Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha el akarnak adni nekem egy...

Ha el akarnak adni nekem egy telefont, van valami lista, ahol megnézhetem, lopott e?

Figyelt kérdés
2017. júl. 6. 09:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Kérd el a számlát, illetve tegyen bele az eladó SIM kártyát, és egy fél órát húzd az időt, addigra bemérik ha lopott és megjelenik a rendőrség. Ez nem feltétlenül történik meg, bár 10 éve is kimentek olyan szervizbe ahol lopott telefont adtak le. Szerviztechnikus bekapcsolj és kopogtatnak a rendőrök. Nem tudom mostanában foglalkoznak-e ilyesmivel.



Legjobb a számla, vagy bármi más bizonyíték.


IMEI számára rákeresel, hátha valaki feltette, hogy keresi.

2017. júl. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"és egy fél órát húzd az időt, addigra bemérik ha lopott és megjelenik a rendőrség. "


A nap vicce, köszi.

2017. júl. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem az van, hogy lekapcsolják a készüléket fél év után s akkor már leshetem az egészet s örülhetek ha csak az árát vesztem el s nem leszek vádlott?
2017. júl. 6. 10:17
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha neked egyáltalán ilyen az eszedbe jut, vagy bármi gyanús , hagyd a fenébe.
2017. júl. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor mindent hagynom kellene a fenébe, mert bármi lehet lopott.
2017. júl. 6. 11:28
 6/13 A kérdező kommentje:
Az egész ország lopott, akkor most menjek vissza Ázsiába?
2017. júl. 6. 11:29
 7/13 anonim ***** válasza:
Felőlem megveheted.
2017. júl. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok, segítek is.


Ha ellopnak egy telefont és feljelentést teszel, a készülék imei-számát figyelni fogják. Ez azt jelenti a gyakorlatban, ha sim-kártyát tesznek bele és a készülék megpróbál/feljelentkezik a hálózatra, akkor a sim kártya száma (imsi) és az imei páros bizony eltárolásra kerül és a rendőrség megpróbálja/beazonosítja a sim kártya használóját. Akár úgy, hogy van róla infó (ki regisztrálta be), akár híváslisták alapján, akár úgy is, hogy megnézik, hogy az a sim milyen készülékekben volt eddig.. és így tovább.


Tehát nem "mérik be" azonnal a készüléket, sőt! Az imsi-imei páros naplózása cellaadatokkal együtt történik, mellyel viszonylag nagy pontossággal megállapítható, hogy bekapcsolás esetén hol volt épp a készülék, főleg városban (melyik adótornyokba jelentkezett be, melyik adótornyokat látta még a készülék és milyen jelerősséggel).


Mit lehet tenni annak érdekében, hogy ne szívd meg?


1: ne vegyél nagyértékű készüléket papírjai nélkül

2: ne vegyél nagyértékű készüléket, mely szolgáltatófüggő

(itthon nagy divat az, hogy kihozzák fillérekért a drága mobilt, pár hónap múlva szolgáltató tilt, mert nem fizetik a részletet)


Ha mégis veszel készüléket, írj adásvételi szerződést! Eladó adatai legyenek rajta, nem ciki elkérni a személyi igazolványát. Ha nem adja, akkor felejtsd el.


(sokra nem mész vele, ha lopott a készülék, úgyis elkobozzák tőled, visszaadják az eredeti tulajnak, viszont téged "megment" az a papíros, illetve adott esetben te polgári jogi igénnyel tudsz élni azzal szemben, aki eladta neked a készüléket)


((szolgálatófüggő készülék letiltása esetén is hasonló a helyzet, viszont ott a papír kevésbé véd meg, hogy visszakapd a letiltott készülék árát, polgári perre kell menned, ami szivatós és simán lehet, hogy csak évek múlva lesz pénzed. ez a per nem ugyanaz, ami fentebb van, mert ott büntetőeljárás indul alapból és nem polgári, melynek keretében igényt nyújthatsz be a károd megtérítésére))

2017. júl. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszi a hasznos választ. igazából kis értékű telefonról van szó, csak ép a zűrt nem akarom a nyakamba miatta.


úgy már jártam régen, hogy vettem kis értékű telefont s fél év után leállt. nem is tudom meghibásodott e vagy lopott s lekapcsolták.

de jogi gondom még ne volt emiatt, de nem is akarnám hogy legyen.


6-os villamoson próbáltak 100 ezres telefont 20 ezerért rámsózni, de ekkora balek még én se vagyok, hogy ebbe belemenjek:)))

2017. júl. 6. 14:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha letiltják, akkor azt veszed észre, hogy egyszercsak nem tud feljelentkezni semmilyen hálózatra.


Ha lopott a készülék, általában nem tanácsolják, hogy letiltasd..

2017. júl. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!