Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ellopták a telefonomat....

Ellopták a telefonomat. Milyen teendőim vannak még? Mennyi az esélye, hogy megtalálják?

Figyelt kérdés
Ma nagy valószínűséggel ellopták a telefonomat (iPhone 6s), gyakrolatilag 0 az esélye annak, hogy véletlenül hagytam el. Ötletem van, hogy ki nyúlhatta le, de nincsen rá semmi bizonyítékom, nem is ismerem stb.,. Próbáltam hívni, de már ki volt kapcsolva (lemerülni nem merülhetett le mert előtte töltöttem fel). Le akartam tiltatni, de pont zárva van az üzlet, majd még megpróbálom a neten keresztül, hátha így is lehetséges, bár feltöltőkártyás, tehát ilyen szempontból nem ér nagy veszteség mert csak pár ezer forint van rajta. Viszont maga a telefon nem 2 forint és szinte mindenem rajta van....Voltam a rendőrségen is tettem feljelentést... Valaki, aki volt már ilyen helyzetben tudna tanácsot adni?
2017. júl. 4. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Az Iphone-on nincsen valamilyen kereső alkalmazás, aminek a segítségével megtalálhatod?
2017. júl. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Felkeresni a környékbeli használt telefon kereskedőket és megadni nekik az IMEI számot (telefon papirjai között kell lennie.)
2017. júl. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a szolgáltatót és tiltasd ott le plusz az imei számot is tiltasd le így esélytelen hogy a tolvaj bármit is kezdjen a telefonoddal, összes adatod mindenen letiltódik így azokkal sem tud visszaélni. Egyébként rendőrségen is jelentsd a lopást imei szám alapján betudják mérni még kikapcsolt állapotban is!
2017. júl. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az a baj, hogy "út közben" történt a dolog, tehát nem tudnék utánajárni, hogy mégis hol lehet...Lehetséges, hogy még ott van annál, aki lenyúlta, de lehet, hogy már eladták stb., ki tudja...Rögtön a rendőrségre mentem és megtörtént a feljelentés, akikkel eddig beszéltem, azok mind azt mondták, hogy valószínűleg meg fogják találni az IMEI-szám alapján...remélem, hogy igazuk van :)
2017. júl. 4. 18:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Rendőrségi feljelentés után, vidd a papírokat:

- a szolgáltatóhoz: letiltani a számot

- menj el a legközelebbi hivatalos Apple szervizbe/kereskedőhöz és számolj be az esetedről, remélhetőleg ott is tudnak segíteni neked.

2017. júl. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos ezt már csak holnap tudom megtenni, ma zárva volt a T-mobile....De napközben nem is leszek itthon mert vizsgám lesz, úgyhogy szerintem megbízok egy családtagot, hogy intézze ezt el nekem még a reggel. Úgy olvastam, hogy interneten keresztül nem lehet elintézni, max. scannelt aláírással elátott levéllel, de ezt nem tudom megoldani....
2017. júl. 4. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!