Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kicsit elázott Lenovo A6000...

Kicsit elázott Lenovo A6000 ki tud száradni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, sajnos ráömlött a táskámban egy flakon ablakmosó folyadék a Lenovo A6000 telefonomra. Nem ment teljesen tönkre, de egy kis víz belefolyt, látom, hogy nedves a kijelző alsó sarka belül, és a kamera is párás belül. A baleset után a legtöbb funkciója működött, annyi problémája volt, hogy a kijelző nem reagált az érintésre az odaszorult nedvesség miatt. Szétszedtem a telefont, akkut, SIM kártyát gyorsan megtöröltem, szárítottam kicsit a készüléket, és mikor úgy tűnt, megszáradt, újra bekapcsoltam. Akkor a vízfolt ellenére kifogástalanul működött pár percig, reagált az érintésre, aztán ismét nem. Megint szétszedtem, és láttam, hogy ahol az előbb már száraz volt, ott megint vizes lett, tehát nyilvánvalóan van még benne víz. Most ismét itt szárad szétszedve. A kameráról már kezd eltűnni a pára, a kijelzőt nem tudom, mert ott csak akkor látszik, ha be van kapcsolva. Ez a délután történt, van rá esély, hogy holnapra megszárad? Járt már valaki így?

2017. aug. 19. 20:01
 1/9 anonim válasza:
76%
Nem. Annak annyi.
2017. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
én a kijelzőt szétszedném aztán úgy szárítanám, de ha nem mered akkor rakd rizsbe, mert elvileg az hamarabb kiszívja a párát.
2017. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szed szét anyira amennyire tudod. Tedd

egy tál rizsbe, esetleg egy kis nejlonba tedd a telefont egy kis nedvszívó társaságában (ilyen anyag van az új cipőkben vagy táskákba, az a kisgolyós főleg a kínai üzletekben vett cipőben szokott lenni).

24 óráig hagyad benne.

2017. aug. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sajnos olyan nedvszívó golyóim per pillanat nincsenek itthon. A rizs logikusan hangzik, csak attól tartok, hogy ha berakom rizs közé, akkor esetleg belemennek rizsszemek és akkor attól purcan ki. Ha van itt olyan, aki próbálta már rizzsel szárítani a készülékét, hogyan oldotta meg, hogy ne menjen bele a telefonba?
2017. aug. 19. 20:49
 5/9 anonim válasza:
a rizs a tudomány mai állása szerint nem kapcsol be kikapcsolt telefont és nem is vezeti az áramot szóval nem lehet gond. De ha inkább az ostobaságot választod az egyetlen opció mellett hogy működő képessé varázsold a telefonod hát a te bajod. ;)
2017. aug. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kiszárad, de nem holnapra. Főleg, hogy jön az esős párás idő..Legyen szerencséd. Mellesleg nekem is ilyen Lenovom van, és nagyon szeretem
2017. aug. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A rízsbe helyezés a legjobb, amit tehetsz.


Azonban az biztos, hogy a kijelző rétegei közűl nem fog eltűnni a víz 24 óra alatt sem. Találkoztam olyan esettel, ahol 2 hét alatt sem száradt ki a víz a kijelző és az érintőfelület közűl... Majdnem egy hónapig száradt az a teló, mire jó lett. De a tulaj nem rakta rízsbe, pedig az gyorsítja a száradást.


A lehető legjobban szedd szét a készüléket. SIM vagy memóriakártya se maradjon benne. Kijelzővel lefelé helyezd a rízsbe és fedje is el a rízs. Ha naponta cseréled a rizset, akkor talán elég lessz 3-4 nap, hogy kiszáradjon. Addig nem is érdemes az akkut beletenni.


Sok szerencsét!

2017. aug. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" A baleset után a legtöbb funkciója működött, "

Egyszóval gyorsan megnézted, működik-e a telefonod? Vizesen.

Ha sikerül is kiszárítanod, te magad tettél róla, hogy rövid életű legyen a telód.

2017. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a további válaszokat, a telefon és az akku már rizsben van. :) A nyolcas kommentelőnek reagálva: igen, megnéztem vizesen, hogy működik-e. Ennek oka pedig az, hogy eddig még nem történt velem ilyen, laikus vagyok, és nem tudtam, hogy nem szabad. Azóta rákerestem a neten, és már tisztában vagyok vele, hogy ez helytelen volt, de valaki részéről, akivel most történik ilyesmi először, érthető reakció, ha ijedtében ellenőrzi a készüléket.
2017. aug. 19. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!