Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek miért nem csinálna...

Szerintetek miért nem csinálnak klasszikus mobilokat jó kamerával?

Figyelt kérdés

A klasszikus teló előnyei:

gyors, amire kell arra megfelel, könnyű, nagy üzemidő.


Ha lenne jó kamerájú szerintem hamar bedöntené az okospiacot.



2017. júl. 30. 08:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

ahogy már írták, egyrészt a butatelefon nem annyira menő és népszerű, kevesen vennék. sőt a telefont is egyre kevesebben használják csak telefonálásra, szóval egy "visszabutított" telefon már nem annyira eladható. ma már leginkább csak az idősek és a nagyon retró megközelítésű emberek vesznek ilyet, esetleg aki nem akar második/céges telefonnak is okosat.


azt is írták már előttem, hogy a fotózás nem annyira egyszerű művelet, mert kell hozzá egy érzékelő, egy komoly számító képességű elektronika és szoftveres képességek a kép feldolgozásához, tárolókapacitás a tároláshoz, egy minél jobb képernyő a megjelenítéshez, hogy ne csak vaktába tudj fényképezni és meg is tudd nézni a képeket. ha meg még elküldeni is akarod, akkor további feldolgozó és adatkapcsolati képességek kellenek. vagyis vagy mindent beleteszel, ami egy okostelefonban is benne van és akkor okos telefon lesz, vagy ha lebutítasz egyes funkciókat (rosszabb minőségű képernyő, szerényebb képességű szoftver, gyengébb processzor, kisebb tárkapacitás, stb), akkor meg fényképezőgépként se lesz olyan jól használható, tehát arra sem lesz jó, amire te használnád.


ráadásul amelyik alkatrészt nagy mennyiségben gyártják, annak a fajlagos, darabonkénti költsége drasztikusan lecsökken. amit viszont nem olyan nagy mennyiségben gyártanak, azt drágábban lehet előállítani is egy darabra lebontva. szóval egyszerűbb az amúgy is nagy mennyiségben gyártott okosmobil alkatrészekkel dolgozni, mint újra feltalálni a spanyolviaszt, ami már kiment a divatból...


olyan ez, mint a filmes fotózás, a bakelit lemez és társaik. mind létező műfaj. mindegyiknek megvan a maga közönsége, amit 1-1 cég ki is szolgál valamilyen termékkel, de soha nem lesznek már olyan népszerű és széles körben elterjedt termékek, mint akkor voltak, amikor ezekre a dolgokra nem létezett más alternatíva. most is vannak butatelefonok, valószínűleg sokáig gyártani fogják őket, talán még a prémium kategóriákba is betör majd 1-1 próbálkozó, mint ahogy a Leica is gyárt LCD nélküli, meg csak fekete-fehérben fotózó digitális fényképőezőgépet is. de ezek sosem lesznek újra tömegtermékek, mert a technika is és a társasdalmi igények is meghaladták ezeket.

2017. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, részben igazatok is van. Hálistennek el tudtam adni a Blackberry Z30 okostelómat és konvencionális telókat nézegettem a Mediamarktban. Hát mit ne mondjak... siralmas. A kamerákat a végletekig lebutitották:0.3 Mpx? What? Régebben 3.2 Mpx volt és a technika fejlődik! Szóval a képfeldolgozó egység, érzékelő, szenzor eleve kis helyen is elfér. Meríti az akksit? Csak addig, míg dolgozik. Nem értem ezt a degradálást. A beépitett számológép alapműveleteket tud? What??? Régi telefonok még szögfüggvényt is tudtak. Jó nagy kaki a marketing.
2017. szept. 23. 14:38
 13/13 anonim ***** válasza:

Kis pénz, kis foci.

Ha az alap modellek mindent tudnának, senki sem venné a drágákat.

2017. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!