Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Létezik még a mobiltelefonok...

Létezik még a mobiltelefonok világában olyan, hogy EXKLUZÍV?

Figyelt kérdés

Szívesen megfizetem, ami jó, nem sznobizmusból, hanem a komoly értékek tisztelőjeként. Kifejezetten a maradandó dolgok érdekelnek, mint mechanikus óra, klasszikus sportautó stb. EZt átültetve a mobilok piacára, nem egyszerű a történet.

Akik nem a legfiatalabbak, azok talán emlékeznek a Nokia 8910i és a 8800 készülékekre. Csúcsmodellek voltak, exkluzív igazán finom megoldásokkal, kattanós kemény fémek, még kézbevenni is élmény volt őket. Kicsit olyanok voltak, mint órában a Rolex.


Az iPhone "csak" drága, de nem exkluzív. Annyira néptelefon, hogy hiába lenne elvileg az ára miatt elit prémiumtermék, a célcsoport és a valós felhasználói kör miatt, meg eleve a készülék maga nem exkluzív. Elhiszem, hogy tudás van benne, de inkább divatterméknek látom, mint értéknek. Ráadásul nálam eleve komolytalan egy olyan dolog, ami egy év alatt elavul, mert jön az új modell. Hülye példa, de anno a léghűtéses Porsche 911 autó is olyan volt, hogy egyszer kellett csak megvenni - ha értitek.

Kérem senki ne ítélkezzen, vagy oltogasson, inkább érdekelne, hogy a fent taglalt szellemiségben ma létezik-e mobiltelefon?



2017. dec. 11. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Vertu telefonok?
2017. dec. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, és soha nem is létezett. A Vertu csak drága volt, de amúgy egy bőrbevonatos, drágakövekkel díszített fos Nokia, semmi több, műszakilag nagyon is középszerűek voltak már új korukban is. Az utódai is, pl. a Goldvish. 5.000 Euro, és egy sima Androidos fostalicska, amit kb. 200-ért is megkapsz.


Ékszernek nem használható, befektetésnek túl olcsó és műszakilag sincs a csúcson. A telefon egy használati tárgy, soha nem volt több, és nem lesz az (a Nokia 8910i sem a "telefonok rolexe", mert a 20 éves Rolexet ma is felveszem/felvenném, ha lenne, egy 30 éves F40-est még hajtanék, a Nokiával már nem nagyon tudnék mit kezdeni...). Szóval exkluzívet ne várj, csak drága van. De az van.

2017. dec. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vannak a gyémántos, arany telefonok. (De belülröl általában még rosszabbak is mint az egyszerű csúcskészülékek.)

Vannak olyanok amik csak kissebb példányszámban lettek legyártva és/vagy drágábbak. PL Huawei Mate 10 PORSCHE DESIGN, Huawei Enjoy 7 Plus KFC edition, Pepsi Phone p1,

de ezek sem jobbak a többitől. Ha jót akarsz akkor nem tudsz az átlagos csúcskészülékektől jobbat venni.

Olyan okostelefon nincs ami kevésbé avulna el.

2017. dec. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs , csak drága divatcikk van.
2017. dec. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miután a komputer-technológia rohamosan fejlődik, hiába veszed a legdrágább, legmodernebb kütyüt, néhány év alatt elavul. Tíz éve vett Sonym ma már szinte csak telefonálásra használható. 32 Gigás Samsungomnak még adok pár évet.
2017. dec. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Asszem igaza van mindenkinek, köszi a válaszokat.

Amikor bejött nekem is az okostelefon az életembe, akkor az aktuális az 5-ös iPhone volt illetve a 4S. Sikerült vennem egy 4s-t használtan, de jó helyről és nagyon nagyon szerettem és elégedett is voltam vele. Csak aztán elhültem, hogy mennyire fossa ki magából az eppl az újabbnál újabbakat, holott árban ugyanaz, mint 15 éve ezek a csúcsNokiák voltak, amik nem avultak ennyire gyorsan.

Akksicsere, töltőcsonk csere, főkapcsoló csere, közben a sok ökör frissítés miatt egyre lassúbb és megbízhatatlanabb lett. Megint kellett volna költeni, az akksija megint szar lett, főkapcs megint, és vettem a vodában egy Samsung J5(6) típust. Az iPhone 4S-nél jobb, igaz ez egy snassz használatitárgy csak, a telefonok Suzukija, de ár/érték arányban hibátlan és egyébként is tökéletesen és hiányérzet nélkül teszi a dolgát. Legalábbis amire nekem kell, navigálás, beszéd (én sokat telefonálok is) email, fotó, facebook, zenehallgatás, arra kiváló.

Még átfutott az agyamon a BlackBerry, de sajnos azok sem a régiek már.

2017. dec. 12. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!