Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek el lehet lenni...

Szerintetek el lehet lenni manapság egyetlen mobiltelefonnal, mindenféle másodlagos eszköz nélkül?

Figyelt kérdés
Nagytudádú eszközök lapulnak meg a zsebeinkben, elérhetünk közösségi appokat, a webet, online tárhelyünket ahol tárolhatunk bármit. Hallgathatunk zenét, nézhetünk filmet. És kapcsolatba kerülhetünk akárkivel. Szerintetek elértünk oda hogy egy telefonal a birtokunkban kezelhessünk már mindent, akár laptopok vagy PC vagy tabletek nélkül?

2018. febr. 5. 23:05
1 2
 1/14 ThodEE GoD ***** válasza:
Van olyan réteg akinek már most is mindenre elég a telefon, nekem is van olyan napom amikor csak a telefont nyomkodom, de ha van időm leülni játszani akkor jobban szeretek egy 29"os monitoron, magas FPS mellett, képeket szerkeszteni szintén, bár lehetne telefonon is, de egérrel gyors gombokkal valahogy egyszerűbb :)
2018. febr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 meszike91 ***** válasza:
100%

Az okostelefon sokmindenre jó, de vannak lényegesen jobb céleszközök.


Egy kamera jobb képet csinál. Egy tv-n jobb filmet nézni. Egy gamer pc-n jobb játszani STB...

2018. febr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyban függ attól, kinek milyen igényei vannak, de összességében még mindig sokkal kényelmesebb egy sima, 5-10 éves asztali gép vagy laptop is mint egy telefon.


Szerintem maximum akkor érünk el, ha a végre összehozzák, hogy asztali gépként lehessen használni egy telefont vezeték nélküli perifériákkal, nagy teljesítménnyel. Hasonlóan mint a Samsung Dex, de teljes értékű alkalmazásokkal, stabil felülettel, nem lebutított használattal. Ettől még eléggé messze vagyunk, most ott tartunk hogy egy alsóbb kategóriás telefonon az android is döcög.


Meg alapból az ilyen irányú fejlesztések helyett inkább a hülyeség megy, mint kaki emoji meg extra méretű kijelző.

2018. febr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Amúgy tényleg sok esetben jó egy telefon. Én sokszor töltök rá filmeket, könyveket vagy csak azon internetezek. Azon nézek e-maileket, rövidebbekre válaszolok is. Vagy csevegni, írni is egész jól lehet rajta. Képeket is egész jókat csinál, és előnye hogy bárhol nálam vannak a fotók Wifi + Google Fotók kettőssel.


De összességében sokkal kényelmesebb akár egy Gyakorikérdések választ megírni gépről. Vagy munkám során elküldeni napi 50 levelet, csatolmányokkal. Fájlok kezelése is egyszerűbb egérrel + billentyűzettel tömegesen mint telefonon szerencsétlenkedve.


Vagy munkám során egyszerre kell nézzek CAD terveket, PDF részletrajzokat, kiírásokat, Excel költségvetéseket. Ehhez néha a 2 monitor is kevés. Vagy vannak olyan programok mint ArchiCAD építészeknek, Autocad, Solidworks gépészeknek, Sketchup, Blender, 3DSMax modellezőknek, Photoshop, After Effects grafikusoknak amik használhatatlanok telefonon.


Játékok szempontjából is van 1-2 összetettebb, de sokkal inkább kezelhetőek a sima 2 dimenziós játékok, vagy point and click játékok. És még mindig jobb gépen egy War Thunder, Company of Heroes, Battlefield sorozat.

2018. febr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó, nem írtam le de nyilván köznapi használatra gondoltam. Családdal, barátokkal való kontakt, e-mail, zene, néha fotózás, esetleg 1-1 streamelt videó vagy film, olvasás, web. Efféle használatra el tudnátok képzelni, hogy kiszolgáljon minden esetben csak egy telefon?
2018. febr. 5. 23:56
 6/14 anonim ***** válasza:

A mai telefonok lényegében apró számítógépek.

Ezeket az igényeket teljes mértékben kielégítik a telefonok, már lassan 10 éve.

2018. febr. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen el lehet lenni minden tudnak a mai telefonok hétköznapi használatba .
2018. febr. 6. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ezek szerint nincs vagy régi a mobilod.

A mai (nem belépő kategóriás) mobilok ugyan nem tudják pótolni a nagy képernyő nyújtotta élményt (de ez is kiváltható szemüveggel), de minden másban olyan szinten állnak, hogy általános célra beillenek.

Az megint más hogy a speciális esetekben nem egyenértékű, de ha visszaemlékszem a kezdeti mobilos élményeimre, már az is nagy dolog volt hogy mp3 csengőhangot lehetett rátenni, stb.

2018. febr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

Bizonyos célokra a monitorméret, az érintőképernyő, a nem fizikális billentyűzet kényelmetlenség.

Office munkák, tervezőprogramok, filmnézés, képszerkesztők, én speciel az interaktív netezést (tehát pl. amit épen most teszek) telón állati kényelmetlennek találom.

Én sosem fogom megkedvelni az érintőképernyős szövegírást, még a Swiftkey jelentős kényelmi többletével sem.

Egy táblázatkezelő buzerálására is sokkal alkalmasabb egy egér egy 15-20 colos képernyőn, mint a telóképernyőhöz képest méretre parizerrúdnyi ujjhegy.


Szóval én úgy vagyok vele, hogy az okosteló a feltalálása előtt a pc előtt ülve töltött időm nyolcvan százalékát felszabadítja, de a maradékot talán sosem fogja.

2018. febr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Wadmalac ***** válasza:
Nemsokára meglesz az S8+-omhoz a Dex, na azzal, a tévével, BT egérrel és tasztatúrával kiegészítve leszek igazán kíváncsi, mi munka marad még az asztali gépemnek.
2018. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!