Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Meddig hajlandóak elmenni az...

Meddig hajlandóak elmenni az emberek, amikor telefon árakról van szó?

Figyelt kérdés
Ezidáig nekem is volt egy két felsőkategóriás telefonom. De most már egyre pofátlanabb összegeket el mernek kérni értük. Hol ér egy mobil 400ezret mikor egy pillanat alatt leejti az ember és annyi... Meg sorolhatnám. Még ha valaki gazdag is, vagy gyári melós vagy akármi, akkor is sokan megveszik ezeket a drága kütyüket. Mikor jönnek rá az emberek hogy hahó, nem is ér ennyit egy szAros mobil?

2018. febr. 11. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Van egy megoldás, nem szabad leejteni. Manapság az emberek mindent leejtenek. Le kell szokni róla.
2018. febr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 80-100 ezer a lélektani határ, pedig drágább is beleférne.
2018. febr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
A gyári melós nem fogja megvenni a legújabb iphone-t 400k-ért. De ahol anyuci apuci milliókat keres, ott simán megkapja a gyerek.
2018. febr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

Ha százmilliót hoz a céged havonta, akkor inkább az a gond, hogy miért ilyen olcsók a telefonok?

Minden nézőpont kérdése.

2018. febr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem tavaly egy s7 edge-t, az 180.000 volt, életem eddig legdrágább mobilja, de mondjuk lejött belőle 10%, de így is baromi drága volt, meg is bántam egy kicsit.


Ja és most vettem egy iphone 6-ost, az 120.000 volt, azt készpénzzel vettem, 150.000 volt nálam, de nem akartam az egész összegből telefont venni.


Na azért írom le mindezt hogy ha nekem kell telefont venni, és ki másnak, 150.000 fölé biztos nem mennék, sajnálnám rá a pénzt, és az iphone-t le is ejtettem egyszer, pár napja, nem tört össze, de most ezt eljátszom egy 450.000-es iphone x-el, és összetörik az hatalmas gáz.


Szóval nekem a lélektani határ olyan max. 150.000, amúgy is ennyi kp.-t tudok kivenni a bankkártyámról, ennyi limit és jobb szeretem kp-val venni a telefont.


De komolyan, 450.000 egy telefonért? Az nem most lesz nekem.

2018. febr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

@19:50


Aki ilyen drága telefont vesz, azt nem nagyon hatja meg ha össze törik.

2018. febr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

De komolyan.


Volt az a fickó, a mercedes-el karambolozott, egy ember meg is halt, totál kár lett a merci, összetört.


Na és két hét múlva a fickót lefotózták egy újabb 40 millás mercivel.


Most lehet akinek iphone X van az ha leejti kit érdekel veszi a következőt?

2018. febr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De értitek, kétlem hogy a világon minden második ember gazdag. Inkább csóróból van sok akárhogy nézzük. Tonnaszám gyártják a legdrágább telókat, és ha csak a gazdag venné, nem fogyna el a készlet. De veszi a csóri is. Mikor esik le már nekik hogy nem ér ennyit egy telcsi? Még azt ha valaki gépet vesz fél milláért, vagy akár többért, azt megértem. Azt nem töri szét, nem olyan könnyen rongálódik stb. Annyira szeretném megélni hogy egy elhibázott árazás után a gyártók nyakán marad a pofátlan összegekért értékesített teló.
2018. febr. 11. 20:24
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne Magyarország társadalomszemszögéből nézd a dolgokat. A civilizált kaukázisi fehér emberek közül átlagba a legcsóróbbak között vagyunk mi. De egy átlag államokbeli embernek a 450ezres-s teló kb olyan mint nekünk a 45ezres. Az USA-ba kb mindenki Iphone-al szaladgál.
2018. febr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Maradjunk abban hogy az okostelefon egy fontos használati tárgy amit sokan napi használat részeként tekintenek szórakozásként, hosszú időtöltésre vagy épp a munkájukhoz.

Szóval ez már több mint egy sima butatelefon.

Ennek is 2 oldala van, vannak akik nem mérik fel eléggé az igényüket és vesznek egy csúcstelot, többségük nem használja ki sőt egy középkategóriás telo is megfelel az igényüknek.

A másik oldal aki egy adott célra vagy hobbiként vásárol telefont, ők csak egy bizonyos összegig mennek amikor egy telefon az igényeik többségét lefedi.Na most ha jó kamera kell akkor felső kategória, ha jó DAC és hangszóró felső kategória, ha erős SoC és sok RAM kell felső kategória stb.

Ha valaki csak FB,Messenger,Instagram szenthármasra használja az nem igényel komoly kamerát, QHD kijelzőt szóval neki meg egy középkategóriás telo is megfelel.

Igazából én ezért nem szeretem az ilyen megmondó embereket, hadd költsön mindenki egy telora annyit amennyit akar és kész.

És persze a piac is azt mutatja amíg ennyiért megveszik a telokat akkor miért adnák olcsóbban?

De látszik már az iPhone X eladásain is hogy van egy lélektani határ, meg persze a belépőkategóriában is elég erős a felhozatal, illetve 1-2 éves csúcstelok már elég olcsón megvehetők.

2018. febr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!