Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szolár, napelemes powerbankról...

Szolár, napelemes powerbankról mi a véleményetek? Valóban feltölti saját magát a napon?

Figyelt kérdés
2017. júl. 29. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
nem hiszem. kamu lehet. az űrhajókon működő napelemek is inkább a holddal dolgoznak. még hogy napelem...
2017. júl. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
A napelem része az valódi, viszont a teljesítménytől függ, hogy mennyi idő kell hozzá. Ha túrázni mész, érdemes egész napon kint hagyni.
2017. júl. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ThodEE GoD ***** válasza:
71%
Klímás munkatársam aki sokat melózik a tetőn meg van vele elégedve, annyira kell nagyon figyelni hogy csak a napelemes rész legyen a napon, a telefon túl hevülhet !
2017. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
meg kell nézni a napelemes üzemmódú feltöltési időt
2017. júl. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Igen.


Mi leszoktunk menni horgászni több napra és a stégünkhöz tartozó házban még nincs bekötve az áram, hosszú is miért, de lényegében én 3 ilyen powerbankot vásároltam amit ott tárolok, és amikor kint süt a nap akkor azokat kirakom tölteni, illetve sok napelemes lámpám is van, plusz két kemping lámpám is amit szintén napon töltök fel és sokáig bírja ám. Persze ennek ellenére mindig viszek magammal egy teljesen feltöltött autó akkumulátort vésztartalék energia forrásnak, de arról csak világítást üzemeltetünk a házban, vagy a stég mellett lévő állólámpát üzemeltetjük arról amit átalakítottam úgy hogy 12 voltos led szalagok vannak benne és az akkumulátorról megy a világítása. Egyébként 3 éjszakát napkeltétől napnyugtáig simán kibírt.

A powerbankra visszatérve egy powerbankkal 2 telefont tudtunk eltölteni, egyiket teljesen 20% ról másikat meg 35% ról 75% ra nyomta fel. Nem szokásunk kint a telefont nyomkodni sokszor csak zenét játszunk le rajta. Szoktunk vinni hangszórót is bluetoothost azt egy powerbankról kétszer feltudtuk tölteni, de volt rá példa hogy a powerbankot használtunk áramforrásnak erre a célra. Persze függ attól milyen teljesítményűt veszel. nekem 2600mah teljesítményű mondjuk azt haver hozta nekem külföldről mert olcsóbb is volt, meg azt mondja ezek jobbak. Magyarországi webshopokban többnyire kínai szutykok vannak amik jók de csak pár hónapig.

2017. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Az attól függ, milyen modellről is van szó...


Amikor én nézelődtem, akkor a legjobb egybeszerelt cucc napelemének 2,5Wp -es teljesítménye volt, 5600mAh -s akkuhoz. Lássuk be, ez nem túl nagy teljesítmény. A legtöbb teló minimális töltési igénye pont 2,5W (5V; 500mA). Szóval teljes napsütésben is kevés lenne csak a napelem a teló töltésére (a táblagépeknek mégtöbb energia kell).

Nyáron még kb egy teljes nap (ha telibe kapja a napelemet a napfény) elég lehet arra, hogy 0 -ról 100 -ra (% -ban) töltse a napelem a belső akkut (az a modell, amiről írtam). De az ilyen eszközökben a líthiumos akku túlmelegszik és 'koitál' felvenni a teljes töltést. Télen meg a hideg árt az akkunak + kevesebb a napfényes időszak.


Az összeszerelt cuccok ár-érték aránya nem a legjobb. Érdemesebb külön napelemes töltőt venni (amit kirakhatsz a napra) + külön powerbank (amit árnyékban tarthatsz, amíg össze van kábelezve a napelemes töltővel).


Talán így hatékonyabb, főlleg hogy egy jó napelemes töltő (másnem USB elosztóval) képpes egyszerre akár 2-3 powerbank töltésére is (egy jó napelemes töltő akár 2A - 2,5A -t is leadhat, míg a powerbankok többsége kb 1A -t vesz fel max, esetenként annyit sem...

2017. júl. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!