Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Xiaomi Redmi 4X telefonban...

A Xiaomi Redmi 4X telefonban másnak sem elég erős a GPS? Ha sportolok és a zsebemben van a telefon nem látja, hogy hol vagyok. Ha kiveszem, és a kezemben tartom, akkor tökéletesen működik. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
2017. nov. 28. 08:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Kár erőlködni.

Ezt már sokan leirták hogy a GPS az gps.

A telefon az telefon.

A fényképezőgép pedig fényképezőgép.

Az hogy minden hülyeséget beleraknak, nem azt jelenti hogy az jól is fog működni.

Nekem is van mindegyikből amit arra használok amire csinálták.

2017. nov. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Persze, igazad van, de szerintem ez nem olyan nagy elvárás egy telefontól, hogy a ZSEBEMBEN érzékelje jelet. A korábbi Samsung ezt tudta...
2017. nov. 28. 11:36
 3/16 anonim ***** válasza:
27%

Örülj neki, hogy csak ennyi problémád van ezzel a telefonnal...

Annyira nagyon sztárolja mostanában mindenki ezt a telefont, úgyhogy a tesztek/vélemények elolvasása után úgy döntöttem, hogy én is veszek egyet! Hiba volt... Nekem 1 hónapja van meg, de már többször akartam kivágni az ablakon, mint nem! Lefagy, kilép az alkalmazásokból, néha "elfelejti" jelezni az értesítéseket (pedig be van állítva), a távirányítót (infrát) meg nem is tudom, minek tették bele, mert Panasonic ill. Sony tévét/hifit nem lehet vele irányítani, egyedül egy Thomson tévéhez tudom használni! Ezelőtt egy hasonló árú Meizu-m volt (ugye az a márka nincs annyira agyonsztárolva, mint a Xiaomi), gyengébb hardverrel, kevesebb funkcióval, de az a telefon még úgy is nagyságrendekkel jobb volt ennél: nem fagyott (illetve néha igen, de 1 év alatt annyiszor, mint a 4x-em 1 hónap alatt), nem lépett ki az alkalmazásokból, szépen, gördülékenyen működött! Már megbántam, hogy lecseréltem, azt hittem, jól fogok járni ezzel a telóval, de tévedtem! Nem vártam csodát 50 ezerért, de ez a telefon egy hulladék! Senkinek sem ajánlom! Nyugodtan le lehet pontozni, de ez a véleményem!

2017. nov. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mielőtt bárki megvádolna, hogy a Xiaomi-t, mint márkát szidom, annak jelezném, hogy nem az egész márkával, csak konkrétan ezzel a típussal van problémám! Mivel a többi típussal nincs tapasztalatom, azokról nyilván nem is fogok nyilatkozni és rosszat sem fogok róluk írni, de ez a 4x nekem csalódás, hiába írnak róla jókat! Persze lehet, hogy másnak bejön, az használja egészséggel, de nekem ez a telefon nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket!


Elnézést, ha kicsit indulatos voltam!


3-as voltam

2017. nov. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha a sportolás alatt valami sport alkalmazást értesz ami nem rögzíti az útvonalat akkor gyanítom az a gond hogy nem engedélyezted az alkalmazásnak hogy fusson a háttérben.Mert ha így van akkor tök természetes dolog hogy ha kikapcsolod a telót és zsebre rakod akkor leáll a program.
2017. nov. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ja és bocsi, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de ez már kikívánkozott belőlem! 3-as, 4-es voltam
2017. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Alex Fly ***** válasza:

A GPS vevőknél kétféle antennát használnak. A quad-helix típusú függőleges helyzetben nyújtja a legjobb vételt, a -telefonokban is használt- patch antennák vízszintesen.

A zsebekben általában közel függőlegesen helyezkedik el a telefon...

Ráadásul a mobilokba szerelt antennák méretezése sem a legjobb -ekkora méretben ezt nem is lehet elvárni.

Szóval nem kell csodálkozni azon, hogy nem minden esetben működik tökéletesen...

2017. nov. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

# 1/7 Időpont tegnapelőtt 10:17


Pontosítanálak, kifelyezetten a Redmi 4X-alkalmatlan GPS-nek, fél világ a telefonján lévő Wazet használa GPS-ként, és azzal is sportol. Csak hát a Xiaomi a Redmi 4/x/A/prime telefonokba olyan gps jelfogót rakott, ami semmire nem jó. Viszont a konkurensekre ez nem igaz.


Kifelyezetten a mikrofonja is egy xar a Redmi 4x-nek, videót nem lehet vele felvenni.

2017. nov. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért annyival kiegészíteném, hogy a Waze kifogástalanul működik...

2017. dec. 1. 10:46
 10/16 anonim ***** válasza:

# 9/9 Időpont ma 10:46


Sportolásra nem tudnál venni olyan karra akasztós tokot? Vagy az kényelmetlen? :). Abbn hátha lenne gps-jel. Még egy tipp: beállításokban a tartózkodási hely legyen "nagyon pontos", energia takarékos módot ne kapcsold be, és, esetleg próbáld meg azt is, hogy állítsd be hogy a képernyő ne aludjon el, és úgy nézd meg zsebbe jól működik-e.


Én valami szoftveres hibát sejtek a hiba mögött. De te kell kitapasztald hogy mi okozza.

2017. dec. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!