Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tesco-ban a Telenor pultnál...

Tesco-ban a Telenor pultnál vettem Blaupunkt FL01-es mobiltelefont. Szaküzletben kérésre ingyen függetlenítik ezt is?

Figyelt kérdés
2017. dec. 21. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmilyen szaküzlet nem dolgozik ingyen.
2017. dec. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Néhány egyszerű mozdulattal, várakozás és sorban állás nélkül kérhetik október 20-tól a Magyar Telekom ügyfelei a hálózati zárral ellátott mobilkészülékük hálózatfüggetlenítését, amennyiben letelt a határozott idejű szerződési időszak, azaz a készüléket jellemzően két évnél régebben vásárolták.

Az elektronikus hírközlési törvény október 24-én életbe lépő módosítása alapján a magyarországi mobilszolgáltatóknak kötelező ingyenesen feloldani a hálózati zárat azoknál a mobilkészülékeknél, melyek vásárlásakor kötött határozott idejű szerződési időszak - azaz a hűségidő - lejárt. A Magyar Telekom ma bejelentette, már október 20-tól megadja ezt a lehetőséget az érintett ügyfeleknek, akiknek elég lesz a jövőben a telefonos ügyfélszolgálat automatikus menürendszerében kérni a függetlenítést.


Ha a megadott IMEI-szám és mobilszám alapján a szolgáltató adatbázisa szerint az előfizető jogosult az ingyenes hálózati zár feloldásra, a Telekom az igény leadásától számított egy munkanapon belül, de a "lehető leghamarabb" elküld egy válasz SMS-t az előfizető számára, amelyben a feloldás menetéről szóló tájékoztató linkje, valamint maga a feloldó kód szerepel. A feloldó kódot a lakossági és az üzleti ügyfelek egyaránt kérhetik, a 1414-es, illetve a 1400 vagy 1435-ös ügyfélszolgálati szám felhívásával, az automata menüben.

2017. dec. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen szaküzletre gondolsz, de ha beviszed a Telenorhoz akkor igen. Ingyen függetlenítik.
2017. dec. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A második hozzászólóhoz:

:) Köszi,de nem a Telekom-ról volt szó,hanem a Telenor-ról.


A harmadik hozzászólónak:

Telenor szaküzletre gondoltam.A Tecsóban csak szolgáltató pultok vannak alkalmazottak nélkül.De akkor beviszem egy Telenor üzletbe és kérem a függetlenítést.Köszi!!

2017. dec. 21. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!