Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehet kapni olyan sim-kártyát...

Lehet kapni olyan sim-kártyát szolgáltatónál, amely kicsi (sőt, pici) is és nagy is?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt a micro, sőt, nano méretű sim-kártyákat, és még konkrétabban a Telenornál.


Kérdésem hátterében az áll, hogy gyakran hazajáró külföldön élő magyar vagyok, és most vettem új telefont Magyarországon, amelybe nano-sim kell, amit tudom, hogy le tudnak gond nélkül cserélni (pláne vicces, hogy két évnél régebbi kártyák esetén még ingyenes is elvileg, és én mindig kuncogok egy jót akkor, amikor eszembe jut vagy meglátom a jelenlegi simem, amelyre ékes magyarsággal bizony, hogy Pannon gsm van írva... :D A mai fiatalok meg tán már nem is tudják, mi az a Pannon gsm... :D ), ám én szeretek mindkét országban mindig elérhető lenni, ezért mindig két telefonnal élek, egy fő és egy mellék (azaz nyolc-kilenc év külföldön élés után már nem hurcolászom magammal naponta a magyar telefonom, de azért naponta nézem, hogy nincs-e rajta hívás/sms), és erre a másodlagos célra, otthoni telefonként pont jól megteszi a világ legegyszerűbb, legbénább telefonja, aktívan, az adott országban meg szeretem értelemszerűen az okostelefonomat használni, ezért eleddig mindig még a repülőben cseréltem ki a két telefonom sim-kártyáját, ám az eddigi okostelefonomba ugyanúgy normál méretű sim kellett, mint a béna, egyszerű Nokiába, ám akkor mostantól ez problémát okozhat.


Viszont feltűnt, hogy a külföldi szolgáltatómtól alapból kipattintós sim-kártyát kaptam, hogy normál és kis sim helyre is jó legyen (ami még bosszant is, mert folyton kiesik a közepe, és ezzel megnehezíti a rendszeres gyors sim-cserét a repcsi leszállása és a kiszállási lehetőség között...), ezért merült fel most bennem ez a kérdés, visszatérve külföldre az új telefonommal (amihez még itt is be kell szereznem nano-simet a kipattintós normál-mini helyett...), és gyors kereséssel nem találtam erre választ netszerte, hogy adnak-e alapból több-funkciós simet, vagy para van, mert az eddigi módszeremet le kell cserélnem vagy másik nanos telefonra (amit értelemszerűen nem engedhetek meg most magamnak...), vagy nem is tudom, milyen más opcióim vannak, és ajánlatokat el is fogadok (ja, oké: pl. pannonos :) sim a régi okosba...).


Köszi a segítséget előre is annak, aki tényleg tudja is biztosan az infót! :)



2017. nov. 24. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Mondták már, hogy szeretsz sokat beszélni? :))


Nade itt a válaszom:

Lehet kapni olyan sim-kártyát szolgáltatónál, amely kicsi (sőt, pici) is és nagy is.

Meg nano/microsim adaptert is ezernyi helyen, akár az első szolgáltatónál.

2017. nov. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, mondták. :)

Gondoltad volna, hogy nőből vagyok? :D

Még szerencse, hogy van blogom, pont ezért, hogy a közléskényszeremmel ne feltétlenül a közvetlen környezetemet szennyezzem... :)


Köszi az okosságot - adapternek hívják a normál/kis/pici kártya között váltható műanyag keretet...? Ezt mondjuk azért nem gondoltam volna (azt sejtettem, hogy lehet venni, mert pont itt, külföldön is egy telefonszervizes boltban hallottam, hogy valaki előttem valami ilyesmit kért, valamit a sim-kártyájával kapcsolatban, akkor gondolom, az az volt, de hogy ezt adapternek hívják, azt nem gondoltam volna...) Köszi! :)

2017. nov. 25. 02:15
 3/6 anonim ***** válasza:
ha itthon vagy és bemész a szolgáltatóhoz, ingyen kicserélik kipattintósra. De telefonos szaküzletben bárhol kivágják és adaptert is adnak hozzá
2017. nov. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kívágják...? Akár a pannon feliratosat is...? És akkor megtarthatom, és még viccesebb lesz az ős Pannon gsm feliratú extra új nano-sim? :) Micsoda ambivalencia lenne! :)
2017. nov. 25. 07:24
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem már sehol nem vágnak, mindenhol 3 részre szedhetőt adnak, amit olyanra alakítasz, amilyenre akarsz,ez ma már alap. Persze ilyen keretet lehet kapni külõn is boltokban.
2017. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pici, kicsi majd nagy lesz .

Te másra gondolsz.

2017. nov. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!