Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt iPhone vásárlásakor...

Használt iPhone vásárlásakor mire érdeme oda figyelni? (Fontos! )

Figyelt kérdés

Egy 3G 8GB (vagy 16GB-t, estleg 2G-t bár nem valozinű) vennék. Személyes átvéteénél kiprobálom a mobilt. Az olyan dolgokat, hogy a WiFi rendesen müködik-e vagy, hogy a GPS normálisan megy-e hogy tudom megnézni?

A 3G-nek van valami tipus hibája? Kijelzöt, hogy tudom tetsztelni rendesen? Hogy tudom megnézni, hogy mindenhol érzékel a képernyő.

Még mire kell figyelni még? Észre lehet venni ha valami gáz van az iPhone-al?

(ja és egy utolsó kérdés szerintetek menyi a reáli ára egy iPhone 3g 8gbnek?)

Nem szertnék 60.000-70.000 Ft bebukni. Légyzives segítetek nekem. Elöre is köszönöm nektek!

Minden válazolonak "zöldkezet" adok! :D Köszi mégegyszer!


2010. máj. 29. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:

próbáld ki, hogy minden sarkában érzi-e az ujjadat!


mert többnyire be szoktak repedni, amitől érzéketlen lesz a képernyő.

2010. máj. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
A műszaki dolgokban sajnos nemigen tudok segíteni, de abban igen, hogy ez a 60-70 elég olcsónak tűnik, úgyhogy mindenképp vizsgáld meg alaposan kívülről, hogy ott van e az apple logó a helyén (egyes kínai daraboknál kicsit lejjebb van csúszva, illetve sc-iphoneoknál nincs), hogy milyen a töltője, mert szintén kínai daraboknál nem az a széles, lapos típusú van, hanem hasonló az usb csatlakozóhoz, csak kb. harmad akkora, meg ilyenek. Szóval javaslom, először nézd meg neten jó alaposan, hogy milyennek kell lennie. Illetve amivel még csalhatnak (hogy ilyen olcsó legyen) az az, hogy külföldről (pl. Amerika) hozatják be, és ha nincs feltörve, akkor itthoni sim-mel nem működik, úgyhogy javaslom próbáld ki a sajátoddal is. Amúgy a reális ár ha jól tudom 130 körül van.
2010. máj. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Amúgy nem te linkelted a tegnapi 2-t az expresszről.hu-ról? :D
2010. máj. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A 60-70 ezer nem teljesen ireális, ha mondjuk az eredeti tulaj új 3GS-t akar inkább venni. Akkor mihez kezdene a régivel?


A wifit legegyszerűbben úgy tudod kipóbálni, ha egy Kentuckyban vagy egy McDonaldsban találkoztok, illetve átmentek oda. Ha bekapcsolod a wifi-t meg kell találnia az ottanit és tudnod kell rá kapcsolódni is (ezek nem védett hálózatok). Azt tudnod kell, hogy a 3G nem jelzi vissza a küldött sms-ek kézbesítését és ha kikapcsolod éjszakára, nem fog bekapcsolni ébreszteni. Ha ezek nem zavarnak, más komoly problémát én nem tapasztaltam.


A kínai típusok, amikre a válaszoló gondolt, nem igazi iPhone-ok, hanem ú.n. chinePhone-ok. Ezekbe 2 sim kártyát lehet tenni, de az élettartamuk jó esetben fél év. Könnyű őket kiszúrni, bár a hátukon ott van az apple logó: a kínai telefonoknál rohadt nehéz a zár feloldása az érintőképernyőn és a grafika sem éppen apple minőség.

2010. máj. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Bocsánat, helyesbítek, kínai alatt a hamisítványokat értettem (itthon nagyon elterjedtek, legalább 10 ismerősöm szívta meg velük, mert látszólag ugyanúgy néz ki, és funkcionál, mint az igazi, csak épp alkatrészt nem lehet hozzá kapni, ha elromlik...) De jó, hogy mondod a chinephone-t, mert én azt kihagytam :D
2010. máj. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt vannak az iPhone klónok, köztük az is, amit chinaphone-ként aposztrofáltam: C-002 HiPhone a hivatalos neve. Olyat ne vegyél, ha lehet... Az ismerőseim, akik vettek 20ezer körül vették, de 3-ból kettőnek már annyi.


[link]

2010. máj. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Minden válkaszoló kapott zöld kezet!


Köszi a linket. Megnéztem a klonokat. AZért ezeket kiszorum valozinüleg.

Egyéb tapaztalatt haznált 2G-vel? 3g-vel?

É ha letiltott azt, hogy veszem észre?

Vagy honnan tudom, hogy nem tiltják majd le?

2010. máj. 29. 21:12
 8/8 r-chee96 ***** válasza:
Ne vegyél!Én is vettem eggyet használtan!Nagy szar!
2013. dec. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!