Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért beszélnek a szmombik...

Miért beszélnek a szmombik mostanában úgy a telefonba, mintha CB rádió lenne?

Figyelt kérdés
Ettől menőbbnek érzik magukat, vagy nem értem mostanában honnan jön ez a divat.

2018. febr. 16. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pontosítanád a megjelölt célcsoportot? Az általad megadott név alapján nem sikerült azonosítanom.
2018. febr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Smombie = Smartphone + Zombie


Így világosabb? :))

2018. febr. 16. 20:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik használja így, de tényleg van, aki.
2018. febr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én már azért a 3310-es idejében is nem egy embernél láttam, hogy a kezében a telefon, jó távol tartja magától vagy épp az arca előtt, aztán headset segítségével telefonál.

Meg régen is volt olyan, hogy többen körbehajoltak egy telefont, aztán úgy beszéltek a vonal túlsó végén lévő kispajtásukkal.

Az idősebbektől már láttam olyat is, hogy a telefont maga elé tette, belebeszélt, aztán tette a füléhez, hogy hallja amit mondanak neki :D

Régen is megvolt az a kör akik így telefonáltak, most is megvan. Hogy mi értelme nem tudom, lehet csak szimplán hülyék.

2018. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, de nem értem az előnyét. Egyre gyakrabban látom. Nekem is van, mert kell a korral haladni, (persze nem tartozok azok közé akik még kutyasétáltatás közben sem tudnak leválni róla) de nem látom miért lenne jobb ha így beszélnék bele.
2018. febr. 16. 20:13
 6/11 A kérdező kommentje:

4# Emlékszem, de akkor ez elenyésző volt, és még headsettel megértem, vagy ha csoportban kihangosítja. Ezért fel sem tűnt.

De manapság minden második, egyedül és headset nélkül.

2018. febr. 16. 20:16
 7/11 anonim ***** válasza:

"Smombie = Smartphone + Zombie "


Ettől még nem tudom hogy miről/kiről van szó.

És ettől függetlenül én is kihangosítva használom ha tehetem. És nem érzem zombinak magam tőle, se menőnek. Sőt, nem is divat miatt teszem, kb. 18 éve van mobilom, így nem gondolom hogy közrejátszana.

Sajnálom ha véletlenül engem láttál telefonálás közben és rossz érzésed támadt miatta. Elnézést kérek ezúton is.

Nálam szimplán az a magyarázat hogy nem szeretem ha csupán az egyik fülemben hallom a partnert, valamint ez a fülem a külvilágtól el van vágva a telefonálás időtartama alatt. Sokkal természetesebb számomra a kihangosított beszélgetés, és a környezetet is változatlanul érzékelem, a figyelmem kevésbé korlátozza a telefonálás.

Az autóban a rádióval hangosítom ki és otthon is hasonló a helyzet még a vezetékes hívásokkal is (az otthoni vezetékes is kihangosítós).

2018. febr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7# Nem hiszem hogy rólad vagy a hozzád hasonlókról lenne szó.

Ez inkább az a korosztály aki maximum annyi idős, amióta neked telefonod van, de inkább még fiatalabb, és mindenhol csak a cseréptelefonjukat tudják buzerálni.(buszmegállóban, asztalnál társaságban, sétálásnál majdnem nekimennek a villanyoszlopnak)

Szerintem így már elég behatárolható, kikre gondolok. És náluk sokkal tipikusabb mint régen volt.

2018. febr. 16. 21:41
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja, és nem hiszem hogy te pl. az aldi közepén hangosítod ki bevásárlás közben.
2018. febr. 16. 21:42
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ez inkább az a korosztály aki maximum annyi idős, amióta neked telefonod van, ... nem hiszem hogy te pl. az aldi közepén hangosítod ki bevásárlás közben."

Szerintem nem ismerik még a közösségi élet szabályait, illetve élvezik a technika nyújtotta újdonságokat. A kihangosító is ki van fizetve.

Szerintem nincs ebben semmi.

Volt idő amikor mindenki walkman-t hallgatott. Nem mindenki divatból, hanem mert nem volt más.

Nyilván zavaró lehet a szituáció, de számolni kell (lehet) vele.

2018. febr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!