Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használsz QR-kód olvasó...

Használsz QR-kód olvasó alkalmazást?

Figyelt kérdés

Meglepődve tapasztaltam, hogy a belvárosban, az utcán megkérdezett hat emberből egynek sem volt telepítve ilyen applikáció az okostelefonjára. A hatból egy fiatal nem is tudta mi az a QR-kód. Egy grafikus (pont pl. plakátokra szokták tenni), pedig azt mondta, hogy elavult, kiment a divatból. Volt aki azt mondta, volt applikációja, de letörölte.


Wikipédia QR-kód cikk: [link]


Elvileg egy kattintás vele, hogy a megfelelő oldalra kerülj?

Kényelmesebb beírni a címet a keresőbe?

Mi az oka, hogy nem használják?



2017. nov. 7. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
nekem van, sose használtam még vásárláshoz
2017. nov. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Kényelmesebb, de mivel nem tudod milyen oldalra dob ezért lehet nem bíznak meg benne.


Szerintem praktikus, van külön is meg a telóban is beépítve, pl wifi szkenner. Ami olyan hogy a telefonodból, ha wifi hotspotot csinálsz (tethering), akkor generál egy QR kódot és a másik ember a telójával csak beszkenneli a telefonod képernyőjéről és a kód és a wifi név is egyből be lesz írva mint wifi hálózat. Nem kell bepötyögni kézzel.

2017. nov. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

A kamera alapból tudja. Akkor minek külön telepíteni?

Nem ismerik, azért nem használják. Sokáig én sem tudtam, hogy mi a tököm az a fura jel a plakátokon, újságban stb.

2017. nov. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Van gyárilag a mobilomon kódolvasó, de kellett mellé másik is, mert a gyári nem teszi lehetővé a vonalkód dekódolását, ha maga a rendszer felismeri (pl hivatkozás vagy wi-fi SSID/password esetén). És igen, használom. Aki pedig azt mondta, hogy elavult, kiment a divatból, az nagyon nagyot téved. Manapság rengeteg újság használ QR kódot (a Data Matrix elterjedtsége tényleg gyér, legtöbbször csak néhány régebbi töltőn, CPU -n, Akkun lehet látni), sőt weboldalakon is sűrű, de még bizonyos televíziós reklámokban is előfordul. Sőt, egyes gyártók a készülékeik párosításának megkönnyebbítésére is a Quick Response 2D -s vonalkódot használják...
2017. nov. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még sose kellett
2017. nov. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. nov. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem alap.
2017. nov. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!