Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek arra mi a magyaráz...

Szerintetek arra mi a magyarázat hogy az apple csak most kezdte el használni az OLED technológiát?

Figyelt kérdés
Észrevettem hogy az apple késésben van, pl. lehet hogy csak 2-3 év múlva lesz 6 GB ram iphone-ban stb. De az miért van hogy csak most kezdték el használni az OLED technológiát, az első ilyen telefonjuk az iphone X? Pl. régebben az iphone-ok amikor még kisebb kijelzősek voltak, pl. iphone 5, vagy akár sima 6-7, a többi márka már hatalmas, 5,2-es vagy 5,5-es kijelzővel árulta a mobilokat. Valaki tudja ez miért van?
2017. szept. 30. 08:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mindent a kereslet-kinálat határoz meg.

Tehát ha megveszik úgy is , akkor minek változtassanak rajta.

A nagy százalékát a vásárlóknak nem érdekli hogy milyen kijelző , mennyi giga, mekkora akku, csak a márka név a lényeg.

2017. szept. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam hogy az apple kijött az Oled-es mobillal, amikor más márkánál már évek óta van.


Vagy az apple iphone X azt hiszem 3 GB ram-mal van, de pár éve vannak mobilok már 6 GB ram-mal.

2017. szept. 30. 09:50
 3/13 Captain Logic ***** válasza:
A RAM az pl teljesen mindegy, hiszen az iOS optimalizációja bőven az Android fölött van. Az OLED kijelzőt nyilván nem fogom tudni megmagyarázni, de tudjuk be annak, hogy az Apple nem jókedvéből rendel a Samsungtól alkatrészeket…
2017. szept. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

amiben egyedül az iphone remekel ha a "számokat" nézzük az a ROM, vagyis a belső tárhely, nincs más telefon tudtommal aminek a belső memóriája 256 GB lenne.


De pl ha a kijelzőt nézzük a Sony-nak is volt már pár éve 4k-s mobilja, az iphone X nincs is annyi.

2017. szept. 30. 09:54
 5/13 Alex Fly ***** válasza:

Azért más gyártóknak is akad 256 GB tárhellyel szerelt készüléke. Am ásik fele a dolognak az, hogy az extrém nagy tárhely nem annyira lényeges abban az esetbenb ha gombokért bővítheted minimum ilyen méretre...

Az OLED kérdésre pedig egyszerű a válasz: ez csak egy technológia, amelynek a gyakorlatban nincs akkora jelentősége, mint azt egyesek emlegetik. A felhasználó számára a kijelző esetén sokkal fontosabb lehet pl. a felbontás, pixelsűrűség, betekintési szög, színhűség stb., mint a működési elv.

2017. szept. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Melyik telefon a 128-as vagy 256-os ami nem apple?


Én olyat találtam ami max 64-es plusz SD, ami nem apple.


Mert ugye apple-nél nincs SD.

2017. szept. 30. 12:33
 7/13 Alex Fly ***** válasza:
A mai kínálatban pl. az Asus, Xiaomi, Huawei, Samsung, Panasonic, ZTE, Gionee is gyárt ekkora tárhellyel rendelkező modelleket.
2017. szept. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Samsung 256 GB-os telefon?


Ami nem SD-s, hanem a rom annyi.


Melyik az segíts már légyszi.


Van pl a note 8, az 64 Gb-os.

2017. szept. 30. 15:20
 9/13 Captain Logic ***** válasza:
25%

Csak egy kérdés... Te erre vered? "Ahh 256GB ROM" "Ahh új processzor" "Csináld, te sexy OLED kijelző".


Vagy pontosan miért is pattogsz ezen ennyire?

2017. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyébként nem, köszi.
2017. szept. 30. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!