Akár 2-3 perc kamerázás után nagyon felforrósodik a telefon. Továbbá lehet, hogy csak az én készülékemen volt ez így, de búgott a kamera nagyon halkan, ha a fülemhez közeltettem.


Valamiért a dual kamerát az olasz autókhoz tudnám hasonlítani, ahol hengerenként 2 gyújtógyertyát használnak. Perszehogy jó, meg megy, de bonyolultabb az egész rendszer, és olyan sok előnye valójában nincs.


A dual kamera is. Van, de melegszik, egyetlen előnye a bokeh effekt, az akksit meríti, stb. Ilyen áron minek? A Galaxy S7-ben csak egy kamera van, és fényévekkel jobban teljesít. Gyenge fényviszonyok mellett a Huawei elbújhat mellette, jó fényviszonyok mellett meg hozza az elvárhatót. Továbbá nem melegszik annyira, nem búg, tudsz 4k felbontásban felvételt készíteni, és van optikai képstabilizátor. Ez sokkal többet ér, mint a nem túl tökéletes bokeh efekt.


A dual kamerának akkor látom értelmét, ha valami praktikusabb dolgot tud, pl zoom, vagy széles látószög.


Maga a telefon még pár évig jó lesz. Jó a memóriakezelése, elég a 3GB RAM. Egyáltalán mem laggol, zökkenőmentesen futnak a dolgok.


De úgy az egész telefon használatakor ezt a fentebb említett olaszos megoldást éreztem. A kamerának a kezelése is bonyolultabb, mint amilyen lehetett volna, és az egész telefon kezelőfelülete (nekem) gyatra volt. Nem tetszett, egyáltalán nem tűnt logikusnak, átgondoltnak. Nem nagy dolgokon csúszott el, sok kis apróságon. Továbbá a kijelző sem volt az igazi.


Jó telefon a P9, de nekem nem nőtt a szívemhez. Nagyon gyorsan túladtam rajta. Vettem egy S7-et, ezzel viszont teljes mértékben elégedett vagyok. Tiszta lelkiismerettel tudom ajánlani. A Huawei is jó, ha ez lenne az első flagshiped, szerintem szeretni fogod, meg lehet szokni. Csak annyi hogy van más, ami nemhogy nem rossz, de egyenesen nagyon jó.

2017. jún. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Nem éri meg! Egy rakás sz*r.
2017. jún. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
szóval 15-20 perc kamerázást nem bírna?
2017. jún. 13. 17:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Bírna. Nem fog felrobbanni a kezedben. Csak nem ideális.
2017. jún. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Ez nagyon érdekes, nekem p9em van, az aksi a mennyország, nagyon jól bírja, a kameráról nem is beszélve.

Fesztiválon olyan koncert képeket csinált, hogy még az egyik iphonos Barátom is megirigyelte..

Én samsungról váltottam huaweire, soha többet nem vennék még egyszer samsungot.

2017. aug. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
26%
Te agybeteg ha kamerázni akarsz kamerát vegyél
2018. márc. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó. Először is minek az "agybeteg"-ezés?

Másodszor: Te vagy szűk látókörű, mert nem tudod beleélni magad más nézőpontjába.


Miért nem vesz kamerát? Én is telefont vettem kamerázásra, ha érdekel, szivesen megosztanám veled, hogy miért:


-Először is: szükségem volt egy telefonra. Ha veszek egy jó kamerával rendelkező telefont, akkor megspórolok 500€-t a kamerán.


-A telefonom vízálló. A kamerák legtöbbje nem, csak az akciókamerák. Nekem meg olyan nem kell.


-csak hobbi célra kell a drónfelvételek földi felvételekkel való kiegészítésére. Erre teljesen elég nekem. És olcsóbb egy kameránál. 300€-ért vett kamera nem tudna sokkal többet. És még mindig nem lenne telefonom.


-Ha kamerát veszek, nincs stabilizátorom. Az nélkül meg hiába a legjobb kamera, a felvételek nem lesznek olyan szépek.


-szóval kell egy gimbal is. A kamerákhoz való gimbal drága. Az Osmo mobile ára (telefonhoz való gimbal) tűrhető. Tehát viszonylag olcsón van két eszközöm, amikkel nagyon nagyon jó felvételeket tudok készíteni. Jelenleg még nem tartok ott, hogy a technika szab határt az alkotásaimnak, az én képességeim szoktak.


-mindig nálam van, bekapcsolva. 2 gombnyomás és kamerázhatok


-nem foglal sok helyet...

2018. márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Petra0623 válasza:
Én most nagyon kiakadtam. 2016.08.07.-én kaptam páromtól, imádtam, szuper volt. Minden fajta biztosítást megkötöttünk rá. 2018 augusztusában lejárt az előfizetés, díjcsomagot váltottam, elfelejtették közölni, hogy a garancia megszűnik amikor a telefonra lejár a törlesztő. 2018 szeptembere óta szarakodik. Kikapcsol 70%-on, újra indul, 0% na bumm... Akarsz csinálni egy rohadt fényképet, lefagy, kikapcsol, kitörli az utoljára fotózott képet(akkor is, ha előtte 2 nappal fotóztad). Beszélsz telefonon, töltőn van a telefon, egyszercsak puff kikapcsol. Mióta telefonom van, csak Huawei. Ezzel a P9-el most rohadtnagyot csalódtam.
2019. febr. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!