Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy eredeti Nokia 3310-es...

Egy eredeti Nokia 3310-es telefon valóban NEM használható ma már, egy mai SIM kártyával? (hiába jó a telefon és az aku)

Figyelt kérdés

Ugyanis szerettem volna - hogy milyen célból, az egy másik történet - működésbe hozni egy Nokia 3310-es telefont. Bontatlan akut is kaptam hozzá, tehát gondoltam, hogy minden klappol...

Mivel 30-as vagyok, és ez a telefon csak 20-as szolgáltatóval működik (működött elvileg), vettem volna hozzá egy feltöltőkártyás SIM-et is.


Viszont ott amikor felmutattam a telefont, egyszerűen közölték, hogy nem tudnak kártyát adni bele, mert a mai SIM kártyák - elmondásuk szerint úgy nagyjából 1 éve - egy új szabvány szerint más chip-el, más feszültségen, más protokollal üzemelnek...

Magyarán ezzel a típussal többet már lehetetlen telefonálni.

o.O


Kicsit szomorú vagyok....


De mindemellett a neten se találok róra infót. Sőt, van, ahol Dual-Band-os telefonnak írják... az pedig nekem furcsa, hogy azok mind ne működnének már a mai hálózatokon.

Pedig legalább megnyugtató lenne tudni a PONTOS infót, okokat, stb.


Tud erről valaki technikai konkrétumokat?



2017. okt. 19. 00:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
függetlenítés és akkor használhatod a 30-as kártyával
2017. okt. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát én nagyon ritkán, de látok még olyat, aki ilyet használ. Bár valószínűleg a sim is régi benne. Ha a Telenornál ezt mondták, akkor biztos így van. Egyébként még én sem hallottam erről, hogy változtak a simek, mondjuk nagy jelentősége nincs is, hiszen szinte mindenki korszerű telefont használ. Én azért kíváncsiságból kipróbálnám egy 20-as simmel.
2017. okt. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Ez hülyeség, ugyan úgy működik .
2017. okt. 19. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak tudsz valakitől keríteni egy simet.
2017. okt. 19. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

valóban nem használható az új kártyákkal


én régi symbianos telefonnál tapasztaltam, hogy az úh secure element-es simmel be se kapcsolnak, úgy érzi nincs benne sim

2017. okt. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem működik vele.
2017. okt. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"függetlenítés és akkor használhatod a 30-as kártyával"


o.O

Tudod milyen telefonról beszélek?!

Ez már lassan 20 éves! Hogy tudnának már függetleníteni egy 20 éves telefont?!

2017. okt. 19. 11:58
 8/12 anonim ***** válasza:
igen függetlenítés 5 perc alatt te is megcsinálod [link]
2017. okt. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

" ugyanúgy kell működnie ..."

A feszültségválasztást leíró szabvány akkoriban még nem is létezett, aminek a 6.2 fejezete írja le a sim táp automatikus detektálását.

ETSI TS 102 221

2017. okt. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

" [link]


A 3310-es nincs a listán, úgyhogy én BIZTOS nem tudom ezt itthon megcsinálni.

A szolgáltató, szervizes, hasonszőrű pedig fújni fog ezerrel, hogy miazhogy én egy 2000 Ft-ért vett Nokia 3310-est merek használni. =(


Egyébként habár Pannonost nem találtam, Vodafon-ost igen. Ehhez pedig találtam egy Ericsson T65-öst.

A Vodafon-os kártyát, mivel már nem sokat fogja használni az illető, s nem féltette, megpróbáltam kipróbálásra. Elmondása szerint 1 hónap híján egy éve vette.


Gyönyörűen működik vele. 1 SMS küldését kipróbáltam oda-vissza, ment. Utána hívást is megcsörgetés erejéig, oda-vissza, az is ment.


Úgyhogy akkor most nem tudom, hol az igazság.

Az persze lehet, hogy az Ericsson T65 típus későbbi, mint a Nokia 3310... de azért annyival csak nem?!

Ugyan az a design, hasonló tapintású anyag, gombok, hasonlóan kinéző technika....


Szóval.... =( Úgy látszik, addig nem fogom tudni a választ, amíg hozzá nem jutok egy Pannonos kártyához.


Saját magamnak venni SIM-et meg akkor se biztos, hogy találok - szerintem -, ha kijelentem, hogy próba után merem vállalni a felelősséget...

...Mivel úgy látom, az eladók nagyon fújnak a régi dolgokra.

Azaz attól tartok, ha találok egy másik SIM-kártya üzletet, ott is kérni fogják a telefont.

2017. okt. 19. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!