Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha az akku lassan töltődik,...

Ha az akku lassan töltődik, hirtelen lemerül fényképezés vagy alkalmazás használat során, ha sokszor mintha nem a valós akku állapotot mutatná, akkor mi lehet a gond? Akku kuka, vagy más?

Figyelt kérdés

HTC One mini 2 unibody házas telefon akkuja (amit ugye csak szervízben lehet cserélni, de azt is alig vállalják el valahol) olyanokat produkál hogy:

- felrakom tölteni, és 5-6 óra alatt sem töltődik fel, alig jut el 50%-ra, sokszor megáll egy szinten, és 1 óra múlva sem mutat növekedést. és néha töltés megszakítás és újraindítás után már magasabb állapotot mutat.

- fényképezés vagy alkalmazás használat során telefon hirtelen kikapcsol, majd újraindítás után az előzőnél sokkal alacsonyabb százalékos állapotot mutat

- akár 1-2 órán át sem mutat az akkuállapot csökkkenést


akku kuka, vagy más probléma lehet vele? most rendeltem német ebayről, az eladó nagyon ragaszkodik ahhoz a nézetéhez, hogy nála semmi gond nem volt az akkuval. szállítás során történhetett olyan meghibásodás, ami ilyeneket okoz?

szervizbe akkor vinném, ha lehet megúszható akku csere nélkül is. nem lettem optimista, miután egy szervizben elmondták, hogy nem vállalják, mert csak rongálva tudják kiszedni, mert az akku rá van ragasztva a házra, de tud egy budapesti szervizt akik vállalják. oda meg el kell küldeni, és bevizsgálás után mondanának árat, ami persze nincs ingyen, és sokat költeni nem akarok rá.


kösz a válaszokat!



2017. okt. 24. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Valóban. a HTC-knek botrányos a javithatósági rátájuk.

Valószinűleg akkuhibás.

De egy ROOT + akkukalibrációt érdemes lenne csinálni rajta.

Ez egy egyszerű fájl. Ami elmenti az akkumulátor használati statisztikát. És néha hajlamos galibát okozni. Play áruházban elérhetőek ezek az applikációk, Viszont a statisztikt caak rootolt eszközről lehet törölni.

Illetve szügséges 100%-os töltöttség a kalibrációhoz

2017. okt. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Használtan vetted németből? Nem kell nagyon csodálkozni
2017. okt. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
tavaly egy ugyanilyen telót vettem ausztriából használtan, remekül működött, pl 2 napig bírta az akku. attól, hogy most megszoptam, nem hinném, hogy a németek között többen akarnának átverni szar használt telóval, mint itthon.
2017. okt. 26. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!