Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen erős telefon kell a...

Milyen erős telefon kell a DJI MAVIC PRO drón kameraképének maximális vételéhez és hogy irányítani lehessen vele?

Figyelt kérdés

Samsung galaxy j5 2016 elég lesz?

Mindenképp samsung és a maximális képminőséget szeretném ami csak lehet.



2017. júl. 12. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

semmi köze a két dolognak egymáshoz. az alkalmazásban kapsz egy 720p-s kameraképet viszonylag elfogadható minőségben. a végső anyagot meg úgyis sd kártyára menti, na majd az jó minőségű lesz.


elég lesz hozzá egy j5...de gondolom lesz engedélyed is meg felelősségbiztosításod is rá :D

2017. júl. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

A magyarországi dróntörvényeknek lehetetlen megfelelni, szóval felesleges még csak próbálkozni is a betartásukkal. Rengeteg akadályba fogsz ütközni. Egyébként meg a Mavic egy nagyon könnyű drón, nem ez fog halálos balesetet, vagy komoly sérülést okozni (persze ha valaki szándékosan balesetet akar okozni vele, lehetséges, de nagyobb kárt okozol egy evőkéssel, vagy sima kalapáccsal...). Ha felelősségteljes vagy, akkor nincs gond egy fél kilós drónnal.


J5-től felfelé bármi jó rá, persze minél erősebb a telefon, annál stabilabban fog működni, mivel a DJI GO egy elég rosszul optimalizált alkalmazás.

2017. júl. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
felelősségbiztosítást bárki tud rá kötni. az más dolog, hogy a legális reptetésre vonatkozó szabályok jelenleg betarthatatlanok...attól még egy mavic pro is tud soktízezres kárt okozni, mert kicsi...ha valami balul sül el, és egy autó szélvédőjére ráesik, bereped, majd vakarja az ember a fejét, hogy na és most hogyan tovább...
2017. júl. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mi köze a biztosításoknak a telefonhoz??

Értem hogy az is kell, de ez nem volt kérdés.

2017. júl. 13. 17:51
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
és? a kérdésre nem kaptál választ? de...az, hogy mellékesen adok jótanácsot, vagy megfogadod, vagy nem...
2017. júl. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Phantom 3-mat használok. Nem kötöttem biztosítást, de nem szoktam lakott területek felett repülni. Határba szoktam kimenni, és a maximális magasság 100m-re van állítva. Nem tudom elképzelni, kire vagyok veszélyes ezen körülmények között. A nyulakra? Biztosítást nem kötöttem, nekem az drága. De még ha kötöttem is volna, mire mennék vele, ha betörnék egy szélvédőt? A biztosító első kérdése az lenne, hogy: felszállási engedély? Légtérhasználati engedély? (30 nappal repülés előtt kell kérni) Jogosítvány? (Senki nem tudja milyen, de kell rá, mert ez egy pilóta nélküli repülőgép)


És ha ezen 3 dolog közül valami hiányozna, akkor szerinted mennyit fizetne át a biztosító? Semennyit. Még engem húzkálna a rendőrség. Én ezért nem kötöttem biztosítást, mert nem látom értelmét. Ha valakinek kárt okoznék, akkor odamennék, bocsánatot kérnék, és átfizetném a szélvédője árát a sajátomból. Így egyszerűbb lenne.


Még annyi, hogy a Mavic Pro a súlyából és a méreteiből adódóan játékdrónnak vagyis "repülőmodellnek" számítana, aminek a reptetéséhez semmilyen különösebb engedélyre nem lenne szükség, elég lenne körültekintőnek lenni. Kizárólag a kamera miatt van besorolva a komoly drónok közé, amikhez engedélyek kellenek. De véleményem szerint ez egy vicc. Mivel tud többet ártani az a gép azmiatt a pici kamera miatt? Épphogy biztonságosabbá teszi a repülést, hogy kapsz élő képet a gépből.


És a gép maga is okosabb mint az autók 90%-a. Magától tud repülni úgy, hogy az akadályokat elkerüli, baj esetén (mittudom én, lemerül a távirányító, vagy meghal a pilóta, vagy bármi) visszajön a felszálláai pontra biztonságos magasságban az akadályokat elkerülve, és biztonságosan leszál. Elektronikai hiba? Lehet, de van benne 2 GPS modul, két központi számítógép, 2 iránytű, 2 rádióvevő... ... mindenből 2. Annyira hülyebiztos, hogy egy 5 éves kisgyerek is elvezetné. Nem állítom, hogy rendben van. De szerintem ha egy 18-20 évnél idősebb tag vesz egy Mavicet, az megfelelő körültekintéssel biztonságosan használható minden további nélkül. Ha egy kilós kőre rászigszalagozom a telefonom, elindítom a felvételt és feldobom a levegőbe, arra is kell biztosítás?


Vagy egy frizbi? Focilabda? Airsoft fegyver? Nagyobb eséllyel töröm be vele valaki ablakát, mint egy kis Maviccal. Miért van ez ennyire túllihegve? -_-

2017. júl. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!