Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefon - milyen paraméter...

Okostelefon - milyen paramétereket nézzek, ha egy komolyabb minőségű okostelót szeretnék?

Figyelt kérdés

memória, hány magos, milyen proci stb?

miket érdemes néznem, h garantáltan ne legyen vele gondom


(itt olyanokra gondolok h pl a mostani samsungom is 2 éve 120, ezer volt, na de folyamatosan kiírja h megtelt a memória és töröljek vmi alkalmazást mert nem tud működni, sokszor be is fagy, ha működik, akkor is akadozik stb stb, és hát mindezt szeretném elkerülni)

köszi


2017. aug. 1. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A Ram és a Rom az jó ha minél nagyobb.

Ha már 3 / 32 az elég jó. De nekem MTK van benne és még sose fagyott le, vagy lassult volna.. Másfél éves elmult.

2017. aug. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azért nem minden a hardware. Ha az android nincs hozzá optimalizálva és a tamogatás is elég szegényes akkor lehet mögötte egy atomreaktor is, nem fogja sokáig húzni. (Itt most gondolok leginkább a kínai telefonokra.)


Mennyi a kereted rá? Mire használnád? (Munka/E-mail/Játék/Csak telefonálás/stb?) Ideális kijelzőméret? stb.

Ha ezeket megosztod velünk akkor biztos akad valaki aki tud jobban segíteni.

2017. aug. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Másodiknál a pont... keret? Valamilyem igény?
2017. aug. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azért nem ártana tudni a maximális keretedet, az alapján már lehet ajánlgatni a legjobbat/legjobbakat!
2017. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

oké köszi, na de keretet felesleges írnom, hát ugye lehet a duplája is meg a fele is, számlás vagy számla nélküli stb, de mondjuk amit kb kinéztem paraméterek:



*Android 7.0

● Display: 5.5 inch, 1920 x 1080 Pixel

● CPU: MTK6757 Octa Core 2.3GHz

● System: Android 7.0

● RAM + ROM: 6GB RAM + 64GB ROM

● Camera minimum: 5.0MP front camera + 13.0MP + 5.0MP back camera

● Accelerometer, Ambient Light Sensor, E-Compass, Gravity Sensor, Gyroscope, Hall Sensor, Touch Sensor

● dual SIM , GPS, Bluetooth: 4.1-től

● Network: 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 900/2100MHz

4G: FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz



ezt úgy hozzávetőlegesen melyik teló tudja? nem a márka a lényeg, inkább legyen elérhető, de persze ne utolsó kínai gagyi.

2017. aug. 1. 22:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Huawei P9, P10 Lite, P10, LG G5, pár Xiaomi, ha a keret megengedi, akkor Mi Mixet vennék, és pár közép, és felső kategóriás Samsung (A3, A5 2017, S7, S7 Edge, S8, S8 Plus...), Oneplus 3T, Oneplus 5. Ezek jó telefonok, és z gy gondolom, hasonlítanak a leírt paraméterekhez, bár van némi eltérés. Mondjuk más a processzor, kevesebb RAM (valamelyikben nem), kevesebb tárhely (szintén nem mindegyikben, és nem mind Dual simes. A felbontás se az összesnek FHD, van nagyobb is köztük, meg van 720p-s is, ami szerintem telefonra az ideális felbontás (itt se látsz pixeleket, és jobb az üzemidő).
2017. aug. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5.5" FHD kijelző, 6 GB ram, 64 GB rom, dupla hátlapi kamera - ezekkel a feltételekkel kb. a OnePlus 5 az egyetlen telefon, ha nem akarsz noname márkát venni, ami amúgy sem ajánlott! Keresésben játszhattam volna az elvárásaidnál nagyobb paraméterekkel is, mint például QHD kijelző, 128 GB rom, satöbbi... csak nem akartam, hogy aztán ledöbbenj: "az iszonyú drága!", pedig akár ez is lehet a vége, ha már maximum árat nem vagy hajlandó írni!

Erre jó az Árukereső szűrője, ott 0 és xy Ft között válogathatsz, és szűkítheted a találatokat az igényeidnek megfelelően!

2017. aug. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

de hát most ez az ár dolog ez tényleg olyan relatív. ...

Olyan mint amikor az 1,2 millás sony kamerát végül ismerősön keresztül 350-ért sikerült számla nélkül megvenni. szal nemtom de hát a mai gangster világban egyáltalán van vminek fix ára? sima üzletes kiskeráron sztem senki se vásárol drágább műszaki cuccokat, nem?


amúgy néztem az Umidigi Z és Z1-et, na azok elég jónak tűnnek csak ugye be kell rendelni, de akkor is simán fele ár sztem. csak a minőséget nem ismerhetem persze, de akik ismerik, dicsérik.

a dual sim pedig alap sztem ma már, hát sőt nekem inkább trial v agy quadro sim -es kellene.

2017. aug. 3. 21:15
 9/11 A kérdező kommentje:

j hát akkor mondok:

50 e

100e

150e


de most ezek sztem feleslegesek így. vagy ha mindenképp kiskeres boltos számlás árban gondolkodunk, akkor mondjuk 220-250e körül (és akkor azt egy 50-esért oké)

2017. aug. 3. 21:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerezz már nekem kérlek egy új, bontatlan S8+-t 50 000-ért "nagykereskedői áron", 100 000-ért megvenném tőled...


Egyébként ha ilyen efyszerű a dolog, hogy Te egy random 250 000-es telefonhoz 50 000-ért hozzá tudsz jutni, akkor miért egy kínai noname telefont választottál? Mert az Umidigi az. Úgy gondolom, valamennyire képben vagyok a telefonokat illetően, de tényleg most hallok az Umidigiről először.

2017. aug. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!