Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Iphoneok tényleg tovább...

Az Iphoneok tényleg tovább bírják és jobban működnek, mint az Androidos társaik?

Figyelt kérdés
Igen, ez az 1000. kérdés a témában, tudom. Eddig csak Androidos telefonom volt, szinte mindig az erős középkategóriából vásároltam. Viszont kezdem megunni azt, hogy 2 év után akármennyire is vigyázok, mind megbolondul, kezelhetetlen és kb mehet a kukába. Ezért gondolkoztam el azon, hogy befektetek egy Iphoneba, ha az tényleg tovább tart és jobb. Egyik ismerősömnek 6-7 évig bírta és csak kényelmi okokból cserélt egy újabbra. Igazából mindig is sokalltam az árukat, de ha tovább bírják és nem csak 1-2 évre szólnak megérné. Nem felvágás, menőzés és egyéb ilyen okok miatt választanám leginkább a praktikusság az akadozás mentes használat és az, hogy megtérüljön az ára lenne a célom. Véleményeket és tapasztalatokat várok. :)

2018. márc. 5. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6-7 év azért túlzás (ott már erős kompromisszumkészség kell, hogy használhatónak nevezzük - a vas persze működik, de hogy mi és hogy fut rajta, az más kérdés), de 3-5 év elképzelhető.
2018. márc. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

S6-os Samsungom 3év után adtam el csak azért,mert újítani akartam.3év alat soha nem fagyott le és soha nem laggolt!Android 6-al vettem és most lenne rá a 8.

Androidos csúcs telót kell venni...ennyi! :)

2018. márc. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Alkalmazás kérdése a dolog.

Az ismerősöd igényeit lehet hogy kiszolgálta, de lehet hogy neked nem lett volna elég.

Ez szubjektív.

2018. márc. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem kell gyenge akksi telefon kis kijelzövel ez az almás telefonok jelemzöje és tulárazotak,én telefonom 3 éves és ara amire kell még használhato ,az utodja persze jobb gyorsabb de a régi is jó még ja és mindkettö androidos .
2018. márc. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tesóm most egy 2015 nyarán vásárolt LG-t használ, amit előtte a párja nyüstölt 2 évig. Alsókategóriás, de az Istennek se akar elromlani (még akksit se kellett benne cserélni). Szóval azért vannak kivételek...
2018. márc. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még meggondolom a dolgot. Esetleg milyen androidos telefont ajánlotok?
2018. márc. 6. 15:25
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem igaz hogy jobban bírják.

Nézd meg mennyi baj van az iPhone 5s, 6, 6s, 7!! készülékekkel. Lassúak fagynak az akksijuk is nagyon gyenge, hidegben (2-3fokban) kikapcsolnak.


Androidból a Samsung s8-at, persze ha van pénz akkor S9, de szerintem nem ér annyival többet.

2018. márc. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs az androiddal sem. Nekem se akar elromlani, 2,5 éves és tökéletes. Egyébként kizárt hogy 6-7 évig birja amikor gyárilag lelassitják. Egy 50-60 ezres telefon tökéletes.
2018. márc. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

4 és fél éves Xiaomi Mi3-at használok. Akkut kellett benne cserélni csak. A kis tárhely miatt akarom lecserélni.

Ez egy 5 és fél éves modell 2013-ban adták ki.

Aim szinte teljesen biztos, hogy megint Xiaomit veszek. Az biztos, hogy nem iPhone-t. Nekem túlságosan kötött a iOS. Ez a szubjektív véleményem. Egyébként megbízható telefonok.

2018. márc. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Talán nem kellene általánosítani sem a 30-50-ezres kategóriánál (van egy kva régi Galaxy Gio-m, működik), illetve az iPhone-ok esetében sem (pl. a 3 éves 5s-em nem szokott sem lefagyni, sem lassulni, és -20-ban is működik gond nélkül nagyjából a vásárláskor tapasztalt üzemidővel).


Mindig van egy hangos kisebbség, ami kifogott valami gyári hulladékot (esetleg a szürkeimportból kapott egy használt fost újrafóliázva), vagy a minimális mértékben sem próbálja úgy használni, ahogy a tervezői megálmodták.. Csak gondolj bele, egy negyedévben eladnak 40-70 milliót iPhone-ból elég magas vásárlói elégedettséggel, és ugyanez biztosan el lehet mondani a Samsung, vagy a Huawei esetében is, modellenként esetleg kisebb számokkal, de mindegy.


Az ár maga nem fog megtérülni, ez nem egy milliós beruházás, ahol mérhetők a megtakarítások. iPhone úgy „éri” meg igazán, hogy az új modell megjelenésekor azonnal cserélsz. Ilyenkor tök jó árban eladható, és szinte alig kell ráfizetned az újra, és ez más gyártó csúcsmodelljeire különösen igaz lehet. Viszont ez ugye nem az a modell, amit Te szeretnél..

2018. márc. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!