Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Árt-e a telefonnak ha a...

Árt-e a telefonnak ha a töltőn hagyom teljes feltöltés után is és úgy használom?

Figyelt kérdés
2017. okt. 21. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Elméletileg igen, mert miután feltöltődött, utána a töltés “kikapcsol” és ahogy használod és merül 1-1 százalékot, egyből elkezdi tölteni, és ez ronthatja az akksi élettartamát
2017. okt. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fogalmazzunk úgy, hogy a töltési ciklus szempontjából az a legjobb, ha meríted és feltöltöd.

Ezt a töltésvezérlő nem tudja megcsinálni, így rövid rátöltéseket végez. Ez pedig az egyébként várható élettartamhoz képest kedvezőtlenebb.

Kb. a garázsban tartott autó vs. a szabad ég alattival szemben.

Egy év alatt még nem jön ki a különbség, de később igen.

2017. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
44%
Igen, nem célszerű töltőn hagyni.
2017. okt. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nem teljesen igaz. 1# 2# 3#

Vannak telefonok amiket ha tőltőn hagyod és eléri a 100% akkor lekapcsol a tőltés.

És ha elkezded használni mikor rajta van a tőltőn akkor nem tőlti vissza, csak ha kiszeded a tőltő aztán vissza dugod akkor kezdi újra tőlteni.

Ez persze függ a telefonoktól nagymértékben.

2017. okt. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Vannak telefonok amiket ha tőltőn hagyod és eléri a 100% akkor lekapcsol a tőltés. "


Biztosan így van, de az én telóim, a rokonságban előfordulóak és amivel eddig találkoztam, egy sem volt olyan mint amit te említettél.

Amúgy biztosan igazad van, hogy van olyan.

2017. okt. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

#gyyom:


Ha otthon vagy a témában, válaszolnál nekem? Valahol mintha olvastam volna, hogy jobban kíméli az aksit, ha nem konnektroból, hanem számítógéprúl töltjük (nekem ott 2x annyi idő kb.), és nem kell fullra, csak olyan 90%-ra. Igaz ez?

2017. okt. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez igaz
2018. márc. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!