Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem látom az ékezetet, ha...

Nem látom az ékezetet, ha sms-t kapok?

Figyelt kérdés

Volt már hasonló problémám, csak az annyiban különbözött, hogy amikor én küldtem el az sms-t, akkor átírta a szöveget ékezet nélkülire. Ez megoldódott már.


Most viszont bizonyos betűket én nem látok, ha sms-t kapok. Pl az á, ő, ű nem jelenik meg. Ez csak egy bizonyos ideje van így. Valaki tud tanácsot adni?



2017. okt. 26. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Az említett karakterek nem mennek át alap SMS -ben. Ezek unicode karakterek (legalábbis az SMS -ekben), ahhoz hogy átmenjenek a küldőnek unicode -ra (vagy autómatikusra) kell állítania az SMS kódolását (ha a készüléke támogatja) (viszont az unicode kódolás esetén egy SMS max hossza ha jól emlékszem 70 karakter, nem 160) [az összefűzött "hosszú SMS" -t nem ideértve].


Vagy a küldő írhat így:

Àrvìztûrõ tükörfùrògép.


(Igen, az é átmegy, de az á nem, viszont az à átmegy standard kódolás esetén is.)


Amikkel gond van standard kódolásnál:

áíóőúű

Helyettesítésükre:

àìòõùû

2017. okt. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy a magyarban használt ékezetes karaktereket az üzenetet kezelő rendszere a szolgáltatóknak nem tudja kezelni és ékezet nélkül küldi át azokat. Viszont amiket írtam helyettesítő karakterek, azok gond nélkül átmennek.
2017. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy az ő helyettesítésére rossz karakter írtam. Ami átmegy helyette, az ez:


ô

2017. okt. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Húha, ez most nőként olvasva elég kínai. :D

A 7-bites optimalizálás nincs bekapcsolva, ha megtenném, akkor az én elküldeni kívánt üzenetemben venné le az ékezetet.

De az írásodból azt veszem le, hogy nem tudok ezzel mit csinálni, nem az én telómmal van a probléma. Köszi a tanácsot!

2017. okt. 26. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!