Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem javítják, pedig még 1 év...

Nem javítják, pedig még 1 év garanciának belűl vagyok. Ez szerintetek normális? Iphone 7

Figyelt kérdés
Bevittem a telefonom a T-Mobileba, mert sokszor kikapcsol magátol, kilép az alkalmazásokból, rezeg ok nélkül.... egy hét múlva mentem érte pici leütődèsek vannak a telefon sarkán... és küldték erről képet! És megírták hogy mivel nem megfelelően használtam ( elejtettem egyszer) ezèrt külső mechanikai behatás miatt sérült.... nem javítják! Ez mi? Mit tehetek? Hova forduljak? 250 ezer forintos telefon... nincs garancia mert egyszer elejtettem? Ez mi?

2018. febr. 17. 13:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hát de nem szabad elejteni a telefonokat! Nem mondta senki? Teljesen jogos, hogy megvonták. Bekeményíthetsz, és akkor talán lesz valami, és még is megjavítják, de igazad akkor sem lesz.
2018. febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ilyen szarok ezek a telefonok. Én úgy a betonhoz vágtam kétszer és semmi baja. Igaz nem iphone.
2018. febr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nehogy már az iPhone 7 attól hogy egyszer kiesik a kezemből, attól ennyi problémája legyen! Egy iPhone 7! Ami 250 ezer forint! Volt 40 ezer és Samsungom. 3 év alatt esett akorákat h csak na!!! Nehogy már az iPhone 7 egy esést ne bírjon ki.... csak ráfogtàk hogy ettől!
2018. febr. 17. 13:24
 4/18 anonim ***** válasza:
Kettes, akarsz keresni százezer forintot? Ha a szemem láttára betonhoz vágod a telefonodat, elég csak egyszer, és semmi baja nem lesz, kifizetem neked a százezer forintot!
2018. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

most nem tom kinek van igaza.


Ha tényleg elejtetted, és nagyot esett akkor lehet buktad a garit, és el kell vinned gsm szervizbe, és neked kell állni a javítást.


Amúgy ha hivatalos helyre viszed és mechanikai problem van, nem szoftveres akkor az apple ad egy vadi új telefont, nem javítgatnak.


Nem volt ilyen egy iphone 4-el, kaptam egy fóliásat. Utána volt egy 5s de annak szoftveres problémája volt és újratelepítették az op rendszert, és megoldódott.


Szerintem vidd el egy istyle-ba, vagy hívd fel őket, mi a helyzet, ezt tenném.


[link]

2018. febr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem lehet olyat h bizonyítsák be hogy ez az esés okozta? Vagy ilyesmi? Tudom hogy nem attól van.... nem lehetséges ... kicsit esett és ép h a sarka karcolt
2018. febr. 17. 13:44
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha szerinted neked van igazad akkor beszélj velük, vagy panaszkönyv vagy fogyasztóvédelem, stb.


Én sajnos nem tudom eldönteni.


Akkor viszont beszélj velük.


Vagy hagyd őket és elviszed pl. az istyle-ba.

2018. febr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"És megírták hogy mivel nem megfelelően használtam ( elejtettem egyszer) ezèrt külső mechanikai behatás miatt sérült.... nem javítják!"

A garanciális feltételek egyértelműen kitérnek erre:

"Milyen esetekben érvényesíthető a jótállás?


A készülékek jótállása csak akkor érvényesíthető és a gyártói szervizek a garanciális javítást csak akkor végzik el, ha rendeltetésszerű használt során hibásodott meg. Jótállási kötelezettséget kizáró ok lehet tehát például:


* rendeltetésellenes használat során a készülék fődarabja törött, leégett;

* a készülék beázott, folyadék indikátor matrica elszíneződik;

* a készülék kijelzője törött;

* a készülék illetéktelen személy által javított;

* illegálisan módosították a készülék szoftverét;

* nem a hivatalos beszerelő által végzett gépkocsiba szerelés

* a készülékben tárolt és hátlapon lévő IMEI szám nem azonos, illetve a gyári IMEI címke hiányzik vagy sérült;

* a készülék rendszercsatlakozója sérült."

Forrás: Telekom - Készülékek javítása, jótállási, kellék- és termékszavatossági jogok [ [link] ]


De az Apple is egyértelműen fogalmaz:

"A jelen jótállás nem terjed ki:

...

(d) baleset, rongálás, nem rendeltetésszerű használat, tűz, folyadékkal való érintkezés, földrengés vagy egyéb külső ok miatt keletkezett károkra"

Forrás: Apple Egy (1) Éves Korlátozott Jótállás – (MAGYARORSZÁG) [ [link] ]


Ha Te rendeltetésszerűen használtad - és ezt bizonyítani is tudod - akkor esetleg van helye jogvitának.

2018. febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ja értem.... tehát kb itt semmire sem érvényes a garancia! Köszönöm! Akkor legyen szerződésbe velük ku*va anyjuk!
2018. febr. 17. 14:24
 10/18 anonim ***** válasza:

Félreérted a helyzetet.

Nem ők azok akinek vigyázni kell a telefonodra.

Én pl. gyakran leejtem. Csak annyi a különbség, hogy tok van rajta. És ha meg is hibásodna egy leejtés miatt, nem lenne külsérelmi nyoma. Igaz, a szervizekben se középsős ovodások dolgoznak.

És általában semmire, de semmire nem érvényes a garancia mechanikai behatás esetén.

Legyen az iPhone 250 ezerért, vagy zenélős kulcstartó 500 forintért.

Ez azelőtt is így volt mielőtt megvetted és azóta is így van.

Akkor van csak másképp, ha kötsz rá biztosítást ami fedezi.

2018. febr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!