Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elszakítottam a mobilom LCD...

Elszakítottam a mobilom LCD szalagkábelét akkucserénél, meg lehet ragasztani? [KÉP]

Figyelt kérdés

A telefon bekapcsol a gombok világítanak, de a kijelző sötét.

[link]



2018. febr. 20. 07:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szerintem ennek még egy gyártói szervízben sem állnának neki.


Cseréld ki az lcd-t, vagy ha olyan a kialakítása, megpróbálhatod a szalagkábel cserét.

2018. febr. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Komplett kijelzővel egybe van, úgy lehet cserélni.
2018. febr. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Ragasztani? Ne viccelj mar
2018. febr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Így gondoltam, hogy az áramköröket úgy illesztem egymáshoz, hogy érintkezzenek.


[link]


de sajnos nem jó. Rendeltem újat. :(

2018. febr. 20. 08:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Az ott két ragasztólap és közötte van a szalagkábel, de sajnos nem jó.
2018. febr. 20. 08:37
 6/8 anonim ***** válasza:

A műanyag szalagkábelre felgőzölt vezetősávok nem érintkeznek egymással, persze hogy nem jó.

Mikor értik már meg az emberek, hogy mindig az olcsójánoskodás, fillérszexuálás a drága.

Beadtad volna egy szervizbe, lehet hogy van munkadíj, de nem szakad el a kábel, vagy ha elszakad, akkor a szerviz sara, és saját költségére kell cserélni.

Ha a szalagkábel csere alkalmával elcsesződik valami más, akkor mi lesz?

2018. febr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha politechnikáznál tovább, akkor a kábelről a szigetelést lekaparod mind két résznél és szépen apró-vékony kábelekkel összeforrasztod-összekötöd egyesével a szakadt ereket vagy rendelsz új kábelt, mint írtad.
2018. febr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nincs külön kábel csak komplett lcd érintő kábel egyben.


#Az olcsójánosnak

utólagosan okoskodni mindenki tud, a gyártó felelőssége lett volna úgy megtervezni a telefont, hogy a szalagkábel biztonságosan legyen fedve és az LCD felhajtásakor ne szakadhasson meg.


Nem mindenki megy egy 5 perces melóért szervizbe, ez most egy peches történet, hogy ilyen gyenge volt a kábel és szinte védhetetlen volt a szakadás.


Ezt a szervizes ugyanúgy elronthatta volna, független attól, hogy őt terhelné a csere költsége.


Teljesen felesleges vénasszonyosan károgni, hogy naugye, hogymegmondtam, szervizbe kell vinni stb.


A jövőben sem fogom egy akku cseréért szervizbe vinni, legfeljebb még óvatosabb leszek és akkor nem szakad el a szalagkábel.


És nem a szerviztől sajnálom az 5000Ft-ot, hanem felesleges időtöltés ha otthon 5 perc alatt elvégzem. (Ez most így jött össze, mert a szerviz díja ment LCD-re, de pénzben ugyanott vagyok, plusz megtanulom az akku és lcd cserét. Az idő amit megszívtam, ami 3 hét kiesés.)

2018. febr. 20. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!