Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IMEI szám! Lekérhető a szolgál...

IMEI szám! Lekérhető a szolgáltatómtól?

Figyelt kérdés

Elhagytam a Samsung telefonom. Rendőrségen tiltó listára tehetik "Lopott"kategóriába és akkor semmilyen SIM kártyáról nem indítható hívás,de fogadás sem. Ezt csak végső esetben szeretném,amennyiben lemondok róla.

IMEI száma segítene



2017. okt. 15. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, az sokat lendítene a dolgok folyásán.
2017. okt. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A telefon dobozán nincs rajta véletlen? Nekem eddig mindig rajta volt. Vagy a dobozban valami papíron...
2017. okt. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nincs rajta a dobozán,sem a papírokon amit vásárlásnál kaptam. Állítólag saját készülékedről lehet lekérni.Abban van. Így tudják pl lemérni hogy éppen átlépted az országhatárt és már jön is az üzenet..
2017. okt. 15. 10:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Az IMEI számnak és a határátlépésnek mi köze van egymáshoz? (Semmi.) Határátlépéskor (valójában nem feltétlen kell elhagynod az országot) a telefon átáll külföldi mobilhálózatra és hogy tudjon hívást indítani és fogadni is "bejelentkezik" ami után a hálózat tudja, hogy hol keresse a készüléket (így nem kell az összes körzet összes cellájára kiküldeni az információkat, ami csak 1 számhoz tartozik. Elég csak azt a cellát aktivizálni amelykre csatlakozott az eszköz) és utánna jön az a bizonyos SMS...


IMEI számnak rajta kell lennie a dobozon, (adásvételin), garancia papírokon... A szolgáltató technikailag képpes arra, hogy megmondja hogy egy adott szám adott időben milyen IMEI -vel rendelkező eszközben volt, de nem biztos hogy ezt el is árúlják ok nélkül. Bár neked van okod kikérni a rád vonatkozó infókat, a jogi hátterével azonban nem vagyok tisztában. Javaslom kérd a rendőrök segítségét (nekik joguk van ilyen infót is kikérni a szolgáltatóktól a nyomozás erejéig).

2017. okt. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!