Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha vettem új iphonet, azt...

Ha vettem új iphonet, azt először fullra le kell meríteni és hagyni fullra feltölteni mint a régebbi androidos telókat?

Figyelt kérdés
s3 ról váltottam iphone 7 re , napokban érkezik, viszont erre még nem jöttem rá nagyon hogyan is kell:)

2017. aug. 28. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

"..mint a régebbi androidos telókat"


Amikor az android a köztudatba tudódott (elterjedt), már vele együtt az "új", mai akkutechnológia (Li-ion, Li-poly) szolgálta a mobil hardvereit, természetesen az S3-ban is ez a technológia található.

Hála az égnek, kezdik kinőni a mobilszolgáltatósok is ezt a "kisüttetés" süket dumát.

Több mint 10 éve nem kell "kisüttetni" a mobilt.

2017. aug. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
17%
Feldugod egy teljes napra tölteni aztán annyi. :-) Én mindig így csináltam, és eddig bevált.
2017. aug. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon régi berögzülés ez a kisütés-túltöltés dolog, mióta megjelentek az okostelefonok már akkor és azóta sem kell semmit csinálnod.
2017. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok, ami viszont jó tanács ha már annyira aggódsz érte (jogosan), akkor próbáld az akkuszintet 15-20% fölött tartani.
2017. aug. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem, épp ellenkezőleg. A szoftvernek semmi köze ehhez, irreleváns, hogy android, windows vagy ios, a lítiumos akksikat minden eszközben (nemcsak a telókban) lehetőleg óvni kell a teljes lemerüléstől, mert rövidíti az élettartamát. 15-20%-os töltöttségnél már érdemes töltőre tenni, és nem ajánlott "kisütni."
2017. aug. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
En ugyanugy kezeltem a mostani iphoneomat, mint egy atlagos nap. Megvettem, beallitottam a telot es addig nyomtam ameddig el nem jutottam arra a pontra, hogy kell a tolto es semmi baja, nagyon jo az akksija.
2017. aug. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A töltés szabályai:


1. Töltsd ha akarod.

2. Bármikor abbahagyhatod a töltést ha akarod.

2017. aug. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Jó olvasni ennyi butaságot.


A Li-Ion akkukat már nem kell 100% feltölteni, majd

0%-ra meríteni.


Nem kell 24 órán át tölteni folyamatosan. Ez már azért

is értelmetlen, mert az akku elektronikája lekapcsol,

amikor feltöltődött. Semmit nem jelent a tovább töltés.


15-20% körül szintén felesleges tartani a legalsóbb

töltést akku szempontjából: Azok a területek, ahol ez

a töltés tárolódik, egyszerűen "kimerülnek", nem lesz-

nek képesek tartani a töltést egy idő után. Utána meg

jön a csodálkozás, hogy miért merül hirtelen 25%-ról

2%-ra....


Nyugodtan le lehet meríteni 0%-ig! Ugyanis a 0% nem

azt jelzi, hogy az aksi üres lesz. Az csak annyi, hogy

üzembiztosan már nem képes a telefont ellátni árammal,

mert a feszültségszint lecsökkent. Viszont 0% alá (ami

3V felett van még) nem tud lemenni, mert itt megint be-

lép a képbe az akku védelmi elektronikája, ami megaka-

dályozza, hogy táplálja a telefont.


Arra azért fel kell készülni, hogy egy Li-Ion vagy Li-Po

akku 300 és 500 feltöltést bír ki! Ezután már annyira

gyorsan merül (nem képes a töltést tartani), hogy cserél-

ni kell. Ezt nehezebb ugye egy beépített aksis telefonnál.

Ezek az értékek gyártói adatok :)


Szóval lehet terjeszteni a sok hülyeséget az aksikról,

vagy szakoldalakon, gyártói leírásokon keresztül megtud-

ni a valóságot :)

2017. aug. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%

8. Nagyjából én is ezeket szoktam írni az ehhez hasonló kérdésekre. De most vettem egy Huawei Y5 II telefont. Amikor feltöltődik 100%-ra, jelez és kiír egy értesítést, hogy csatlakoztassam le a töltőről az akku károsodásának elkerülése érdekében.(kb ez) Na most akkor hogyan viszonyuljak a témához.

Megjegyzem az előző telefonom 3 és fél éves, a munkahelyemen szinte egész nap és sokszor otthon is töltőn lógott és szerintem éppen ezért még most is teljesen használható állapotban van.

A mostanival sem teszek másként, de ez a figyelmeztetés azért piszkálja a csőröm.

2017. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
5%
IGEN, első alkalommal teljesen fel kell tölteni, majd kisütni. De - a közhiedelemmel ellentétben - nem az akksi "formázása" miatt, hanem a kalibrálás érdekében. Ha rögtön egy teljes feltöltéssel és kisütéssel kezdesz, akkor a szoftver "megtanulja" a végpontokat és sokkal pontosabb lesz az akku % kijelzése.
2017. aug. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!