Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telekom készülékbiztosítás?

Telekom készülékbiztosítás?

Figyelt kérdés

Előfizetéses vagyok.

33 ezres készülékbiztoításom van (tehát ha valami lenne a telefonnal, 33 ezerért javítanák meg), melynek a havi díja 2990ft.


Ezt a havi díjat én fizetem, ugye? Mármint nem a szolgáltató?


Mert a szerződésben ezt írja: VIII. BIZTOSÍTÁSI DÍJ

1. A biztosítási díj a Biztosító kockázatvállalásának ellenértéke. A Csoportos Biztosítási Szerződés rendszeres havi

díjú. A havi díjat a Szolgáltató mint szerződő fél fizeti meg a Biztosítónak.

2. A biztosítási díj a Biztosító és a Szolgáltató mint szerződő megállapodása alapján módosulhat.


Azért nem tudom, hogy én fizetem e vagy sem, mert amikor vásároltam a telefont, akkor be kellett fizetni a telefon x %-át biztosításként, hogy nem lépek le vele meg ilyenek. És ebből a befizetett összegből vonódik le a havidíj meg a készülékbiztosítás?.

Nem tudom nyomon követni, hogy a befizetett összegből mennyi van még meg. Mert elektronikus számlát kapok mindig havonta a készülék törlesztőrészletéről meg nullás számlát a havidíjról, mert ugye azt automatikusan vonják az előlegből.

Viszont a készülékbiztosításról semmilyen számla nincs, semmi nyoma.

Most akkor azt én fizetem, vagy hogy van ez?


2017. okt. 29. 19:51
 1/1 anonim ***** válasza:

ha a szerződés szerint a szolgáltató a "biztosított" (ami amúgy jogos, hisz részletre vetted a telefont, tehát valójában még a szolgáltató tulajdonában van, ameddig ki nem fizeted), és te csak a részletről, és a havidíjról kapsz számlát, akkor elég valószínű, hogy a biztosítási díj is bele van építve a havidíjba.


de ez csak egy tipp, az is lehet, hogy a részletbe van beépítve, nem tudom.

az a legbiztosabb, ha a szolgáltatót kérdezed meg erről.

2017. okt. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!