Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek vegyek Iphone...

Szerintetek vegyek Iphone SE-t, vagy ismet probalkozzak egy androidos telefonnal?

Figyelt kérdés

Kicsit kifejtve: Nem, nem azert szeretnék Iphone-t venni, mert az "menő"(mielőtt még valaki kedvesen betámadna ezzel)

Nagyon sokáig egyáltalán nem voltam rajongója az Iphone-nak. Tagadhatatlanul szépnek, de olyan szinten túlárazottnak találtam,hogy konkretan ugy ereztem, engem, mint vevőt néznek hülyének. (Ez az álláspontom lenyegeben azert nem sokat valtozott)

Ugyanakkor! Egy jópár évvel ezelőtt amikor az elso samsung galaxy s-t dobták piacra, es nagyjabol abban az idoben lett az Iphone4 is sztár, én nagyon okosnak erezve magam, a samsungot vettem meg, egyrészt: olcsóbb volt. másrészt: ugyanúgy csúcskeszüléknek mondott felsokategorias telefon. Ergo: igenyeimet kielégiti.

Pár hettel ezelott talalkoztam egy ismerosommel, aki vígan pötyögtette az iphone 4 telefonját, semmi lagg, bug, barmifele akadas nelkul futottak rajta olyan játékok, amiket az én samsungomra márcsak le tölteni sem lehetett, hiszen a rendszer nem tamogatta. Sott, hogy az én samsungom már azota hol van? 2-3 eve a polc tetején csücsül, porosodik. Annyira nem állta meg a helyet, hogy muszáj volt új telefonra beruháznom. Most is samsungom van,(galaxy a5) gyonyoru telefon! Imadom a superamoled kijelozot, szerintem ez a legszebb. De mar ez is 2 eves es laggol. Nem igazan szeretnem a samsungot hibáztatni, igazábol, lehet, hogy az egesz android rendszer ilyen, és masik androidos telfonban is ugyanigy csalodnék :/ mindenesetre nem sok ismerosomet latom 2 evesnel regebbi androidos telefonnal szaladgálni, iphonnal meg nem ritka, hogy 4-5 eves darabokat latok 1-2 ismerosomnel, es valtig allitjak, hogy a telefonjuk megállja a helyét. Néhány hónapja járt le a hűség időm, szeretnék egy új telefont, maximum 100-120ezer forint körüli értékben. Most az Iphone SE-tudnam megvenni 85 ért a díjcsomagommal. Szerintetek megéri? Vagy maradjak az androidnál? Esetleg valakinek van valamilyen konkrét tapasztalata, hogy milyet érne meg választani, ha nem Iphone-t?

És egyebkent igy zárásként, megéri egy gyonyoru superamoled kijelzős 5 inches telefonról, egy IPS 4 inches kijelzős telefonra váltani? :/ csak attól félek, hogy mi lesz, ha megsem fogom megszeretni? Annyira bejon az, hogy strapabíró, sokaig lehet frissiteni, gyors stb...de valahogy mégis mindig a tepsikhez húz a szívem, nagyon sokan ajanljak az SE-t, hogy imádni fogom stb en megis egy kicsit felek ettol, mert úgy erzem, hogy nalam elengedhetetlen a vizuális élmény.



2017. aug. 22. 14:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%

Én inkább a helyedben egy Samsung Galaxy A5 2017-et vennék. Frissebb technika, Full HD kijelző, superamoled. A 7-es android már nem fog laggolni, ha rendesen karbantartod. Mégis ötcolos, amihez jozzászoktál már, gyönyörű kijelző. Bővítheted is.


Az iPhone SE-nek meg szerintem hamarosan lejár az ideje az Apple-nél szerintem.


Ez az én meglátásom. Én androidot választanám. Ha iPhone, akkor 7, de az (nekem) megfizethezetlen.

2017. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Az Android az egyik legsz.r.bb rendszer, amivel valaha találkoztam. Az Unity-s Ubuntu-hoz tudnám hasonlítani. Több év kellett hozzá, hogy legyen valami belőle, de mire lett kukázzák. Már készül az Android utódja is. Optimalizálatlan, laggoló sz.r. Mintha a Windows XP-t több évig nem telepítetted volna újra. Ha valamelyik telefon túlsztárolt, az nem az iPhone, hanem a Samsung. Néhány telefonjuk valóban nem rossz, de még több hulladékot is adtak ki pl. Galaxy Fame. A legújabb 2 Galaxy S már egyáltalán nem olcsóbb, mint az iPhone. Én úgy tapasztaltam, hogy a Samsung telefonok nagy része nagyon nincs jól optimalizálva. Elvileg jobbnak kéne lennie a jobb hardver miatt, de mégis az iPhone futtatja jobban az app-okat a szerényebb hardver ellenére. Egy kínai telefon (pl Xiaomi, Huawei) eleinte jobb lehet, mint a Samsung, mert jobban optimalizáltak, de basszus, haveromnak Huwaei volt és betört a kijelzője attól, hogy a kiscicája rálépett. Olcsó húsnak híg a leve. A kínaiak köztudottan szeretnek spórolni a minőségen. Vannak minőségi kínai telefonok is, de jellemzően nem azok jutnak el Európába, hanem az ún. budget phone kategória.
2017. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, bevallom benne volt a pakliban, hogy lecserélem az a5 2015-ot egy 2017-re sőtt, amikor meg anno bejelentettek, hogy jon az "A" család ujabb 2017 es tagja nagyon orultem hiszen az a5 2015 es az a5 2016 is lenyugozoen szep volt es alig vartam, hogy ezt űbereljék...aztan jott a csalodas :/ amikor elosszor lattam teszt videoban alig akartam elhinni, hogy ez egy "a5" annyira nem volt formailag se olyan, mint a megszokott, vagyis amihez en hozzaszoktam...aztan azt irtak, hogy lehet, hogy videoban nem olyan "szép" de kezbe fogva igazi premium erzetet kelt, el is mentem a mediamarktba megnyomkodni egy kicsit. A vart hatas elmaradt :( egyszeruen nekem nagyon fontos ez a szerelem elso latasra erzes, amikor a mostanit megvettem ez kulsore-belsore megvolt. Az ismerőseim nagyon az Iphone ra voksolnak, nekem viszont a szerelem elso latasra ez utan a formaterv utan kb 3 eve volt meg, amikor még mocskosuldraga volt. Most viszont 3 ev alatt annyit változtak a telefonok, modernizalodtak, egyre szebbek es tobbet tudnak, hogy nem vagyok benne biztos hogy egy telefon 5s bőrben még mindig megfogna :/
2017. aug. 22. 15:42
 4/15 Captain Logic ***** válasza:
Hamarosan lejár az ideje? Tavalyi modell, ne szórakozz már!
2017. aug. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha lenne pénzem és nem 50.000 Ft, hanem min. 100.000 Iphone-t vennék.


Szerintem a legjobb telefon Os az Ios, már ezért érdemes iphone-t venni.


Én sajna csak 5s-ig jutottam eddig.


Ha kevesebb pénzed van vegyél SE-t, de ha van több érdemes 6-ost vagy 7-est venni.


De az Iphone szerintem a legjobb jelenleg, bár utána már van mozgás olyan értelemben hogy pl. szerintem a Samsung telefon jobb telefon mint a Sony, ott előzés történt.


De a top1 az apple szerintem, és jobb mint egy brutál drága Vertu, vagy bármelyik ami exkluzív telefont gyárt.

2017. aug. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is iPhone-t vennék, pontosabban fogok is, csak nem androidról, hanem WP-ról áttérve. Nagyon jó nekem a zárt oprendszer, igaz, hogy tényleg kicsit túlárazott (meg az itthoni ÁFA se segít), de minden Iphone-os ismerősöm áldja a működését.

Esetleg várd meg amíg kijönnek az újak, hátha azokból megtetszik valamelyik, netán a régiebbeket kisöprés címén kicsit olcsóbban adják.

És vigyázz, ne vegyél szürkeimportos telefont, semmilyet.

2017. aug. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem csodálom, hogy a magyar pénztárcához drága az iPhone. Nyugati ára van, de a fizetés balkáni. Amúgy nagyon sok boltban nyugati árak vannak. Az osztrák és magyar Spar között nem éreztem jelentős különbséget, sőt az osztrákban nem egy áru még olcsóbb is volt. Továbbá a 27 % áfa is nagyon drágít Magyarországon. Pl. iPhone árából kb 100.000 Ft áfa. Dehát ha nektek ez kell. Minden nép olyan életszínvonalon él, amilyet érdemel.
2017. aug. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nagy dilemma.:-) Szerintem ha játszani is akarsz rajta, és megszoktad a nagyobb kijelzőt, akkor ne vegyél iPhone SE-t.

Az Androidos telefonok gyorsabban fejlődnek mint az iPhone. Ma már nincs akkora különbség a kettő között, mint mondjuk 3-4 éve. Sem megbízhatóságban, sem sebességben, gördülékenységben. Bár a felhasználói felülete szerintem most is az iPhone-nak a legjobb, pl. elég csak ránézni az ikonok minőségére. Ezt viszont az Androidon le lehet cserélni, és sok minden mást is rootolás, garanciavesztés nélkül.

2017. aug. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Captain Logic ***** válasza:

"ha játszani is akarsz rajta"


Ezt magyarázd már meg nekem! :) Attól, hogy valaki a nagy kijelzőhöz van szokva, nem kell lemondania a játékokról kisebb kijelzőn, csak furcsa lesz, de hamar meg lehet szokni. Ha pedig arra gondoltál, ugyanúgy vannak játékok iOS-re is, mint androidra, csak itt nem kerül fel minden szemét...

2017. aug. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9

Persze meg lehet szokni a kisebb kijelzőt, de lemondással jár vizuális élmény szempontjából a játékoknál. Mivel a kérdésben említve vannak a játékok. Nyilván internetezésnél, film vagy képnézegetésnél is előny a nagyobb méretű és felbontású kijelző.

2017. aug. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!