Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire éri meg telefont...

Zeusz310 kérdése:

Mennyire éri meg telefont rendelni külföldi webáruházakból (pl. gearbest? )

Figyelt kérdés
Egy One Plus 5-t szeretnék rendelni. Alapból 500 euro ha gyártó hivatalos honlapjáról rendelek(magyarként). Ez a konkrét webáruház 130 000 ft ért adja. A webshopos árban nincs bent az áfa illetve a vám (nem tudom vám köteles-e egyáltalán). Tehát egy felől nem tudom hogy ha onnan rendelek fizetnem kell-e áfát/vámot illetve nem lesz-e sérült vagy hasonló a termék. Más helyen láttam, hogy kicsit sérült terméket kaptak, de itt nem láttam ilyen problémát.

2017. júl. 27. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Például hol van ez az áruház? Ha eu-ban, akkor nem kell se áfát se vámot fizetni.

Én kinából hozattam tabletet, telefonokat és mind hiba nélkül jött meg. Sőt nem is kellett semmit se fizetni.

2017. júl. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:

Ilyen összegnél, Kínából már hivatalosan áfa és vámköteles.

Ha pedig kifizettetnek veled +27%-ot, akkor már jobban jársz az hivatalos oldallal.

[link]

2017. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de akkor van, hogy fizetsz adót/vámot van, hogy nem? múlik ez valamin vagy csak szerencse kérdése?
2017. júl. 27. 17:53
 4/7 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:
63%

Most ezt ne vedd készpénznek mert nem biztos..de..

Valamikor azt hallottam, hogy a fél kiló alatti csomagokkal kevésbé foglalkoznak, így azok néha átcsúsznak, simán.

De ne arra számíts, hogy átjön, mert ha nem, akkor csalódás fog érni :)

2017. júl. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Vámkezelés díját kell fizetned, ami pár ezer forint. 6000 forint felett áfát kell fizetned ami 27%. Valamint egy bizonyos össze felett vámot is de ezt nem tudom pontosan mennyi. Amit fentebb írtak, hogy átcsúszik ilyenbe ne bízz. Röntgennel vizsgálják át a csomagokat és nem azt nézik, hogy mekkora és mi van ráírva.
2017. júl. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
62%
Nem tudom ez mitől függ, én már rendeltem 6000 felett többször is, sosem volt rá vám. De ez a telefon vámköteles, szóval számíts arra, hogy vám + ÁFA megfizetésére köteleznek, ha nem EU-ból jön. Ha meg nem foglalkoznak vele, akkor szerencséd volt.
2017. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akik leszavaztak azoknak sok szerencsét a vám eljáráshoz.
2017. júl. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!