Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Eladtam futárral egy telefont...

Eladtam futárral egy telefont 150e Ft érték. Mire oda ért be volt törve a kijelző. Küldtem fotót mikor csomagoltam. Ott nem volt törött. Mit lehet csinálni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Vissza venni nem igen szeretnék egy törött telefont... A vevő pedig feljelentéssel fenyeget, mert hogy nem azt a telefont küldtem.

2017. dec. 6. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
A futárcégnek jelezd és ő is ott pampogjon . Neked mindkét fél felé van bizonyítékod , jól tetted a fotózást . Ezt kell tenni ha csomagot nyitsz csak folyamatos videóval .
2017. dec. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
94%
Mivel Magyarországon vagyunk, nekem az első gondolatom az lenne, hogy volt egy ugyanolyan telefonja, ami összetört, megvette a tiédet és bepróbálkozik, hogy az a törött, amit küldtél. Én simán azt mondanám, hogy jelentsen fel. Kétlem, hogy videózta volna a bontást (már elküldte volna), azaz a te szavad van az ő szava ellenében (tanút mindketten tudtok hozni ezret, hogy ott volt amikor be/kicsomagolás történt, stb). Bocs, nem bízok az emberekben.
2017. dec. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez a szép, hogy nem is a futár előtt bontotta ki... pedig szerintem azért ilyen értéknél illene azt tenni.
2017. dec. 6. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Futár postás nem lehet tanú , ők átadják a kísérő okmányt azonosítod magad fizetsz és cső .Amikor feladtad se lesett bele a sofőr hogy nem repedt e ... Tutira megírta az előttem szóló .
2017. dec. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
82%

Ez nem minden esetben lehet bizonyíték, viszont mivel neked van legalább egy fotó róla, neki meg nincs semmi más ellenbizonyíték, ezért szerintem nem kell tartanod tőle. Így is, úgy is fel fog jelenteni, sok pénz ez.

De leginkább én is arra tippelek, hogy bepróbálkozik.

2017. dec. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Egyáltalán jól körbe csomagoltad?

Mert a szállításnál dobálják , lökdösik, akár bele is rúgnak.

Külsérelmi nyom nélkül.

Nálam ezért kizáró ok hogy használtan vegyek valamit.

2017. dec. 7. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk gyáriszám alapján elég gyorsan kiderül, ki lett-e cserélve a készülék. Ha igen, leszarod, ha nem, a futárszolgálatnál reklamálsz.
2017. dec. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem volt becsomagolva nagyon alaposan, akkor simán eltörhetett szállítás közben. Futárcég adott szolgáltatására vonatkozó ÁSZF-től függ, hogy ezért te vagy a futárcég e a felelős. Vevők azért jellemzően nem törik el a telefont direkt. De iMEI szám alapján azért ellenőrízd, hogy mit akar visszaadni. Ebből polgári per lehet csak, de az simán. Simán megnyerné, fizethetsz pluszban még 100-200 ezer perköltséget.
2017. dec. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!