Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telekom előfizetést le akarom...

Telekom előfizetést le akarom mondani, de nem megy könnyen, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Akármelyik ügyfélszolgálatukra bemegyek, meg se hallgatnak, csak nekiállnak másik csomagot ajánlani. Mire meg tudok szólalni, közlöm, hogy ez nem fog menni, mert kidobtam a sim kártyát, erre jönnek avval, hogy kötbért kell fizessek, valami 100 ezer Forintot.

Egyszerűen csak a domino előfizetésemet állítottam át előfizetésre, de nagyon nem érte meg nekem, inkább váltottam szolgáltatót, a Telekom nem tudott olyat, mint pl a Vodafone.

Ha felhívom a Telekom szolgáltatóját, akkor egész más összeget mondanak a kötbérre, pár ezer Forintot.

Amikor átváltottam előfizetésre, én semmilyen hűségnyilatkozatos papírt nem írtam alá, direkt rá is kérdeztem az eladónál.



2018. febr. 10. 09:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ne fizessél. Legfentebb letiltják a telefonodat, és még a hátralékod is megmarad.
2018. febr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

telefont sose vettem tőlük sehogy, kb 2 hónapja nem használom a számukat, sim kártya hiányában. Csak küldözgetik a havi számlákat, egyre nagyobb összegekkel.

Gondolom amikor már egy lakás árának megfelelő lesz, akkor jönnek a végrehajtóval.

Lemondani meg csak a kötbér kifizetése után tudnám.

2018. febr. 10. 10:20
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha szerződésed van, ahhoz neked is tartani kell magadat.

A hüségidő előtt nem bontják fel csak ha kifizeted a hátralékot. Sajnos ez neked csak gyűlni fog, és majd kiadják végre hajtóknak. Jobb lenne megegyezni velük, mert sokba fog ez neked kerülni.

2018. febr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem okos ötlet játszani a homokba dugott fejű struccot. Ha kötbért emlegetnek, akkor esélyes, hogy vállaltál hűséget. Ha nincs meg papír alapon, akkor az online fiókodban meg kéne hogy találd a szerződésed és ott kiderül.

A simet meg akár meg is eheted, a lényeg, hogy fizesd a havidíjat :)

2018. febr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én csak arra emlékszem, hogy a srác mondta, nem lesz semmilyen kötbér, meg nem érdekes ez a hűség-dolog, kipróbálom, aztán ha nem tetszik, lemondom.

Hát ehhez képest nem így lett.

Természetesen ki fogom fizetni az eddig elmaradást, de a számlák szerint nem vettem igénybe szolgáltatást, viszont hogy elmondani nem tudom, ellenben küldözgetik a számlákat, ez felvet némi jogi problémákat.

Kb fogyasztóvédelemért kiállt a dolog.

2018. febr. 10. 12:44
 6/14 A kérdező kommentje:

*lemondani.

1 havi telefonszáma elmaradás van, meg 2 havi 0-ás számla.

2018. febr. 10. 12:45
 7/14 anonim ***** válasza:

"Én csak arra emlékszem, hogy a srác mondta, nem lesz semmilyen kötbér, meg nem érdekes ez a hűség-dolog,"


Tehát mégiscsak volt valami...hidd el, ezek nem viccelnek. És a vak kutyát sem érdekli, hogy eldobtad a sim kártyát, és nem használtad a telefont...elmentél vele más szolgáltatóhoz. Fura. Az összes közül a Telekom a legolcsóbb.

2018. febr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen? Tudnak 19 forintos percdíjat feltöltőkártyával?

Tudnak a francot.

Én többet előfizetést egy szolgáltatónál se csinálok.

De hogy legközelebb felveszem rögzítőre, amit az ügyfélpultnál mondanak bármi ilyen esetben az is biztos.


Amúgy miért imádod ennyire a telekomot? Nekik dolgozol?

2018. febr. 10. 12:55
 9/14 A kérdező kommentje:

a vak kutyát lehet, nem érdekli, ellenben valamilyen bíróságot biztosan fogja, ha nem megszüntethető egy szerződés, és bíróságig jut a dolog.

Majd a bíróság fog kérni egy papírt a szolgálatótól, hogy mutassa meg nekik, hol írtam alá ilyen szerződést.


De ezt még a fizetési meghagyás előtt kell lezongorázni velük.

Ha ők gusztustalankodnak, én is tudok.

Szemét egy banda, az is biztos.

2018. febr. 10. 12:58
 10/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha hűségidőd van, akkor van kötbér, az meg mindegy, hogy használtad-e vagy sem. Ezt hiába viszed bíróságra. A sim-et meg miért kell eldobni?
2018. febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!