Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Xiaomi telefonokon mi ez a...

A Xiaomi telefonokon mi ez a "mab. apk"?

Figyelt kérdés

Van egy xiaomi Redmi Note 3 telefonom.

Van ügye ez a "mab.apk" abban volt:

"

<?xml version='1.0' encoding='utf-8'?>

<plugins>

<plugin desc="商品详情页" id="101" path="plugins/mishopGoodsDetail.dat" priority="12" rootFragment="com.xiaomi.shop2.plugin.goodsdetail.GoodsDetailFragment" version="11" versionParent="20161201">

</plugin>

<plugin desc="购物车" id="102" path="plugins/mishopCart.dat" priority="11" rootFragment="com.xiaomi.shop2.plugin.shopcart.CartFragment" version="8" versionParent="20161201">

</plugin>

<plugin desc="地址" id="105" path="plugins/mishopAddress.dat" priority="13" rootFragment="com.xiaomi.shop.plugin.address.ui.RootFragment" version="4" versionParent="20161201">

</plugin>

<plugin desc="M页面" id="111" path="plugins/mishopWebView.dat" priority="13" rootFragment="com.xiaomi.shop2.plugin.webview.RootFragment" version="6" versionParent="20161201">

</plugin>

<plugin desc="SDK首页" id="100" path="plugins/mishopHomepage.dat" priority="2" rootFragment="com.xiaomi.mishopsdk.plugin.main.ui.HomeFragment" version="20" versionParent="20161201">

</plugin>


<unpack_plugin desc="定制View" id="151" path="plugins/mishopCustomView.dat" priority="18" rootFragment="com.xiaomi.shop.plugin.custom.CustomFragment" version="5" versionParent="20161201">

</unpack_plugin>

<unpack_plugin desc="一元活动" id="148" path="plugins/mishopOne.dat" priority="16" rootFragment="com.xiaomi.shop.plugin.onebuy.HomeFragment" version="2" versionParent="20170208" />

<unpack_plugin desc="商品列表页" id="116" path="plugins/mishopProductList.dat" priority="13" rootFragment="com.xiaomi.shop.plugin.productlist.ui.RootFragment" version="6" versionParent="20161201" />

<unpack_plugin desc="搜索" id="109" path="plugins/mishopSearch.dat" priority="11" rootFragment="com.xiaomi.shop2.plugin.search.SearchFragment" version="3" versionParent="20161201" />

<unpack_plugin desc="手机对比" id="172" path="plugins/mishopPhoneCompare.dat" priority="12" rootFragment="com.xiaomi.shop.plugin.phonecompare" version="2" versionParent="20170208" />

<unpack_plugin desc="自定义频道" id="15101" path="plugins/mishopProductChannel.dat" priority="11" rootFragment="com.xiaomi.shop.plugin.productchannel.ui.RootFragment" version="10" versionParent="20170208" />

<unpack_plugin desc="图片查看" id="112" path="plugins/mishopPhotoPicker.dat" priority="12" rootFragment="com.xiaomi.shop2.plugin.photopicker.ChoosePhotosFragment" version="1" versionParent="20170208" />

<unpack_plugin desc="快速打开" id="126" path="plugins/mishopQuickLink.dat" priority="20" rootFragment="com.xiaomi.shop.plugin.quicklink.RootFragment" version="1" versionParent="20160628" />

<unpack_plugin desc="自定义活动" id="15102" path="plugins/mishopHDChannel.dat" priority="22" rootFragment="com.xiaomi.shop2.plugin.hdchannel.RootFragment" version="6" versionParent="20161201" />

<unpack_plugin desc="分类页" id="10002" path="plugins/mishopCategory.dat" priority="19" rootFragment="com.xiaomi.shop.plugin.homepage.fragment.category.CategoryFragment" version="2" versionParent="20161213" />

<unpack_plugin desc="手机筛选" id="132" path="plugins/mishopPhoneGuess.dat" priority="20" rootFragment="com.xiaomi.shop.plugin.phonestyle.PhoneStyleFragment" version="1" versionParent="20161213" />

<unpack_plugin desc="订单" id="103" path="plugins/mishopOrder.dat" priority="15" rootFragment="com.xiaomi.shop2.plugin.order.RootFragment" version="3" versionParent="20161213" />

<unpack_plugin desc="礼品卡" id="134" path="plugins/mishopGiftcard.dat" priority="15" rootFragment="com.xiaomi.shop.plugin.giftcard.CardListFragment" version="1" versionParent="20161213" />

<unpack_plugin desc="积分商城" id="146" path="plugins/mishopMember.dat" priority="18" rootFragment="com.xiaomi.shop.plugin.member.MemberFragment" version="1" versionParent="20161201" />


</plugins>

"

ez

és még egy: "analytics_core.apk" nevű fájl.

Ez valamilyen kínai shoppos cuchoz van vajon?


Ja meg egy ilyen js-t tartalmaz.

Ide feltettem: [link]



2017. szept. 26. 17:09
 1/10 Trevor. ***** válasza:
Elvileg valami diagnosztikai adatokat gyűjtő alkalmazás. Nem tudom, hogy személyes adatokat ment-e, de root nélkül nem tudtam letörölni.
2017. szept. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az érdekes és milyen telefonod van és milyen miui verzió van rajta global vagy más?

Nekem le lehet törőlni a mab apk-t root jogosultság nélkűl is nálam a mab 1.2.9 verziójm van. Letiltani le tudod?

2017. szept. 26. 18:14
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
A Xiaomi telefonok megosztják az user személyes adatait a gyártóval, illetve a kínai kormány felé is kommunikálnak. Egy letörölhetetlen, letilthatatlan modul fut rajtuk - szerintem pont ez az -, ami nagy biztonsági kockázat, hisz távolról fel lehet a résen keresztül telepíteni bármit. Ha letörlöd, akkor visszatelepíti magát. Remélem az UC browser-t hasznàlod, ami szintén bizonyíthatóan hazatelefonál és ráadásul biztonságból is igen gyenge. Így jár, aki elhiszi, hogy pusztán jóindulatból gyár
2017. szept. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
gyártanak olcsón csúcs telefont.
2017. szept. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tudtad, hogy a Kínai kormány megfigyel téged a műholdakkal meg a hangfelvevőkkel a hangodat felveszik és az űrlényeknek tovább kűldik??!!

Nincs igazad mivel az alkalmazás letörölhető és csak az android frissitésénel telepűl fel vagyis nálam.

2017. szept. 26. 18:36
 6/10 Trevor. ***** válasza:
100%

Redmi 4 Prime, Global Stable 8.5.3.0

Múlt héten jött frissítés, ami ugye leszedte a rootot és lusta voltam TWRP-ből visszarakni, így most megpróbáltam letörölni simán a beállításokból és sikerült. Úgy néz ki rosszul emlékeztem akkor, bocsánat, root nélkül is letudom törölni. Viszont arról is olvastam, hogy visszajön, hiába törli le az ember.


#2 A Xiaomi egy magánvállalat, nem a kínai állam kezében van. De most őszintén, még ha kémkednének is (és ne feledjük, nem egy noname Doogee meg mittudomén márkáról van szó, aminél konkrétan kémszoftver van/volt telepítve gyárilag), akkor mit kezdenének az adatokkal? Magyar állampolgár vagyok, Magyarországon élek, semmi közöm Kínához.

2017. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen sajnos ez telepűl ha frissited a telefonon a szoftvert.

Köszönöm a válaszodat Trevor!

2017. szept. 26. 20:28
 8/10 Alex Fly ***** válasza:
100%
A Xiaomi kínai alkalmazásboltja. Mivel Kínában a Google szolgáltatásai blokkolva vannak, így a gyártók a Play áruház helyett saját appstore-okat üzemeltetnek. A Xiaomi kliense a mab. Nyugodtan töröld, hacsak nem akarsz onnan letölteni valami "pálcikaember-csirkeláb-kisház" nevű appokat...
2017. szept. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen valahol olvastam már azt amit itt irtál.

Köszi a választ!

2017. szept. 27. 06:06
 10/10 anonim ***** válasza:

# 3: valami forrás van erről? Csaknem egy félreértelmezett vitatémáról van szó, amivel kapcsolatban itt is írnak:

[link]

Tessék - nem a fals infóról kell tájékozódni. Amúgy is, ha igaz volna, arról több helyen is beszámolnának róla, HITELES forrásból. Úgyhogy ennyit erről.

Kérdező - ha jól látom, már megoldódott a problémád?

2017. szept. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!