Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » DUAL SIM-es telefonoknál mit...

DUAL SIM-es telefonoknál mit jelent ez a leírás?

Figyelt kérdés

az a baj, hogy egyelőre nyilván nem tudom minden funkcióját 2 SIM-mel tesztelni, de létezik az, hogy pl a két SIM-et csak az alacsonyabb hálózaton kezeli, de LTE-n már nem?

mert számomra kicsit zavaros, hogy miért nem írták oda a többihez is. ismeri valaki ezeket a dual simeseket?


NETWORK Technology

GSM / HSPA / LTE


2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 (dual-SIM model only)


3G bands HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100


4G bands LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 17(700), 20(800), 28(700), 38(2600), 40(2300), 41(2500)


2017. okt. 18. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem minden Dual Simes készülék egyforma.

Így nem lehet megválaszolni, de van olyan (nekem), hogy az LTE-t csak az egyik SIM hely kezeli.

2017. okt. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez így igaz, a telefonok többsége nem kezel egyszerre

2 LTE-t. De ennek nagyon egyszerű az oka: nincs szükség

rá. Egyszerre úgysem netezel mindkét simen, a hangátvi-

telre pedig nem kell LTE, 4G stb, egy sima 3G is elég,

de akár 2G is (többnyire 2G a nem-adat sim hangátvitele).

2G eszi a legkevesebbet az aksiból is.

2017. okt. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

oké az igen persze, bár azért manapság a költségkímélés miatt ugye nemzetközi viszonylatban a whatsappos telefonálás alap (legalábbis én kb azon intézek mindent kb 10 országgal), és necces lenne, ha valahol emiatt nem működne, mert pont azt nem kezeli, és hát az netes dolog, nem hangátvitel.


na oké, kicsit zavar ez hogy nem írták oda a többihez is a dual sim funkciót, de sokszor meg annyira pontatlanok a leírások is, hogy majd kiderül a gyakorlatban ...

2017. okt. 18. 10:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Nah, a lényeg, hogy a 2 simből 1-en él az adatkapcsolat

egy időben (beállítani be lehet, de nem simán menüből,

hanem szervízbeállításoknál, ahol mezei usernek semmi

keresnivalója).

Minden dual simes telefonnál ez van, alap, gondolom ezért

nem írják ki külön.

2017. okt. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

de jó ez az egész dual simes telefon-dili


megrendeltem, megkaptam és egyre jobban döbbenek csak meg, most éppen olyat olvastam, hogy először egy észak-afrikai vagy közel-keleti szolgáltató sim kártyáját tegyem be minimum, 5 percre aktiválni és csak zutéána fog működni más sim-mel is.


következő dili:

az egyik oldal elmagyarázza, hogyan tegyük be a 2 sim-et + sd-t, majd lapozok egyet, ott pediug azt magyarázz ael, h nem lehet betenni egyszerre a sim-et éás az sd-t.


erre már mit kellene gondolnom?


na jó, esetleg vki tud ajánlani olyan mobilt, ami ténylegesen gyárilag és itteni piacra szánva is dual simes, és még működik is 2 simmel + sd-vel? egyszerűen nem akarom elhinni h ekkora kavarás legyen, most már nagyon kiborult a bili, és persze a márkaképviseletnek fogalma sincs semmiről.


szóval tudtok ajánlani egy normális kb A5 kategóriás dual simes, TÉNYLEGESEN MŰKÖDŐ telót? megköszönném, mert ezek szerint többet jelentenek a tapasztalatok, az eladó úgyis azt mondja, amit hallani akarok, aztán meg j9önnek a meglepetések.

2017. okt. 18. 13:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Általában egyszerre két SIM kártyát és SD kártyát nem tudnak kezelni.

Vagy két SIM-et használsz, vagy egy SIM+SD kártya.

2017. okt. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Te most milyen telóról beszélsz? Egyébként ez a közelkeleti baromság micsoda? Életemben nem hallottam ilyenről (kivétel az Apple aktiválás kijátszásának 1-2 esetét), dual simnél

meg pláne nem.

2017. okt. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
pl az A5-nél pont úgy hirdetik, hogy de igenis tudja kezelni egyszerre a két SIM-et + SD-t, a hely is külön megvan mindhárom kártyának
2017. okt. 18. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!