Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hányszor tudom feltölteni egy...

Hányszor tudom feltölteni egy ilyen Powerbankkal a telóm?

Figyelt kérdés

Már feltettem egyszer ezt a kérdést egy másik telefonnal, 4800 mAH powerbankkal hányszor tudom feltölteni a linken található telefont?


[link]



2017. dec. 20. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Kb két töltés, ha nem csutkára meríted le a telefont, mielőtt felrakod. Ha nem érzékeli a telefon megfelelően (az én samsungom pl. van, hogy usb töltésnek érzékeli, ami ugye sokkal-sokkal lassabb), akkor másfél, vagy kicsit kevesebb.
2017. dec. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
1x feltölti, és marad benne egy minimális
2017. dec. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
első, hogy a fenébe töltené fel 2x?
2017. dec. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 Tapasztalat. Ha 30% körül felrakom töltőre, akkor simán futja belőle kettőre. Samsungnak van gyorstöltő opciója, nem fogyaszt sokat így.

(Természetesen, ha megfelelően érzékeli. Ahogy írtam, ha usb-nek érzékeli, akkor nem futja ennyire.)

2017. dec. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hülyeség. A töltés sebességétől nem függ, hogy mennyit vesz ki belőle. 2000 mAh töltés ki lehet venni két óra alatt és fél óra alatt is, attól az még ugyanannyi lesz.


AMúgy a gyártók cselesek, a powerbankban lévő akkucellák kapacitását adják meg, sok ember ezzel számol, csak kifelejtik a kétszeri átalakítás (akkufeszültségről az USB 5V-ra, a telefonban pedig 5V-ról akkufeszültségre) veszteségét, ettől kezdve csak kb. az akku kapacitásának 80%-ával lehet számolni. Magyarul egy 5000 mAh kapacitású powerbank egy 2000mAh kapacitású akkuval rendelkező telefont nulláról pontosan kétszer tud feltölteni.

2017. dec. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok műszerész, a tapasztalataimat írom le.

Én ebben láttam az összefüggést, akkor ez hülyeség, rendben.

Ettől még tény, hogy Samsung telót gyorstöltő verzióban fel tudok tölteni kétszer, ha nem nulláról indítom. Ha hülyeség, akkor a miértjét nem kívánom megmagyarázni, de attól még nálam így van. :)

2017. dec. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert gyorstöltés üzemmódban az akku is melegszik, és a telefon hamarabb lekapcsolja a töltést, még a lassú töltéssel elérhető 100%-os szint előtt.
2017. dec. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!