Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van olyan szervíz Budapesten,...

Van olyan szervíz Budapesten, ahol eredeti OEM kijelző-cserére lehetőség van?

Figyelt kérdés

Megrepedt az iPhone 5S-em kijelzője, van olyan szervíz ahol eredeti alkatrészeket adnak, vagy mindenképp igénybe kell vennem az Apple túlárazott szolgáltatásait?


A másik opció pedig az, hogy eBay-ről rendelek egyet és beszerelem magamnak, átlagban, ilyen esetben mennyire lehetek biztos abban, hogy eredeti kijelzőt kapok?



2017. nov. 15. 06:49
 1/10 anonim ***** válasza:
6%

"eBay-ről rendelek egyet és beszerelem magamnak, átlagban, ilyen esetben mennyire lehetek biztos abban, hogy eredeti kijelzőt kapok?"


100 százalékban, hogy nem eredetit.

2017. nov. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Melyik szervizre gondoltál?

"vagy mindenképp igénybe kell vennem az Apple túlárazott szolgáltatásait? "

2017. nov. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát gondoltam hogy ha az egyik certified Apple szervízbe mennék, ott jóval drágább lenne minden, ezért keresek alternatív opciót. És az Apple-nál az számít hogy ha Jailbreakelve van a telefonom, mezei szervízben nem.
2017. nov. 15. 08:24
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Nézd, a márkanév biztosan sokat számít az eladhatóságban. A telefonod aránylag az olcsóbbak közé tartozik. Ma nem sikk 300 ezer forintoknál olcsóbbal parádézni.

Amiben biztos lehetsz:

Márkaszerviz csak eredeti alkatrészeket épít be, olyan szervizesekkel, akik erre a készülékcsaládra szakosodtak. A márka mellett a tudás is termék. Ezt kell fogadni. Az sem mellékes, hogy az ilyen javítóműhelyek mögött komoly támogatási háttér van. Ha ezt választod, biztosra mehetsz.

A többi szervizhez fordulva sem biztos, hogy rosszul jársz, de könnyebben belefuthatsz valami problémába, amelynek orvoslása hosszadalmas és kétséges lesz.

Eredeti alkatrész ilyen szervizekben is lehet. Ha utángyártottat tennének bele, azt előre közölniük kell.

Ez nem jelent rosszabb minőséget. Nem hamis darab.

Ezen az árszinten nem aggódnék, nem csinálnék presztízskérdést abból, hogy nem eredeti.

(pl. az Ignis egyik hibája, hogy a hátsó kilincs könnyen letörik. Most egy alu öntvény van a helyén. Külsőre ugyanaz, s ez már nyilván nem fog gondot okozni. Ferrari esetén toporzékolnék, balhéznék, ha nem minden gyári. Viszont alternatívákat sem keresnék.)


***

Ami az ebay-t illeti:

előttem írták, hogy biztosan nem eredeti.

Erre a piactérre igaz, hogy nagyon biztonságos. Többek között azért, mert eladók és vevők kölcsönösen értékelik egymást. De ez csak egy.

Ha olyan vevőnél találsz „eredeti” alkatrészt, akinek már sok eladása volt, az értékelése közel 100%-os, akkor biztos lehetsz abban, hogy valóban azt kapod, amit írt.

2017. nov. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Hát gondoltam hogy ha az egyik certified Apple szervízbe mennék, ott jóval drágább lenne minden, "


Rosszul közelíted meg a kérdést.

A hivatalos szerviz díjak a normál díjak. Azért cserébe, hogy hozzáértő szakemberek, megfelelő felszereléssel, eredeti alkatrésszel javítják, aminek következtében garantálható az eredeti minőség és működés.

Nem hinném hogy ugyanezt kapod ha az Ebay-es kijelződdel elmész Mórickához a Sufni GSM-be, ahol kombinált fogóval meg fázisceruzával fogják javítani. És a garancia természetesen bukta, ha volt is rá.

És nem vagyok biztos benne hogy sokat spórolnál.

Ja, és senki sem garantálja, hogy az egész mutatvány végén az Ebay-es kijelződ nem fexik meg 2 hónap múlva.

Vagy bármi más.

2017. nov. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Biztos oka van annak, hogy rövid időn belül ilyen durván le lett pontozva a válaszom.

Csak az nem derül ki, hogy mi a téves/rossz/félrevezető/stb. benne. Így ez csak megzavarja a kérdezőt.

Kifejtenétek? Nem szoktam hülyeséget írni, de szívesen tanulok. Tényeket írtam. Rég kinőttem az unatkozós korszakomból, ha írni kezdek, akkor nem hasra ütésre teszem.

2017. nov. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fogadjunk, hogy halovány sejtésed sincs, mit jelent, hogy valamit OEM termékként árulnak?
2017. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tron65, biztosan nem tudja, de a válasz szempontjából lényegtelen.
2017. nov. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem ennék rá kefét, de úgy rémlik hogy ebbe a modellbe a japán Sharp cég szállította a kijelzőt.

Azt pedig nem nagyon árulják kínában.

2017. nov. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt pedig nem nagyon árulják Kínában. - kérdezte valaki? Az ebay nem egyenlő kínai termékkel.
2017. nov. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!